Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 17:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 140 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 11:17 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tai OK, apskųst apskundei, tarkim, bet ar yra iš to kokios nors kitos naudos apart sugadintos nuotaikos ir savo įgaliojimus peržengusio pareigūno "pamokymo"? T.y. jei nebuvo padaryta jokia materialinė žala ir jokios žalos sveikatai, ar yra realu prisiteist kažkokią "moralinę kompensaciją"? Ar dauguma atvejų tai būtų tiesiog kaukštelėjimas tam prasikaltusiam pareigūnui per pakaušį, kad "nu nu nu, daugiau taip nesielk"?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 11:28 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-08-26- 18:28
Pranešimai: 173
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
mahelad rašė:
Apskundimas su gero teisininko pagalba veikia Mūsų sistemoje. Kaip minimum užtikrina sugadintą dienos nuotaiką tokiam mentui. Išbandyta.
Tik deja paprastam piliečiui sunku sudaryti kokybišką kliauzą. Jei skundžiate, neneškite klaizos į tą pačią nuovadą ar skyrių iš kur yra tas policininkas. Na tame reikale kompetentingas teisininkas patars kaip geriau įkišti pagalį į sistemos ratą.

Ir kiek kainuos (teisininko paslaugos), kad sugadinti mentui nuotaiką? Ar verta prasidėti...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 11:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
ramanc rašė:
mahelad rašė:
Apskundimas su gero teisininko pagalba veikia Mūsų sistemoje. Kaip minimum užtikrina sugadintą dienos nuotaiką tokiam mentui. Išbandyta.
Tik deja paprastam piliečiui sunku sudaryti kokybišką kliauzą. Jei skundžiate, neneškite klaizos į tą pačią nuovadą ar skyrių iš kur yra tas policininkas. Na tame reikale kompetentingas teisininkas patars kaip geriau įkišti pagalį į sistemos ratą.

Ir kiek kainuos (teisininko paslaugos), kad sugadinti mentui nuotaiką? Ar verta prasidėti...

Man tada buvo draugiškai nemokamai, bet IMHO bent už valandą teisininko darbo tektu susimokėti.
Mano atveju istorija buvo tokia. Tėvas grižo trumpam į Lietuvą. Vilniaus oro uoste priėjo prie pareigūno ir mandagiai paklausė - Gerbiamasis, kur čia galima pasistatyti mašina be nuobaudos? Atgal sulaukė labai chamiškų atsakimų tema, kad jei toks kvailys turi teises, kam lenda su savo kvailais klausimais. Kadangi dar iki šio įvykio Vilniaus oro uosto policijos skyriaus patruliai ne vieną kartą pakratė mano kolegas, ten dirbančius, ant kišiu, nusprendžiau pakišti kiaulę. Paklausiau pažįstamo policininkės vyro, kuris gan neblogai supranta teisėje, ką daryti. Patarė paskambinti vienų jų telefonų į skyrių, kuris ir užsiima policijos vidaus pažeidimų aiškinimusi ir pasakė į ką apeliuoti ir ką sakyti. Po savaitės man paskambino Vilniaus oro uosto policijos skyriaus vedėjas ir ilgai klausinėjo apie aplinkybes. Padariau išvada, kad mano kliauza buvo išklausyta ir daug maž suveikė.

swerfot rašė:
Tai OK, apskųst apskundei, tarkim, bet ar yra iš to kokios nors kitos naudos apart sugadintos nuotaikos ir savo įgaliojimus peržengusio pareigūno "pamokymo"? T.y. jei nebuvo padaryta jokia materialinė žala ir jokios žalos sveikatai, ar yra realu prisiteist kažkokią "moralinę kompensaciją"? Ar dauguma atvejų tai būtų tiesiog kaukštelėjimas tam prasikaltusiam pareigūnui per pakaušį, kad "nu nu nu, daugiau taip nesielk"?

Tikriausiai tik pamokysi. Bent mano kuklia nuomone Lietuvoje beveik neįmanoma įrodyti moralinę žalą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 17:16 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
mahelad rašė:
swerfot rašė:
Tai OK, apskųst apskundei, tarkim, bet ar yra iš to kokios nors kitos naudos apart sugadintos nuotaikos ir savo įgaliojimus peržengusio pareigūno "pamokymo"? T.y. jei nebuvo padaryta jokia materialinė žala ir jokios žalos sveikatai, ar yra realu prisiteist kažkokią "moralinę kompensaciją"? Ar dauguma atvejų tai būtų tiesiog kaukštelėjimas tam prasikaltusiam pareigūnui per pakaušį, kad "nu nu nu, daugiau taip nesielk"?

Tikriausiai tik pamokysi. Bent mano kuklia nuomone Lietuvoje beveik neįmanoma įrodyti moralinę žalą.

Viskas priklauso nuo konkrečių aplinkybių ir kaip minėjau - konkrečių asmenybių. Praktikoje dažniausiai "kaltos" abi pusės: viena provokuoja konfliktą, kita jį eskaluoja.
Kas dėl moralinės žalos, tai žiūrint iš šalies, kai kurie piliečiai per daug susireikšmina ir įsivaizduoją moralinę žalą ten, kur jos faktiškai nėra. 8(

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 18:38 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Praktikoje dažniausiai "kaltos" abi pusės: viena provokuoja konfliktą, kita jį eskaluoja.
<...>
kai kurie piliečiai per daug susireikšmina ir įsivaizduoją moralinę žalą ten, kur jos faktiškai nėra. 8(

Taip, čia tai tikra tiesa :-) Dėl to įdomu ar tokia praktika (apskųst pareigūnų veiksmus nesant fizinei žalai) pas mus dažnai pasitaiko, ar tai labiau pavieniai atvejai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 18:47 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Dėl to įdomu ar tokia praktika (apskųst pareigūnų veiksmus nesant fizinei žalai) pas mus dažnai pasitaiko, ar tai labiau pavieniai atvejai.

