Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Sveiki. Turiu klausimėlį dėl

2010-02-26- 15:55

Sveiki.
Turiu klausimėlį dėl linzės formos ašmenų priežiuros.
Kokiais galastuvais naudojatės? Ar uztenka galandinimui smulkaus švytrinio popieriaus ant minkšto pagrindo, nes su keramika bijau sugadinti pačią ašmenų formą (tą peilį nenoriu pergalast į 30 ar 40 laipsnių kampą, norisi pasilikt linzę). :-/
Dėkui. :)

Pelės kilimėlis su kelių

2010-02-26- 16:37

Pelės kilimėlis su kelių grit'ų šveičiamais popieriais (pats naudoju 400, 800 ir 1200) ir diržas su pasta.
Galasdamas kietais galastuvais, greičiausiai, sugadinsi konveksą.

Na, aš taip ir galandu. Tik

2010-02-26- 17:10

Na, aš taip ir galandu. Tik su diržu nebandžiau.

Del peiliu galandimo - manau,

2010-03-11- 14:03

Del peiliu galandimo - manau, kad geriau iskart mokintis galasti su akmenukais, svieciamuoju popieriu, oda, pasta. Aisku jei rankos nedreba suformuoti pjaunamaja dali ;) Beabejo, be papildomu priedu suformuoti tam tikra kampa gan sunku, bet man ir mano draugams ir giminaiciams uztenka per akis :)

Aš kelioliką metų iš rankos

2010-03-11- 17:15

Aš kelioliką metų iš rankos galandu, bet man convex visada gaunasi, kad ir kaip stengiuosi. Išskyrus tuos atvejus kai kampas yra "zero gruond" - kaip lietuviškai taisyklingai vadinasi nežinau.

2010-03-17- 10:29

to_mazas rašė:"zero gruond" - kaip lietuviškai taisyklingai vadinasi

suvestas į nulį :-P

http://www.knivesshipfree.com

2010-04-26- 18:48

http://www.knivesshipfree.com/pages/Sharpening-Videos
Šioje nuorodoje yra labai nebloga vaizdinė informacija su teoriniu ir praktiniu demonstravimu, kai pagaląsti peilius turinčius "convex" profilio ašmenis.

Aliuminio oksidas naudojamas

2010-05-07- 11:20

Aliuminio oksidas naudojamas ir smulkiam švitriniam popieriui padengti. Anksčiau su juo baigdavau galast peilius. Rezultatai visai neblogi. Imi švitrinio popieriaus lapą, dedi ant stiklo ar kito lygaus paviršiaus (galima lengvai sudrėkint, kad lapas "nevažinėtų"), užpili šiek tiek vandens ir galima pradėt. Ne pats patogiausias būdas, bet veikia. O minėtą pastą, pasitaikius progai, reikės išbandyt :)

Galutiniam peilio ašmenų

2010-05-07- 12:30

Galutiniam peilio ašmenų suleidimui išmėginau poliravimo pastą SPEEDCUT, kurią gamina Festool:
http://www.festool.lt/mediandoweb/index ... N_KAPITEL=
Pasiteisina, metalą ima gerai. Abrazyvas - aliuminiuo oksidas, pagrindas - vanduo. Kaip tvirtina pardavėjai, poliruojant abrazyvo grūdeliai palaipsniui yra, mažėja, todėl poliravimas greitesnis, o pasiekiamas efektas kaip naudojant dvi pastas. Tinka seniems automobiliams.
Ašmenų suleidimui reikia nedidelį kiekį pastos užtepti ant plono kartono, kuris dedamas ant lygaus pagrindo ir tiksliai priglaudus,
suleisti ašmenis.
Vilniuje pastos yra Vikalstoje, Sodų gatvėje.

Beje, ne visi žino, kad

2010-12-20- 16:30

Beje, ne visi žino, kad poliruojant su pasta goi, ją reikia pašyldyti.
Aš darau taip : įtemptą diržą patrinu su gabalu goi, staline lempa keletą minučių pašildau iš viršaus ir tik tada imuosi peilio

Peilių galandimas ir aštrinimas

2010-12-30- 6:25

Kaimynas pasiguodė, kad nepavyksta jam užgaląsti peilio taip, kad plaukus skustų, o ir laikraštinį popierių po galandimo jo peilis ne visada pjauna, tad paprašiau pademonstruoti kaip jis galanda.
Pasirodo, kad įmanoma bemaž visus galandimo veiksmus atlikti neteisingai... :D
Na, bet žmogus ne peilininkas, tad jam atleistina. Juo labiau, kad paaiškinus ką jis daro negerai, galandimas iš karto davė rezultatą - peilis įveikė ir popierių, ir plaukus ant riešo. :)

Tikiuosi kolegoms su galandimu problemų nekyla, bet kadangi forumus skaito ne tik peiliamišiai, norėčiau atkreipti pradedančiųjų galąstojų dėmesį į kelis esminius dalykus galandant peilius rankiniu galąstuvu ar akmenimis:

1. Galandant nereikia skubėti ir stipriai spausti. Braukiant palengva gal ir užtruks kiek ilgiau, tačiau rankos pavargs mažiau, bus lengviau išlaikyti vienodą galandimo kampą ir greičiau pavyks pašalinti ašmenų užvartą.

2. Pasirinkite tinkamą galandimo kampą (20-45* priklausomai nuo peilio paskirties) ir stenkitės jį išlaikyti. Iš pradžių tai ne visada pavyksta, bet nenusiminkit - įgūdžiams susiformuoti reikia laiko.

3. Jeigu norite užgaląsti greičiau - naudokite skirtingo rupumo galąstuvus: ant rupiausio galąskit tol, kol ant ašmenų susidarys ištisinė užvarta, o ant smulkiausio - kol užvarta pilnai išnyks. Jeigu užvartos nepavyksta atsikratyti, tam gali būti kelios priežastys. Bet dažniausia - galandant spaudžiama per stipriai.

4. Nelaukite, kol peilis taps visai bukas. Paaštrinti kiek atšipusį peilį žymiai lengviau, nei iš naujo pilnai pagaląsti atbukusį.

Manau kolegos dar turės ką papildyti pastebėjimais iš savo patirties. ;)

Asmeniškai aš visada naudoju

2010-12-30- 11:42

Asmeniškai aš visada naudoju skirtingo rupumo galąstuvus - ir greičiau ir užgalandimo kokybė geresnė, finišas - oda užklijuota ant lygaus paviršiaus + pasta goya.

O kaip teisingiau,galasti

2010-12-30- 18:00

O kaip teisingiau,galasti sukant 8 ar kuo didesny plota glaudžiant prie galąstuvo stumti penty pirmin?

8-ke galandami peiliai su

2010-12-30- 18:16

8-ke galandami peiliai su plokščiais nuolydžiais be ašmenų suvedimo (skandinaviško tipo). Kitais atvejais kaip taisyklė peilis stumiamas ažmenimis pirmyn (arba nuo ašmenų link penties, kai peilis įtvirtintas, o juda galąstuvas). Pentimi pirmyn aš galandu tik išgaubtus be suvedimo ir kai poliruoju ašmenis ant odos.

Aišku,vadinas aš net savo

2010-12-30- 18:29

Aišku,vadinas aš net savo darbo įranky neteisingai galandu kasryt darbe:(
Atsakymo rašymas