Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 13:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Quote:Jei ne paslaptis, kuom
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 13:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-28- 3:03
Pranešimai: 30
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Jei ne paslaptis, kuom baigėsi ši diskusija su Jūsų draugais?


kad kalėdos čia pat, o aš čia apie tokius negražius dalykus užsimaniau pašnekėti :) ir taip pat, kaip ir čia, kai kuriems susidaro įspūdis, kad kūno donorystė=organų donorystei, kam dar sutiktų, bet kūno paaukojimas - nesiderina su soc/religinėm/moralinėm normom ir yra per daug radikalu. O kur dar įsivaizdavimas, kad vos tik sutiktum paaukoti kūną, už kampo tau jau būtų paruošta formaldehido vonia :) Gal todėl, kad pirmą kart apie tokią idėją ir galimybę išgirdus, savaime gaunasi "nė už ką". Asmeniškai man pati kūno donorystės idėja neskamba naujai ir neneša jokių neigiamų emocijų nuo tada, kai perskaičiau knygą Mary Roach "Negyvėliai" (čia kaip ir rekomendacija, na bet skonio reikalas). Dar buvo proga apsilankyti VU medicinos fakultete (pastaruosius šeštadienius vienai ten dirbančiai merginai reikėjo pagalbos tvarkant kaulus rūsyje - irgi rekomenduotinas reikalas, jei dar vyksta), tai paaiškėjo, kaip viskas vyksta Lietuvos kontekste. Iš to pora gerų naujienų išplaukia:
1. paima visus kūnus. kažkaip galvojau, kad jie labiau išrankūs ir susidėvėję dėl amžiaus netinka.
2. po 3m. naudojimo, palaidoja pagal pageidavimą. o dėl vietos, tai jei kam svarbus pomirtinis komfortas: yra galimybė urną įtaisyti Bernardinų kapinėse, tai net jei visą gyvenimą pragyvenus "lievam" rajone, tai bent po mirties bus proga leisti laiką prestižinėse kapinėse

ir dar: https://www.youtube.com/watch?v=SG2eU6aoyoU

jei svarbūs religiniai aspektai, tai info iš video: dievas po mirties ir po tiek organų, tiek kūno donorystės pasekmių, atsirenka kas kieno ir sudėlioja, bažnyčia nėra prieš(=už?) kūno donorystę, nors įtariu, kad tik šitas kunigas yra maloni išimtis, o ne taisyklė :)
vėlgi info iš video: Lietuvoje atvejų, kada galima tiesiogiai atlikti organų persodinimą būna tik ~100 ir iš jų tik pusę atvejų artimieji sutinka.
Liūdna dėl likusios pusės ir net jei prieš mirtį pasirašai donoro kortelę, vis vien teiraujasi artimųjų, tai kam visa ta donoro kortelių tvarka?Žiūrint iš teisinės pusės, tai nėra žmogaus teisės į savo kūna, pažeidimas?Įdomu kūno donorystės atveju, formalumai irgi lieka formalumais ir galutinį žodį taria artimieji?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Man atrodo, reikėtų
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 14:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Man atrodo, reikėtų atskirti:
1) organų donorystę, kai organai persodinami recipientui;
2) kūno (ar kokio organo ;-) ) paaukojimą mokslui ar dar kokiems nors ten tikslams.
Pvz, aš po mirties norėčiau būti kremuotas, o ne eksponuojamas ar kaip nors kitaip naudojamas ir vartojamas - manau, mokslas nesustos ir toliau vystysis ir be mano griešno kūno.
O vat, jeigu prieš padegimą, kokį organą išpjautų ir kam nors įsodintų, gal ir neprieštaraučiau, bet bijau, kad po savęs (ir iš savęs) nelabai kokios kokybės daiktus paliksiu - kad tik blogiau nebūtų :-/ .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-16- 21:05 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Temą pravaliau. :celanup:
O diskusiją apie tai, kas nesusiję su tema, galite tęsti čia. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-17- 20:06 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
ūkt rašė:
kūno donorystė. kodėl ne?

