Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 23:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 17:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Bunant 20-30 kapai atrodo dar toli o visas gyvenimas priešaky :)
Po 40 metu požiūris pradeda keistis ,ir taip kas dešimtmetį vidine filosofija perziurima :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Tai aš ir nesakau, kad
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 17:50 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tai aš ir nesakau, kad būdamas 70-ies galvosiu taip, kaip dabar :-) Iki to laiko galiu ir religingu spėt pasidaryt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Silkinas rašė: Argumentų
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 19:39 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Silkinas rašė:
Argumentų neturiu, bet nenorėčiau, kad po mano mirties mano galva gulėtų kur nors lentynoje. Visgi tai buvo žmogus.


Suprantu. Tai ir yra argumentas - tam tikra pagarba lavonui (ar jo dalims) kaip pagarbos žmogui projekcija. *taip*
Bet tai daugiau susiję su viso kūno ar jo dalių panaudojimu moksliniams (ar ne visai moksliniams) tikslams. Ir su laidojimo apeigų tradicijomis bei "lavono išniekinimo" sąvoka.
Tačiau nematau tokių sąsajų kūno dalių donorystės atveju. 8(
Kas blogo tame, kad prieš palaidojant (ar kremuojant) tavo mirusio kūno dalys bus panaudotos kitų žmonių sveikatos atstatymui, o gal net išgelbės kažkam gyvybę? :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Donoriste nebutinai tik po
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 21:01 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-09-08- 12:42
Pranešimai: 352
Miestas: Visaginas
Donoriste nebutinai tik po mirties. kas atsisakitu paaukoti inksta savo artimajam. juk po to gali giventi abu

_________________
Ginklai neturi smegenų - naudok savo


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 21:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Silkinas rašė:
Argumentų neturiu, bet nenorėčiau, kad po mano mirties mano galva gulėtų kur nors lentynoje. Visgi tai buvo žmogus.


Suprantu. Tai ir yra argumentas - tam tikra pagarba lavonui (ar jo dalims) kaip pagarbos žmogui projekcija. *taip*
Bet tai daugiau susiję su viso kūno ar jo dalių panaudojimu moksliniams (ar ne visai moksliniams) tikslams. Ir su laidojimo apeigų tradicijomis bei "lavono išniekinimo" sąvoka.
Tačiau nematau tokių sąsajų kūno dalių donorystės atveju. 8(
Kas blogo tame, kad prieš palaidojant (ar kremuojant) tavo mirusio kūno dalys bus panaudotos kitų žmonių sveikatos atstatymui, o gal net išgelbės kažkam gyvybę? :/


O gal tas žmogus bus kieno nors uosvene ? :)
Maža tuo kad kiekvienas is musu daug pridirbo per savo gyvenimą tai dar ir po mirties pridirbti ?:)
Siaip tai koks skirtumas ar tavo kūno dalis išgelbės laikinai kažkam gyvenimą ar ne.
Tas išgelbėtas visvien su laiku numirs. Ryt ar po 20 metu .
O mirti dazniausiai zmogui nesinori nei vakar nei siandien nei rytoj .
Kalbant rimčiau tai as nesu pries donoryste.
Manau kad yra keli durni dalykai.
Kvaila ir durna mirtis bei mirties laukimas .
Planu neturėjimas ateinančiai dienai ,mėnesiui ,metams .
Taigi jeigu donoryste duoda šansą atitraukti i šoną ta laukimą tai puiku .
Naujas gyvenimas visada gerai .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kodėl ne? Daugelį manau
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 21:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
Kodėl ne? Daugelį manau stabdo bukai durna baimė, kad papjaus ir ant detalių išdarinės dar iki galo nenumirusį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 22:04 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Drunk rašė:
Kodėl ne? Daugelį manau stabdo bukai durna baimė, kad papjaus ir ant detalių išdarinės dar iki galo nenumirusį.


Apie tai nepagalvojau. Rimtas argumentas. *taip*

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-14- 22:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Drunk rašė:
Kodėl ne? Daugelį manau stabdo bukai durna baimė, kad papjaus ir ant detalių išdarinės dar iki galo nenumirusį.


Apie tai nepagalvojau. Rimtas argumentas. *taip*


Į šitą vietą ir linkėčiau visų pirma mušt visiems donorystės propaguotojams savo propagandoj. Moralės/etikos/religijos klausimai antraeiliai. Žmogeliukai pasirodo stebėtinai nemoralūs/neetiški/nereligingi, kai klausimas staiga ir netikėtai pasistoja "rebrom".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Silkinas rašė: Aš
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 1:28 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Silkinas rašė:
Aš panaudojimui kūno žmogiškiems tikslams neprieštarauju. Bet po to kūnas turėtų būti garbingai palaidotas.

Koks dar palaidotas, jei skeletas pvz., stovės universiteto prozektoriume spintoje, o organai ismirkyti formaldehido-spirito mišinyje plaukios taroje.:) Pas mus, atliekas likusias po anatomijos studijų degindavo klinikų pečiuje, nes žemėje jos neirtu šimtmečiais.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 1:35 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Drunk rašė:
Kodėl ne? Daugelį manau stabdo bukai durna baimė, kad papjaus ir ant detalių išdarinės dar iki galo nenumirusį.


