Visos kitos temos, nesusijusios su peiliais
Atsakymo rašymas

Savigynos rašikliai

2013-08-26- 14:03

Norėjau pasidalinti savigynos ar "savigynos" rašiklių kolekcija. Kabutėse todėl, kad neesu panaudojęs tokio daikto savigynai...

 

 

Ech, pamiršau vieną

2013-08-26- 14:30

Ech, pamiršau vieną nuotrauką...

 

o, su jais patogu rasyti?..

2013-08-26- 17:28

o, su jais patogu rasyti?..

Šiaip jau - taip. Keli

2013-08-26- 17:58

Šiaip jau - taip. Keli niuansai, kurie tapo svarbūs, naudojant daugumą jų - kaip greitai gali atsukti/atkimšti dangtelį, nes kai kurių sriegis, mano galva, tiesiog per ilgas, ir norint, tarkim, greitai išsitraukus pasirašyt, užtrunki atsukinėdamas.... Beje ergonomiškumas, daugumos jų - labai neblogas.

Gal gali bent glaustai

2013-08-26- 18:03

Gal gali bent glaustai apibūdint kiekvieną: gamintojas, modelis, medžiagos, tavo nuomone privalumai-trūkumai? :/

Be abejo. Iš viršaus į

2013-08-26- 19:16

Be abejo. Iš viršaus į apačią...
Benchmade 1100 SS (plienas)- gal kiek sunkokas, pagrindinis privalumas - greit nusimaunantis dangtelis. Testavau su stogine skarda - ima kiaurai :);
Mil-Tac V1 (aliuminis) - sakyčiau, patogiausias rašymo ir nešiojimo atžvilgiu, trumpas dangtelio sriegis;
Mil-Tac V2 (Fox knives - aliuminis), su keičiamu galiuku - plienas arba plastikas. Patogus ir nešioti ir rašyti.
Embassy Pen Ti - nedidukas, gal kiek sunkokas, pakankamai patogus rašant.
Vienintelis "kinietis" - Mosquito Tactical (aliuminis) - neblogai padarytas, gal kiek daugoka aštrių briaunų. Ilgokas sriegis, bet pakankamai patogus rašant.
Kita nuotrauka (vienas rašiklis)
Cuma Ram (aliuminis) - geriausias sprendimas nešiojant ant kaklo, nes turi papildomą dangtelį, pasiliekantį kaboti su parakordu. Neprastai išbaigtas ir patogus, tiek išmatavimais , tiek rašant.

Kita nuotrauka:
Kley Zion (aliuminis) (pirmas ir antras), pigūs ir neblogai pagaminti, ypač patogūs smūgiuoti, t.y. gerai atsiremia nykštys... gal kiek per daug detalių ir sujungimų...
Rick Hinderer Investigator Pen SS - mažiausias iš kolekcijos, bet patogus...
Rick Hinderer Extreme Duty Pen (Al) - Hindererio rašiklių flagmanas. Gal patogus rašyti, nors sriegis ilgokas. Pagrindinis įdomumas, kad gali jį "pasitiunint", užsisuka papildomos detalės, paversdamos rašiklį dar ir kubotanu...
Tuff Writer Frontline Shorty (Al) - Laaabai patinkantis rašiklis. Viskas išbaigta ir praktiška... :)

Vienžo, vienu metu nešiojuosi bent po 2, vienu metu... Patinka tokie žaisliukai :)

Viršutinius gali panaudot

2013-08-26- 20:22

Viršutinius gali panaudot kaip durklus, suprantu... Bet apatingiai dūrimui visiškai netinka ir atrodo gerokai per ploni ir per daug slidūs, kad tiktų kaip kubotanai. Ar čia tik iš nuotraukos taip atrodo? :-/

swerfot rašė: Viršutinius

2013-08-26- 20:41

swerfot rašė:Viršutinius gali panaudot kaip durklus, suprantu... Bet apatingiai dūrimui visiškai netinka ir atrodo gerokai per ploni ir per daug slidūs, kad tiktų kaip kubotanai.

Kubotanai, priklausomai nuo panaudojimo technikos - gali būti visai lygūs ir ploni, o ir smailus galas nebūtinas.

_Vladas_ rašė: swerfot rašė:

2013-08-26- 20:46

_Vladas_ rašė:
swerfot rašė:Viršutinius gali panaudot kaip durklus, suprantu... Bet apatingiai dūrimui visiškai netinka ir atrodo gerokai per ploni ir per daug slidūs, kad tiktų kaip kubotanai.

Kubotanai, priklausomai nuo panaudojimo technikos - gali būti visai lygūs ir ploni, o ir smailus galas nebūtinas.