Man tai nepatinka pavadinimas.


Pasigilinau į temą ir turiu pripažinti, kad esi teisus - "kūno donorystė" nekorektiškas (ir klaidinantis) pavadinimas kai kalbama apie kūno perdavimą moksliniams bei edukaciniams tikslams.
Šio proceso esmę tiksliau atspindi tarptautinis žodis "donacija", reiškiantis dovaną, aukojimą ar neatlygintinę paramą. Lietuviškai pagal prasmę artimiausias ko gero ir būtų žodis "aukojimas". :/
O "donorystė" - tai kūno (jo dalių) atidavimas recipientui/tams.
Temos kontekste, t.y. paaukojus kūną moksliniams ar edukaciniams tikslams, konkrečių recipientų nebus, tad ir žodis "donorystė" čia netinkamas. *taip*

Jeigu temos autorė neprieštaraus, temos pavadinimą manau reikia tikslinti pvz. "Kūno donacija. Kodėl ne?".

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-18- 10:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-02-11- 15:17
Pranešimai: 650
Miestas: Trakai
Ši tema priminė filmą su W. Smithu. "Spoilinti" nenoriu. Kas nematė - rekomenduoju. Kaip tik į temą.
http://www.imdb.com/title/tt0814314/?ref_=nm_flmg_act_9

_________________
Aquila non captat muscas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: aiškumo vardan,
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 12:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-28- 3:03
Pranešimai: 30
Miestas: Vilnius
aiškumo vardan, neprieštarauju temos pavadimo tikslinimui ir šiaip ne aš temą sukūriau :)
bet kuriuo atveju ir netiksliai išreiktu pavadinimu iš konteksto daugiau ar mažiau matosi, kas apie organų donorystę, kas apie kūno aukojimą
dėkui už nuomones ir filmo rekomendaciją


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-10-28- 17:31
Pranešimai: 81
Miestas: Kaunas
Del aukojimo mokslui- no problem. Del donarystes- gandu lygmeny girdejau, kad yra ''uzsakomieji'' donarai. pvz kazkas, turintis daug daug valiutos, uzsako tarkim inksta. tada tas inkstas surandamas, kad ir pas gyva zmogu, o siek tiek patepus, siek tiek sumokejus, ivyksta ''nelaimingas atsitikimas'' ir tas inkstas jau uzsakovo kiseneje. sugedinkit mane, jei cia paistalai :/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 16:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Marius_V rašė:
Del aukojimo mokslui- no problem. Del donarystes- gandu lygmeny girdejau, kad yra ''uzsakomieji'' donarai. pvz kazkas, turintis daug daug valiutos, uzsako tarkim inksta. tada tas inkstas surandamas, kad ir pas gyva zmogu, o siek tiek patepus, siek tiek sumokejus, ivyksta ''nelaimingas atsitikimas'' ir tas inkstas jau uzsakovo kiseneje. sugedinkit mane, jei cia paistalai :/

Dažniausiai tai įvyksta Garliavoje arba Akropolio tulike.. XD


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 17:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-02-26- 23:35
Pranešimai: 172
Miestas: Kaunas
Marius_V rašė:
Del aukojimo mokslui- no problem. Del donarystes- gandu lygmeny girdejau, kad yra ''uzsakomieji'' donarai. pvz kazkas, turintis daug daug valiutos, uzsako tarkim inksta. tada tas inkstas surandamas, kad ir pas gyva zmogu, o siek tiek patepus, siek tiek sumokejus, ivyksta ''nelaimingas atsitikimas'' ir tas inkstas jau uzsakovo kiseneje. sugedinkit mane, jei cia paistalai :/


