Viskas apie virtuvinius peilius ir naudojimąsi jais...
Atsakymo rašymas

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-06-12- 17:51

marcocarleoni rašė:4 mano gamintas virtuvinis peilis,

Nr 410 “Universalas” Bendras ilgis: 274 mm Ašmenys: 156 mm
Ašmenų plotis: 36 mm Ašmenų storis: 2 mm
Ašmenys: Laminuotas plienas H12+40x13 Kietumas: 62 HRC
Rankena: Arizona Desert Ironwood Deklas: Odinis

gal bus kokiu komentaru?

Iš esmės viskas su juo gerai. +1
Tiek, kad skelbti reikėjo savo galerijoje. O čia tema apie tuos, kuriuos naudojame. :pirate:

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-06- 21:08

Labas. Gal galite rekomenduoti kažką panašaus į šį peilį?

https://ru.aliexpress.com/item/Famous-C ... dVersion=1

Bet gal už kokį ~20eur. Noriu pradžiai pabandyti ar išvis tiks ir patiks bet nenoriu nusivilti iškart kokybe pagaminimo. Reikia kad nebijotų kaulų! ačiū :)

P.S jei galit iš ali ar ebay (paremkime meistrus:) )

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-06- 21:26

MindaugasKn rašė:Labas. Gal galite rekomenduoti kažką panašaus į šį peilį?

https://ru.aliexpress.com/item/Famous-C ... dVersion=1

Bet gal už kokį ~20eur. Noriu pradžiai pabandyti ar išvis tiks ir patiks bet nenoriu nusivilti iškart kokybe pagaminimo. Reikia kad nebijotų kaulų! ačiū :)

P.S jei galit iš ali ar ebay (paremkime meistrus:) )

Tai šita ir pirk, viskas su juo gerai. Jei nori kapoti kaulus - tada tau reikia visai kito daikto - storesnės kapoklės. Šita labai plona ir naudojama tik pjaustymui. Giedrius prie ežero vizualiai parodė kas su ja atsitiko kai rukyto karšio kaulus pakapojo - kauliukai buvo kiek stipresni už kapoklę :D

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-06- 21:33

Na todėl ir klausiu patarimo, nes kas yra storesnis (ar užtektinai storesnis) man dar sunku nuspręsti :) Ir tiesa nebus tik kaulai kapojami, bet butu geriau kad jų labai nebijotų. Na čia apie tuos už 7 skaičiau kad nebuvo labai patenkinti kokybe tai galvoju už ~20 gal bus kiek padoresni

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-06- 22:13

Dar kartą pakartosiu: tai ką tu parodei, yra TIKTAI PJAUSTYMUI. nesvarbu ar už 7 ar 20 ar 300. Jis skirtas tik pjovimui. Jų storis <1mm . Koks ten bebūtų plienas, šita kapoklė tokia plona kad kertant kauliuką visitek išsilankstyts/ištrupės.

Jei žadi kažką kapoti imk kažką tokio: https://www.indai24.lt/kapoklis-green-line-190x325-mm šitas jau bus 3-4mm storio, užgaląstas statesniu kampu ir nieko nebijos.

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 0:32

Linuks rašė:Dar kartą pakartosiu: tai ką tu parodei, yra TIKTAI PJAUSTYMUI. nesvarbu ar už 7 ar 20 ar 300. Jis skirtas tik pjovimui. Jų storis <1mm . Koks ten bebūtų plienas, šita kapoklė tokia plona kad kertant kauliuką visitek išsilankstyts/ištrupės.

Patikslinsiu, kad tai ne kapoklė, o tradicinis kiniškas Cai Dao peilis. Geležtės kontūro forma panaši į europinių kirvukų-kapoklių, bet paskirtis visai kita. Atitinkamai ir geležtės geometrija skirta pjaustyti/smulkinti, o ne kapoti.

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 1:50

Labai rekomenduoju pasirinkti laminata uz +-20 leuru, nes sitie pigiausi turi trukumu. Rankena nepatogi, gelezte plastelinine.... o dadejes pora alaus gauni tikra daikta. Tingiu ieskoti, bet yra mano postas geresniam variantui, kuris tikrai dziugina - jamkmta. Atsidziaugti negaliu virtuves darbuose!

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 11:12

taip, tas peilis, kuris nurodytas - visiškai netinkamas kapojimui. Uošvienė sugalvojo (kai manęs nebuvo - jos laimei) su juo pakapoti sušalusius mėsingus kaulus. Tai nekažką su juo po to... reikia tvarkyti - rankos niekaip neprieina. kaulams kapoti - galima rasti bet ką, kas tam būtent ir skirta.

Tas kiniškas tradicinis šefo peilis yra naudojamas kaip mūsų europinis tradicinis peilis visiems darbams virtuvėje - nuo daržovių pjaustymo iki mėsos ir t.t.

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 12:27

_Vladas_ rašė:Patikslinsiu, kad tai ne kapoklė, o tradicinis kiniškas Cai Dao peilis. Geležtės kontūro forma panaši į europinių kirvukų-kapoklių, bet paskirtis visai kita. Atitinkamai ir geležtės geometrija skirta pjaustyti/smulkinti, o ne kapoti.