Na dėl smailumo, tai suprantu, dėl to atskyriau "kaip durklai" arba "kaip kubotanai". Nes iki šiol optimalų kubotaną įsivaizdavau maždaug kaip Fenix LD20 — ilgis, storis, paviršiaus tekstūra jo man kaip tik :-) Bet dėl kubotanų slidžiais paviršiais tai man sunkiai suvokiama...

swerfot rašė: Viršutinius

2013-08-26- 21:15

swerfot rašė:Viršutinius gali panaudot kaip durklus, suprantu... Bet apatingiai dūrimui visiškai netinka ir atrodo gerokai per ploni ir per daug slidūs, kad tiktų kaip kubotanai. Ar čia tik iš nuotraukos taip atrodo? :-/


Sakykim, mano nuomone, tokio rašiklio paskirtis ne nudurti, ar įdurti (turiu omeny, perdurti audinius), o skausmingai smūgiuoti, galbūt į skausmingus taškus, akis t.t. (čia, manau, specai atsakytų, kur tiksliai) ir, tuo pačiu, atgrąsyti užpuoliką nuo tolimesnių veiksmų...

Keptulis rašė: Sakykim, mano

2013-08-26- 21:26

Keptulis rašė:Sakykim, mano nuomone, tokio rašiklio paskirtis ne nudurti, ar įdurti (turiu omeny, perdurti audinius), o skausmingai smūgiuoti, galbūt į skausmingus taškus, akis t.t.

Na tai čia ir yra kubotanas ;-) Bet, va, kažkaip per daug slidūs jie atrodo, ir kiek per ploni.

Na, ką reiškia slidūs? Pagal

2013-08-26- 21:46

Na, ką reiškia slidūs? Pagal Vlado nuorodą, ten bendrai paprastas (?) metalo (aliuminio) strypas (slidus) ir dar bukas???? O plonumas... hmmm, kaip čia pasakius, juk ten arba Ti, arba SS arba Al, pakankamai trumpas... Nesuprantu problemos. Kad sulinks ir/ar nuluš? Šiaip, aišku, gerai būtų, kad kažkas pakomentuotų, kažką bendro su tokia savigynos rūšim turėjęs, nes čia tik teoriniai pasvarstymai...
Kita vertus, su porele bandžiau pramušt skardą (stoginę) - be problemų.... nykščiu spaudžiamas galas...

Dabar žiūriu, neatsižiūriu į

2013-08-26- 23:21

Dabar žiūriu, neatsižiūriu į tokį... http://www.knifeart.com/martinpen1.html
Manau, teks jamt.

neuzbadykite virtualiais

2013-08-26- 23:43

neuzbadykite virtualiais rasikliais, jeigu jau sita mini straipsnioka skaitete....
http://www.gunblog.lt/archives/1402

Keistas straipsnis... be

2013-08-27- 0:19

Keistas straipsnis... be jokios sitemos... pateikiami ir savigynos ir "taktiniai" rašikliai. Kitas dalykas - jei rašai apie juos - aprašyk DAUGUMĄ, ar tuos, kuriuos turi/naudoji. Kur šaltiniai, nuorodos? Ar čia autoriaus patirtis ar copy/paste nuo kažkokio straipsnio? Klasifikacija, medžiagos dar kažkas??? Galų gale - BET KOKIA elementari seka?
Surefire pen išsistumia pasukus arba paspaudus - tai kaip juos naudoti, kaip savigynos tušinukus? Koks čia privalumas savigynos rašikliui? kaip jį naudoti? Smogti išlindusia širdele, laikant už tikrai nepatogsu galo, kuriame įmontuotas stiklo daužimo ratukas ar mygtukas??? Absurdas.

"Benchmade 1100 serijos rašikliai lyg ir taiko į grūdintų rašiklių kategoriją, tačiau viena koja lieka „pagiežingo rašiklio“ kategorijoje. Mat abu rašiklio galai užaštrinti. Be dangtelio uždėto ant nerašančio galo, juo galima tik lengvai smūgiuoti lengvai spaudžiant viena ranka ir laikant nykštį suspaudus su kitais pirštais. (o užpuolimo atveju perdėti dangtelį – daugiau nei optimistiška"

ABU RAŠIKLIO GALAI UŽAŠTRINTI??? Ar autorius laikė tą rašiklį rankose?

Autorius, matyt, dėl mano išsakytos kritikos, po tuo straipsniu mano komentaro nepatvirtino.
Ir šiaip, esu gana skeptiškai nusiteikęs tokių straipsnių atžvilgiu, nebent, kaip minėjau, asmuo rašo iš asmeninės patirties ar nurodo šaltinius/išnašas...

Vienžo, mano subjektyvia nuomone, reikia minimaliai nusimanyti apie daiktus, apie kuriuos rašai. Tik tiek.
Atsakymo rašymas