Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

http://www.youtube.com/watch?

2010-12-04- 18:13

Neteko dar matyti įrenginio, skirto galąsti vienkartiniams skutimuisi skirtams peiliukams :)







Silkinas rašė: Neteko dar

2010-12-04- 22:14

Silkinas rašė:Neteko dar matyti įrenginio, skirto galąsti vienkartiniams skutimuisi skirtams peiliukams :)

Tokių įrenginių "gyvai" pamatyti ir man nėra tekę.
Mano senelis, kai neturėdavo naujo peiliuko skutimuisi, atšipusius "atgaivindavo" paprastai - ant odinio diržo su šlifavimo pasta. To pakakdavo dar vieną kartą normaliai nusiskusti. :)

ek - kadangi turi Spyderco

2010-12-18- 7:55

ek - kadangi turi Spyderco TriAnglo deimantinius strypukus, noriu paklaust, kaip tau jie? esu skaitęs nusiskundimų, kad greitai deimantinis paviršiuos "nuėjo". Kaip pas tave?

O.Benderis rašė: ek esu

2010-12-19- 17:46

O.Benderis rašė:ek esu skaitęs nusiskundimų, kad greitai deimantinis paviršiuos "nuėjo". Kaip pas tave?

Net nežinau ką atsakyti - nesijaučiu kompetetingas vertinti deimantinių galastuvų kokybę :) Neturiu su kuo palyginti, pvz. niekada neteko naudotis visuotinai pripažįstama DMT produkcija. Žinoma, kaip ir visi deimantai, po poros pirmųjų galandimų trianglo strypai šiek tiek „prapliko“ ir prarado dalį agresyvumo, bet argi būna kitaip? Po to, per nepilnus metus naudojimo, agresyvumo praradimų nepastebėjau, strypais esu pilnai patenkintas, beje, taip pat kaip ir pigiais deimantiniais 2x4" galastuvais po 1,8 £, bei sovietiniu 20 metų senumo „nadfiliu“. Kaip bus toliau parodys laikas.
Manau, labiausiai greitu deimantinio paviršiaus nuplikimu skundžiasi mėgėjai galandant užsigulti ant galastuvo visu svoriu, bet tokiems ne tik su deimantais turėtų problemų kilti ;)

ek rašė: Manau, labiausiai

2010-12-19- 18:22

ek rašė:Manau, labiausiai greitu deimantinio paviršiaus nuplikimu skundžiasi mėgėjai galandant užsigulti ant galastuvo visu svoriu, bet tokiems ne tik su deimantais turėtų problemų kilti ;)

Pritariu. 8)

Na, kaip girdėjau kažką

2010-12-20- 2:23

Na, kaip girdėjau kažką sakant - tokiems duok vedybinį aparatą stiklinį, tai ir tą sulaužys :D P.s. Na, mūsų kolega perlius turėjo Gerber deimantinį galastuvą, tai jam jis greitai nupliko, bet jo atveju, manau, kad kaltas nekondicinis Gerber produktas, nes ten jis toks, kad nelabai ir spaust išeitų. O ir kolega perlius nepriklauso tiems, kurie viską laužo :) Aš tiesiog klausdamas ir turėjau omeny, ar normaliai galandant, su protu, nespaudžiant, nebuvo problemų. O tie, kurie spaudžia, tai apie juos pirmam sakiny parašiau :D Čia ir klausimų nekyla.

O.Benderis rašė: P.s. Na,

2010-12-20- 5:22

O.Benderis rašė:P.s. Na, mūsų kolega perlius turėjo Gerber deimantinį galastuvą, tai jam jis greitai nupliko, bet jo atveju, manau, kad kaltas nekondicinis Gerber produktas, nes ten jis toks, kad nelabai ir spaust išeitų. O ir kolega perlius nepriklauso tiems, kurie viską laužo :)

Būtų gerai, kad kolega perlius papasakotų apie tai išsamiau.
Nes jeigu kalba eina apie tai, apie ką aš manau, tai ten pas galąstuvą yra niuansai.
Žodžiu, laukiam informacijos iš pirmų lūpų. ;)

Turiu tokį: Lansky

2010-12-20- 16:27

Turiu tokį:
Lansky 8"x2"Diamond Benchstone Fine
Labai rekomenduoju.

Dydis nepermažas. Galanda puikiai. Norėjau Medium, bet buvo tik Fine kai užsakinėjau, bet nesigailiu.
Deimantas man reikalingas tik kai pergalandu naują peilį į kitą kampą, arba visiškai "užmuštus" ašmenis. Šiaip užtenka Spyderco Triangle.

S formos ašmenis (BM710) galandu per kampą, o visus kitus - plokštuma. Išsipjoviau medinį pagrindą jam 15 laipsnių. Jei reikia 20 - pakišu po juo dar 2cm pagaliuką.
Po deimanto - Spyderco Triangle ir odinis kariškas diržas su pasta goi.
Gerai pameditavus nuo plauko drožlę jama :)

O odinis diržas turi kokį

2010-12-20- 16:56

O odinis diržas turi kokį pagrindą, ar ne ?

Ant to paties medinio

2010-12-20- 19:37

Ant to paties medinio pagrindo vinukais prikaliau, tai diržas irgi kampu įtemptas


DSC02676.JPGDSC02675.JPG

Supratau, dėkui. Aš galvojau,

2010-12-20- 19:39

Supratau, dėkui. Aš galvojau, kad kaip kirpykloje britvai galąsti. Pasidarysiu ir aš panašų.

http://www.youtube.com/watch?

2011-02-11- 16:26

Sistemėlė su magnetu. Lauko sąlygomis gal ir tinka greitam galandinimui, bet ko gero agresyvi peiliui.

Silkinas rašė:

2011-02-11- 21:09

Silkinas rašė:Sistemėlė su magnetu. Lauko sąlygomis gal ir tinka greitam galandinimui, bet ko gero agresyvi peiliui.

Turiu panašų, firma kita, bet gruoblėtumas atitinka ir atrodo taip pat, žiauriai geras dalykas galąsti kirviams, užtrunki kelias minutes ir kirvis "formoj". Peiliams kiek komplikuočiau, net nebandžiau, nes sunkiau būtų su juo kampą nepamest, pas mane to priedo nėra.

Todėl verta išmokti jausti

2011-02-11- 23:41

Todėl verta išmokti jausti kampą - jokių priedų nereikia ir pasigalandi su bet kuo, kas po ranka papuola. ;)

Kad verta ismokt, tai

2011-02-12- 0:36

Kad verta ismokt, tai sutinku, bet is video pamokeliu, bent jau man iseina pagalast tik tiek, kad pjautu, o taip kaip su Spyderco trikampiais - plaukus skustu - ne, nors ir turiu ant ko galast.
Atsakymo rašymas