Neturiu tokios statistikos. :no:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-04- 19:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Dėl to įdomu ar tokia praktika (apskųst pareigūnų veiksmus nesant fizinei žalai) pas mus dažnai pasitaiko, ar tai labiau pavieniai atvejai.


Nežinau, ar daug tokių žmonių, bet yra tam tikri žmonės rašantis labai daug teisiškai pagrįstų ir neblogai sudarytų skundų. Kriminaliniam pasaulyje tokius vadina kliauzininkais. Viskas, ką jie daro, rašo dešimtys kliauzų ir pareiškimu. Bent man kai BK buvo sukabinę už nieką, advokatas sakė cituoju "Jei mokėtum man gerus pinigus, kištume pagalius į ratus policijai kiekviename žingsnyje". Kalbėjau su kalėjimo prižiūrėtoju, kuris stovėjo ant bokštelio. Jisai sakė, kad kliauzininkas prigaus tave ant menkiausio nusižengimo. Reiškia tam tikrose aplinkybėse pareigūnų skundimo praktika turi teisę egzistuoti Lietuvoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-30- 22:49 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
susidare tokia gan neputiova situacija:
sedint ir dirbant saloje, bet neisiregistravus is Lt (neisiregistraves, nes Lt yra mano ginklai (savaime suprantama - mano vardu registruoti)) ir mokant Lt i ligoniu kasa kas menesi tuos 30 su virsumi eur. pasirodo, kad cia kaip jau ir nuostabuji istatyma pazeidineju - juk euro sajuze sveikatos draudimo negalima moketi dviejose salyse. norin sito isvengti galima:
isiregistruoti is Lt (reiskiasi parduoti, dovanoti arba kam atiduoti ginklus. ko tikrai daryti nesiruosiu).
arba pristatyti i Sodra:
E104 forma (kaip isvykstama visam laikui is salies. isvykti negalvoju. svaime suprantama atpuola ir forma). arba
S041 forma. tas pats sudas, tik elektroniniu varijantu.
P45 forma (kaip baigi kompanijoje darba ir iseidamas gauni ta sudpopiergali).
taigi idomu, gal siame labirinte yra kokis takelis, kuriuom galima pasukti - nepazeidus nuostabiai tobuliuju istatymu. istatymu, kurie kertasi su sveika logika.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-01-31- 0:46 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
istatymu, kurie kertasi su sveika logika.

Jeigu turi minty PSD, tai įstatymo logika labai aiški: arba dirbi darbdaviui ir PSD moka darbdavys, arba nedirbi ir moki pats.
Jeigu dirbi Lietuvoje - mokesčius moki Lietuvoje, jeigu dirbi išvykęs iš Lietuvos - mokesčius moki ten kur faktiškai dirbi.
Tavo atveju, kai nesi deklaravęs galutinio išvykimo ir tik laikinai dirbi užsienyje - užtenka laisvos formos pažymos iš kompetetingos įstaigos užsienyje, kad PSD mokesčiai buvo sumokėti. Išsamiau rasi čia.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 2:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014-02-09- 22:24
Pranešimai: 19
Šalis: Lietuva-UK
Miestas: Molėtai
Galima gauti P60 forma, panasiai kaip P45, bet ja isduoda mokestiniu metu pabaigoje, neiseinant is darbo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 9:39 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
hellsoldier rašė:
Galima gauti P60 forma, panasiai kaip P45, bet ja isduoda mokestiniu metu pabaigoje, neiseinant is darbo.

taip P60 išduoda. kurioje viskas juodu ant balto surašyta. bet, matai minėtoji forma Lt biurokratams nebetinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 13:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Ta tema... Jei aš išeinu iš vieno darbo balandžio 14 dieną, o naujame darbe pradedu dirbti balandžio 24 dieną, taip išeina, kad turiu savaitę nedraudiminio laikotarpio... Ar šituo atveju man reikės kažką mokėt?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 13:46 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Ta tema... Jei aš išeinu iš vieno darbo balandžio 14 dieną, o naujame darbe pradedu dirbti balandžio 24 dieną, taip išeina, kad turiu savaitę nedraudiminio laikotarpio... Ar šituo atveju man reikės kažką mokėt?

Eini į darbo biržą ir mokėti nereikia.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 13:49 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
swerfot rašė:
Ta tema... Jei aš išeinu iš vieno darbo balandžio 14 dieną, o naujame darbe pradedu dirbti balandžio 24 dieną, taip išeina, kad turiu savaitę nedraudiminio laikotarpio... Ar šituo atveju man reikės kažką mokėt?

Eini į darbo biržą ir mokėti nereikia.

Vienai savaitei?..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisininku patarimai
StandartinėParašytas: 2017-04-06- 14:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Išeitinę gauni ar ne?

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 140 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 28 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007