Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 22:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Pabandysiu sugrąžinti į
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 18:52 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Pabandysiu sugrąžinti į vagą... Aš noriu pasakyti, kad moralės, pagarbos taisyklės negali būti išvedamos remiantis "nežinojimu". Priešingai, tai kaip tu elgiesi su mirusiais bei gyvaisiais turi būti paremta kažkuo, ką tu ŽINAI, o ne kažkuo, ko tu nežinai :-)
Būtent dėl šito ligoto rėmimosi "nežinojimui" ir buvo padaryti baisiausi ir žiauriausi dalykai žmonijos istorijoje. Deginamos raganos, kurios visai nebuvo raganos, akmenimis užmėtomi "kitokie", aukojamos nekaltos mergaitės dievams ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Įdomus samprotavimas. Bet
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 19:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Įdomus samprotavimas.
Bet apie pomirtinį pasaulį nežiūrint visos mokslo pažangos požiūris kaip ir nesikeičia. O su žinosi viską tik numiręs.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Silkinas rašė: Įdomus
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 19:24 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Silkinas rašė:
Įdomus samprotavimas.
Bet apie pomirtinį pasaulį nežiūrint visos mokslo pažangos požiūris kaip ir nesikeičia. O su žinosi viską tik numiręs.


Ką reiškia nesikeičia, - seniau visi tikėjo ir bijojo bažnyčios/dievo bausmių, kurios buvo prigalvotos remiantis žmogiškomis pozicijomis (kankinimais ir virimu smaloje). Kai mokslininkai pradėjo sistematizuotai žiūrėti į gamtos reiškinius ir juos tirti, bažnyčios pamatai sudrebėjo, ir ji pradėjo dar uoliau skleisti mitus. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių issivaduoja iš mitų bei dvasių pasaulio, ir mato pasaulį per mokslo akinius.
Jei nori pamatyti, kas maždaug bus mirimo metu, tereikia suvalgyti apie 30g. vienos rūšies grybų augančių ir lietuvoje.;) Bus tau ir tuneliai, ir šviesos, dvasios su ateiviais dar į kompaniją gali prisijungti... Senovės baltų kriviai tuo pačiu tikslu vartojo musmiriu kepurėles.:) O tai reiškia, kad visas tavo dvasių pasaulis gyvena galvos smegenyse, žievėje; žuvus smegenims visos dvasios "išsijungia" su lyg paskutiniu neurono elektros impulsu...

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Silkinas rašė: Įdomus
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 19:30 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Silkinas rašė:
Įdomus samprotavimas.

Tai va va, aš ir noriu parodyt savo požiūrį. Tu koncentruojiesi ties tuo, ko nežinai ir sprendimą priimi remdamasis būtent nežinojimu ir baime: "Aš nežinau kaip yra su tuo dvasių pasauliu, dėl to padarysiu vienokią išvadą ir elgsiuosi būtent taip, nes bijau, kad kažkas, kas nežinau ar egzistuoja, neatkeršytų man už tai, ką aš padariau per nežinojimą."

Mano samprotavimas priešingas: "Tai, ko aš nežinau mano sprendimui įtakos neturės. Bet aš ŽINAU, kad mano kūnas po mirties galėtų labai pasitarnauti medicinos pažangai, organai galbūt išgelbėtų kažkam gyvybę. Ir būtent šituo ŽINOJIMU remdamasis aš priimu savo sprendimus."

Matai kame esminis skirtumas? Kol nėra rimto pagrindo manyti, jog egzistuoja "dvasių pasaulis", tol aš taip ir nemanysiu, kadangi mano realybės suvokimui užbaigti dvasios nėra reikalingos.

Silkinas rašė:
O su žinosi viską tik numiręs.