aš būčiau linkęs tikėti, kad tai eilinės sąmokslo teorijos.
Realiai tai būtų labai sudėtinga operacija (ne medicinine prasme).
Aš esu pasirašęs, kad sutinku būti donoru. Registre yra tik mano vardas pavardė ir asmens kodas. "Blogiečiams" reikia pagal šiuos duomenis rasti mano poliklinika. Joje išsiaiškinti kokia mano kraujo grupė ir paskaičius medicininę kortelę galbūt pavyks sužinoti, kad aš turiu sveikus inkstus . Kraujo grupė ir tai, kad nesergu inkstu ligomis, dar neparodo mano inkstų tinkamumo recipientui. Na tarkim "blogiečius" lydi sėkmė...
Dabar reikia suorganizuoti mano smegenų žūtį (tai nebūtina, jei mane gyva sveika maiše veža į pogrindinį transplantacijos centrą :D ar į kokią Baltarusiją ir ten išima atsargines dalis), jei tai daroma tarkim Kauno klinikose.
Kaip tą žūti suorganizuoti? Avarija? Koks šansas, kad nebus liudininkų ir, kad sėkmingai prisiplosiu? Su pagaliuku per galva :patsch: tamsų vakarą? Liudininkai ir šiaip gal tik galva praskels ir pavyks pabėgti ar apsiginti :schwert: . Ar greitoji arba atsitiktiniai praeiviai nuveš į reikiama ligoninę kur papirktas personalas konstatuos smegenų mirtį ir pradės mane "leisti ant dalių"? Kaip su policija jei mirtis smurtinė? Vėl trukdžiai...
Dar yra krūva žmonių kurie laukia eilėje savo donoro ir kaip tas žmogus su daug valiutos pasidarys eilėje pirmas? Ok pinigai..., bet vėl bereikalingas dėmesys, tarkim jei tyrimas jau pradėtas dėl smurtinės mirties... :/
Na "blogiečius" lydi sėkmė, didžiulės babkės ir pažintys, bet po visko tik pyst :E ir paaiškėja, kad tie mano inkstai netinkami recipientui :oops:
Lygiagrečiai vykdo dar kokias 3 donorų medžiokles? :D
Visai geras "bojavyko" scenarijus Crank filmui ( http://www.imdb.com/title/tt0479884/ ) XD

p.s. manau dar pasinaudosiu savo inkstais ir kitais organais nors turiu donoro kortelę :buk:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 17:39 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
pamenu kazkur 1999-2000 metais. laiptines kaimynas pasiule savo "soratniko" inksta ir aki. pirkti. kas idomiausia, kad veikejai is kapiniu, styguodavo naujus vainikus, juos savo alko pasiureje peredydavo naujais eglisakiais, ir vel i pardavima. po kurio laiko, sita gan idomi veikla aprimo. tada ir pasiule pirkti kuno daliu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 19:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
jhonis rašė:
Visai geras "bojavyko" scenarijus Crank filmui ( http://www.imdb.com/title/tt0479884/ ) XD

Mano galva geriau realizuotas scenarijus"
http://www.imdb.com/title/tt0309377/?ref_=nm_flmg_act_4
Ten atsakyta beveik į visus klausimus :hi:

Beje, čia toks neblogas straipsnelis Lietuvos žiniose buvo :
http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-sv ... eje/170962


Paskutinį kartą redagavo Vincukas 2014-02-15- 19:47. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-15- 19:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
pamenu kazkur 1999-2000 metais. laiptines kaimynas pasiule savo "soratniko" inksta ir aki. pirkti. kas idomiausia, kad veikejai is kapiniu, styguodavo naujus vainikus, juos savo alko pasiureje peredydavo naujais eglisakiais, ir vel i pardavima. po kurio laiko, sita gan idomi veikla aprimo. tada ir pasiule pirkti kuno daliu.

Bangini, ar teisingai supratau, kad visi šie nuotykiai (laiptinė, kapinės, vainikai ir soratnikų dalys) vyko Airijoje ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-02-16- 1:32 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
veiksmas vyko Alytuje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 37 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007