Tai bet vartotojams plačiąja prasme lietuvių kalboje tokio dydžio ir formos daiktus priimta vadinti bendriniu poavadinimu - kapoklė. :) Taip praktiškai jį kiniečiai naudoja kitaip, bet manau, kad pas mus davus jį panaudoti 100 žmonių, visi pradės su juo kapoti pradžiai, kol pamatys, kad ašmenims kažkas darosi ir tik tada pagalvos apie pjovimą.;)

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 12:59

GAdas rašė:Tai bet vartotojams plačiąja prasme lietuvių kalboje tokio dydžio ir formos daiktus priimta vadinti bendriniu poavadinimu - kapoklė. :) Taip praktiškai jį kiniečiai naudoja kitaip, bet manau, kad pas mus davus jį panaudoti 100 žmonių, visi pradės su juo kapoti pradžiai, kol pamatys, kad ašmenims kažkas darosi ir tik tada pagalvos apie pjovimą.;)

būtent. O tas erzina, kai tai vyksta pas mane namuose. Kol vyksta kitur, atrodo - OK, tebūnie :D

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 16:50

DaniSei rašė: O tas erzina, kai tai vyksta pas mane namuose. Kol vyksta kitur, atrodo - OK, tebūnie :D


Oj tai čia uogytės, palyginus su tuo, kad mano moterims nedaeina, kad su virtuviniu peiliu negalima pjaustyti maisto lėkštėje ir, kad tam yra specialiai gaminami peiliai su dantukais. Bliamba, tik atskaitai pamokslą, atimi virtuviaką, nueini ko į kitą kambarį ir bl jau girdi kaip peilis cypia braukiamas per keramiką, - atleki visas juodai-mėlynas iš piktumo, pzdi atlauži, o atsakymas - tai "man šitas vis tiek geriau pjauna už tuos bukus su dantukais"... nu tuščios galvos, kaip kitaip pavadinsi...

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 16:57

GAdas rašė:Oj tai čia uogytės, palyginus su tuo, kad mano moterims nedaeina, kad su virtuviniu peiliu negalima pjaustyti maisto lėkštėje ir, kad tam yra specialiai gaminami peiliai su dantukais. Bliamba, tik atskaitai pamokslą, atimi virtuviaką, nueini ko į kitą kambarį ir bl jau girdi kaip peilis cypia braukiamas per keramiką, - atleki visas juodai-mėlynas iš piktumo, pzdi atlauži, o atsakymas - tai "man šitas vis tiek geriau pjauna už tuos bukus su dantukais"... nu tuščios galvos, kaip kitaip pavadinsi...


aš jau supratau, kad su šituo nebepakovosi, deja :(

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 17:04

DaniSei rašė:
GAdas rašė:Oj tai čia uogytės, palyginus su tuo, kad mano moterims nedaeina, kad su virtuviniu peiliu negalima pjaustyti maisto lėkštėje ir, kad tam yra specialiai gaminami peiliai su dantukais. Bliamba, tik atskaitai pamokslą, atimi virtuviaką, nueini ko į kitą kambarį ir bl jau girdi kaip peilis cypia braukiamas per keramiką, - atleki visas juodai-mėlynas iš piktumo, pzdi atlauži, o atsakymas - tai "man šitas vis tiek geriau pjauna už tuos bukus su dantukais"... nu tuščios galvos, kaip kitaip pavadinsi...


aš jau supratau, kad su šituo nebepakovosi, deja :(

Tam aš turiu porą peilių tokių kurių negaila ir nesiparinu :)

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-03-07- 17:15

Desantas rašė:
DaniSei rašė:
GAdas rašė:Oj tai čia uogytės, palyginus su tuo, kad mano moterims nedaeina, kad su virtuviniu peiliu negalima pjaustyti maisto lėkštėje ir, kad tam yra specialiai gaminami peiliai su dantukais. Bliamba, tik atskaitai pamokslą, atimi virtuviaką, nueini ko į kitą kambarį ir bl jau girdi kaip peilis cypia braukiamas per keramiką, - atleki visas juodai-mėlynas iš piktumo, pzdi atlauži, o atsakymas - tai "man šitas vis tiek geriau pjauna už tuos bukus su dantukais"... nu tuščios galvos, kaip kitaip pavadinsi...


aš jau supratau, kad su šituo nebepakovosi, deja :(

Tam aš turiu porą peilių tokių kurių negaila ir nesiparinu :)


aš vieną peilį irgi paslėpęs laikau ir naudoju tik aš :D

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2019-04-18- 20:28

Parvažiavo mano kapoklė
https://www.aliexpress.com/item/high-gr ... 4c4d6WymgE

Padaryta šiek tiek grubiai (savotiškai smagu), bet priekaištų neturiu (ypač ašmenims). Aštrus! Bet man atrodo labai jau suvestas plonai :) ar tikrai jis tiks kokia višta paskersti? :)
Atsakymo rašymas