Deja, bet po mirties aš jau nieko naujo nebesužinosiu... :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Silkinui: padarykim tokį
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 19:45 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Silkinui: padarykim tokį paprastą psichologinį eksperimentą jei neprieštarauji?
Tarkim, tavo artimas žmogus prieš mirtį pasako, kad jo paskutinis noras yra paaukoti savo kūną medicinos eksperimentams ir paprašo, kad tu pasirūpintum jog tas noras būtų išpildytas. Bet kaip iš tikrųjų bus pasielgta su žmogaus kūnu po mirties priklauso nuo tavęs. Ką tokiu atveju pasirinktum: ar gerbtum mirusiojo valią ir darytum tai, kas tau pačiam atrodo išniekinimas (kūno paaukojimas medicinai), ar padarytum kaip tau atrodo "teisinga" ir palaidotum mirusįjį kremavimo būdu taip išniekindamas jo paskutinį norą? Ką tavo moralės jausmas šitoj vietoj sako?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: swerfot rašė: Pabandysiu
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 20:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Pabandysiu sugrąžinti į vagą... Aš noriu pasakyti, kad moralės, pagarbos taisyklės negali būti išvedamos remiantis "nežinojimu". Priešingai, tai kaip tu elgiesi su mirusiais bei gyvaisiais turi būti paremta kažkuo, ką tu ŽINAI, o ne kažkuo, ko tu nežinai :-)
Būtent dėl šito ligoto rėmimosi "nežinojimui" ir buvo padaryti baisiausi ir žiauriausi dalykai žmonijos istorijoje. Deginamos raganos, kurios visai nebuvo raganos, akmenimis užmėtomi "kitokie", aukojamos nekaltos mergaitės dievams ir t.t.


Siaip sudetinga atsakyti vienareikšmiškai del raganų ir mergaičių :)
Inkvizicija ne siaip sau atsirado .
Visi ženklai rodė ir pranašavo šėtono greitaji atejima.
Tam buvo imtasi veiksmu reikalui sustabdyti arba atitolinti .
Pavyko gi :) ?
Kas galetu žinoti kas butu jeigu butu kitaip bet rezultatas buvo užtikrintas .
Ramybe Žemėje iki šiol tęsiasi :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 21:17 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Bozkurt rašė:
swerfot rašė:
Pabandysiu sugrąžinti į vagą... Aš noriu pasakyti, kad moralės, pagarbos taisyklės negali būti išvedamos remiantis "nežinojimu". Priešingai, tai kaip tu elgiesi su mirusiais bei gyvaisiais turi būti paremta kažkuo, ką tu ŽINAI, o ne kažkuo, ko tu nežinai :-)
Būtent dėl šito ligoto rėmimosi "nežinojimui" ir buvo padaryti baisiausi ir žiauriausi dalykai žmonijos istorijoje. Deginamos raganos, kurios visai nebuvo raganos, akmenimis užmėtomi "kitokie", aukojamos nekaltos mergaitės dievams ir t.t.

Siaip sudetinga atsakyti vienareikšmiškai del raganų ir mergaičių :)
Inkvizicija ne siaip sau atsirado .
Visi ženklai rodė ir pranašavo šėtono greitaji atejima.
Tam buvo imtasi veiksmu reikalui sustabdyti arba atitolinti .
Pavyko gi :) ?
Kas galetu žinoti kas butu jeigu butu kitaip bet rezultatas buvo užtikrintas .
Ramybe Žemėje iki šiol tęsiasi :)

Na... Čia irgi "įdomus samprotavimas" :-D Pasaulio pabaigą/šėtono atėjimą žmonija pranašavo jau daug tūkstančių metų atgal ir iki šiol kiekvienai kartai pasiekus vyresnį amžių atrodo, kad visas pasaulis ritasi į prarają ir apokalipsė jau netoli :-) Turbūt taip bus ir po tūksančio metų nuo šiandien :-)
O dėl ko atsirado (gal tiksliau reiktų sakyt dėl ko labiausiai suaktyvėjo) inkvizicija čia irgi diskutuotinas klausimas :-) Ar dėl to, kad ženklai rodė artėjant šėtono atėjimą, ar dėl to, kad Bažnyčia pajautė silpnėjant savo įtaką bei atgimimo grėsmę tai įtakai ir inkvizicija buvo jos paskutinis pasispardymas...

P.S., pagal kalendorių tai Ragnarok'as jau visai netoli, įdomu :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: swerfot rašė: Silkinui:
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 22:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Silkinui: padarykim tokį paprastą psichologinį eksperimentą jei neprieštarauji?
Tarkim, tavo artimas žmogus prieš mirtį pasako, kad jo paskutinis noras yra paaukoti savo kūną medicinos eksperimentams ir paprašo, kad tu pasirūpintum jog tas noras būtų išpildytas. Bet kaip iš tikrųjų bus pasielgta su žmogaus kūnu po mirties priklauso nuo tavęs. Ką tokiu atveju pasirinktum: ar gerbtum mirusiojo valią ir darytum tai, kas tau pačiam atrodo išniekinimas (kūno paaukojimas medicinai), ar padarytum kaip tau atrodo "teisinga" ir palaidotum mirusįjį kremavimo būdu taip išniekindamas jo paskutinį norą? Ką tavo moralės jausmas šitoj vietoj sako?