Persiziurejai Pjūklo? Net jei iš tavęs norėtų išimti organus, ir tai darytų ne Čikatila, būtum be sąmonės ir skausmo nejaustum; mirtum taip ir neatgavęs sąmonės taip pat be skausmo.:) Pvz., būtum giliai komoje palaikomas aparatūros, - daržovė; dar gyvas, bet jau donoras ar tai ką keičia?

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 1:54 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Drunk rašė:
Kodėl ne? Daugelį manau stabdo bukai durna baimė, kad papjaus ir ant detalių išdarinės dar iki galo nenumirusį.


Persiziurejai Pjūklo? Net jei iš tavęs norėtų išimti organus, ir tai darytų ne Čikatila, būtum be sąmonės ir skausmo nejaustum; mirtum taip ir neatgavęs sąmonės taip pat be skausmo. :)


Aš manau Drunk turėjo minty kitką - baimę, kad gali būti piktnaudžiaujama donoro sutikimu arba kitaip sakant, kad vardan organų dar gyvybingą potencialų donorą gali numarinti anksčiau laiko. *time*
Kiek tai tikėtina ar kiek tokia "baimė' pagrįsta - atskira kalba. Bet iš esmės tokia "baimė" būtų visai logiškas motyvas vengti organų donorystės.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O su skeletais ir organais
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 15:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
O su skeletais ir organais studentai nevisą gyvenimą žais. Kažkam tek juos sudeginti ir palaidoti. Nelaikysi pelenų stiklainyje ant spintos.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė: Aš manau
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 15:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Aš manau Drunk turėjo minty kitką - baimę, kad gali būti piktnaudžiaujama donoro sutikimu arba kitaip sakant, kad vardan organų dar gyvybingą potencialų donorą gali numarinti anksčiau laiko. *time*
Kiek tai tikėtina ar kiek tokia "baimė' pagrįsta - atskira kalba. Bet iš esmės tokia "baimė" būtų visai logiškas motyvas vengti organų donorystės.

Galimas ir atvejis, kai kažkas žinodamas, kad esi donoras ir turi jam tinkančias geras kepenis pasistenks , kad pakliūtum kur avarijon.Ir tai taip pat tinkamas argumentas.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kad išvengt tolimesnių
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 16:13 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kad išvengt tolimesnių nesusikalbėjimų, aš iš karto paaiškinsiu ką bandau pasakyti: taip, mes labai daug ko nežinom ir nesuprantam, bet dėl to ir reikia paprasčiausiai ir pripažinti, kad nežinom, o ne prisikurti magiškų ir antgamtiškų būtybių ir reiškinių vien dėl to, kad taip maloniau... Labai nemėgstu kai žmonės pradeda burti mistines teorijas ir paaiškinimus tam, ko nesupranta remdamiesi niekuo daugiau kaip tik savo pačių arba kartais kolektyvine vaizduote...
"Aš daug ko nežinau" — tiesiog taip ir pripažinkim, gal su laiku mokslas padės sužinoti ir tada žinosim. Kam dabar čia kurti sau pasakėles apie vaiduoklius.

O be to, kadangi mes nieko nežinom, tai ar negali būti, kad mirusio žmogaus užkasimas į žemę yra pats baisiausias jo išniekinimas ir pasityčiojimas "dvasių pasaulio" atžvilgiu?.. Juk mes nieko apie "tą" pasaulį nežinom, tai kodėl galvojam, kad kūną užkasti į žemę yra gerai? Gal mes taip sunaikinam žmogaus sielą?..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: swerfot rašė: Kad išvengt
StandartinėParašytas: 2013-12-15- 18:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Kad išvengt tolimesnių nesusikalbėjimų, aš iš karto paaiškinsiu ką bandau pasakyti: taip, mes labai daug ko nežinom ir nesuprantam, bet dėl to ir reikia paprasčiausiai ir pripažinti, kad nežinom, o ne prisikurti magiškų ir antgamtiškų būtybių ir reiškinių vien dėl to, kad taip maloniau... Labai nemėgstu kai žmonės pradeda burti mistines teorijas ir paaiškinimus tam, ko nesupranta remdamiesi niekuo daugiau kaip tik savo pačių arba kartais kolektyvine vaizduote...
"Aš daug ko nežinau" — tiesiog taip ir pripažinkim, gal su laiku mokslas padės sužinoti ir tada žinosim. Kam dabar čia kurti sau pasakėles apie vaiduoklius.

O be to, kadangi mes nieko nežinom, tai ar negali būti, kad mirusio žmogaus užkasimas į žemę yra pats baisiausias jo išniekinimas ir pasityčiojimas "dvasių pasaulio" atžvilgiu?.. Juk mes nieko apie "tą" pasaulį nežinom, tai kodėl galvojam, kad kūną užkasti į žemę yra gerai? Gal mes taip sunaikinam žmogaus sielą?..


+1 :).

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 42 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007