Aš visada vykdau žmogaus paskutinį norą. Tai jo pomirtiniai reikalai.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 22:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
.

Deja, bet po mirties aš jau nieko naujo nebesužinosiu... :-)

Tuo mes ir skiriamės. Aš jau žinau-nes esu tikintis. O po mirties tik patikslinsiu savo žinias :)

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 22:20 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Silkinas rašė:
swerfot rašė:
.

Deja, bet po mirties aš jau nieko naujo nebesužinosiu... :-)

Tuo mes ir skiriamės. Aš jau žinau-nes esu tikintis. O po mirties tik patikslinsiu savo žinias :)

Skiriamės dar tuo, kad skirtingai suprantam sąvoką "žinau". Man "tikiu" ir "žinau" yra du skirtingi dalykai. Nes yra tikinčių ir kad Žemė plokščia — ar tai reiškia, kad jie "žino"?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 22:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Silkinas rašė:
swerfot rašė:
.

Deja, bet po mirties aš jau nieko naujo nebesužinosiu... :-)

Tuo mes ir skiriamės. Aš jau žinau-nes esu tikintis. O po mirties tik patikslinsiu savo žinias :)

Skiriamės dar tuo, kad skirtingai suprantam sąvoką "žinau". Man "tikiu" ir "žinau" yra du skirtingi dalykai. Nes yra tikinčių ir kad Žemė plokščia — ar tai reiškia, kad jie "žino"?

Galėtum prisiminti ir išminčio žodžius-aš žinau, kad nieko nežinau :) Kiek turiu gyvenimiškos patirties tai jie teisingi.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 22:26 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Silkinas rašė:
swerfot rašė:
Silkinas rašė:
swerfot rašė:
.

Deja, bet po mirties aš jau nieko naujo nebesužinosiu... :-)

Tuo mes ir skiriamės. Aš jau žinau-nes esu tikintis. O po mirties tik patikslinsiu savo žinias :)

Skiriamės dar tuo, kad skirtingai suprantam sąvoką "žinau". Man "tikiu" ir "žinau" yra du skirtingi dalykai. Nes yra tikinčių ir kad Žemė plokščia — ar tai reiškia, kad jie "žino"?

Galėtum prisiminti ir išminčio žodžius-aš žinau, kad nieko nežinau :) Kiek turiu gyvenimiškos patirties tai jie teisingi.

Tai va va, kaip tik tau norėjau juos ir priminti, kai parašei "Aš jau žinau-nes esu tikintis." :-) Čia ir yra pagrindinė kliūtis diskutuojant su religingais žmonėmis — jie dažnai turi visiškai kitokius apibrėžimus kai kuriems žodžiams ir gaunasi taip, kad jie kalba apie batus kai tu kalbi apie ratus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 0:52 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kas dėl apokalipsių ir Šėtono atėjimo, čia yra geras sąrašiukas:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_da ... tic_events
Man patinka, kiek daug apokalipsių mes jau pragyvenom. Kol kas realiausia apokalipsė mano manymu yra 22,000,000,000 metais įvyksiantis "Big Rip", kuris, nors ir grynai teoretinis įvykis, bet vistiek daug kartų labiau tikėtinas nei visų tų "ekstrasensų" pranašystės :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ar ne per smarkiai nuo temos
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 9:07 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Ar ne per smarkiai nuo temos nukrypot ?

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Visada galima grįžti Kas
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 10:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Visada galima grįžti :)
Kas kokį organą paaukotu tyrimams ar persodinimams ?
As plaukus galėčiau paaukoti .
Nors ir dabar.
Ypač nuo nugaros . Nafig jie man ten nereikalingi net ir žiema .
Ziuriu kad nors aplinka dešimčių metu jaunesne bet jau daug kas prapliko konkrečiai.
Ir ziauriai gaila kad hemorojus nera persodinamas :)
Tikrai rasčiau kam padovanuoti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 38 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007