Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 2:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-05- 17:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Dėkui. Na vienu žodžiu svarbiausia kad metalo nenurašysiu. Yra toksai Kretuonų ežeras. Tam ežere geriausiai kimba ant salotinės spalvos guminukų. Kibimas būna trumpas. Iki kelių valandų. Per tą laiką galima prižvejoti 10-15 kg ešerių. Atsimenu patekome su draugeliu ant ešerių kibimo. Kibimas buvo labai trumpas - 15-20 minučių. Visi ešeriai kaip vienas 350-500 gramų. Aš ant sukyklės nei vieno. Draugelis keliasdešimt. Aš vis laukiau didelio ešerio. Pakeičiau masalą ant žalio guminuko, metimas - ešeris. Bet po kelių minučių kibimas liovėsi pas mus abu :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-05- 23:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Gumas naudoju džigui starkiams, lydekoms bei UL džigui.
Sukrių nelabai megstu nes susuka valą, bet turiu ir jų UL komplekte.
Voblerius naudoju upėje lažišoms, tvičui lydekoms, UL.
Vartykles upėje lašišoms.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-05- 23:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
O kaip dėl lydekinių pavadėlių? Ankščiau net holliwar buvo pas mus naudoti ar ne. Buvo pastebėta - nori žuvies, nuimk pavadėlį. Bet tada didelė tikimybė, kad lydeka nupjaus. Be to su sukremis pavadėlis leidžia mažiau susukti valą dėl šarnyro.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-06- 10:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-03-13- 16:54
Pranešimai: 8
Miestas: Vilnius
Neesu kažin koks žvejys, bet iš asmeninių pastebėjimų, tai pavadėlis gal ir turi įtakos pasyvios žuvies kibimui. Tuomet sprendimas gali būti fluorkarbonas. Vis tiek atbulais dantim lydys "griebia" jei taip galima pasakyt. Ir kibimas būna burnos pradžioje. Jei žuvis nusiteikusi kibt, tai pavadėlis įtakos neturi. Aš paprastai naudoju metalinį pavadėlį, net jei tikslas ešeriai. Juk nežinai kada dantytoji sugalvos griebt. Jei pasyvu, dedu fluorkarboną. Dėl valo susukimo - pastebėjau, kad skirtingos ritės skirtingai elgiasi gaudant ta pačia sukre. Gal valo klojiko problema kažkokia. Jutūbėj mačiau patarimą truputį palenkti sukrės ašį ties kilpa. Tuomet sukasi tik lapelis, nesukdamas pačios ašies. Dar sprendimas trigubi suktukai. Yra pardavime pavadėlių su tokiais suktukais, bet man nepatiko. Labai silpnas segtukas. P.S. tai nelabai patyrusio žvejo mėgejo asmeniniai pastebėjimai...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-09- 14:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
O dėl voblerių, kokie gyliai einamiausi, jei žvejojama iš valties ir mėtoma link kranto? Ant voblerių parašyta 1,5m, 2,5m, 4,5m. Vobleriai neskęstantys. Gylis šalia kranto 2-3 metrai. Po valtimi na tarkime 4-7m. Jei ką, tose voblerių žymėjimuose visiškai nesuprantu. Ir tiesa kad pavadėlis gadina voblerio žaismą ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 8:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015-01-14- 9:47
Pranešimai: 16
Miestas: Vilnius
Tiesioginio atsakymo kaip ir nėra. Reik megint ,mėtit, galvot visokiausius pravedimus gylius ir panašiai. Kaikada žuvis pakilus stebi paviršiu, kaikada sėdi dugno žolėse. Vieną dieną bųna taip, kitą kitaip... Tiksliai atsakytu tikriausiai tik žuvis :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 9:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Visų pirma tai vobleriai būna: sinking, floating ir suspend.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Paskutinį kartą redagavo pyfpafz 2016-12-11- 14:13. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 13:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Emm... Tik nesijuokite. Bent jau garsiai... O kiniški bei maksiminiai vobleriai veikia? Parduotuvėse pilna kiniškų. Prekybos centruose guli Spro bei kitų kiniečių gamintojų masalai. Matote, į masalą įpratau žiūrėti kaip į panaudos medžiagą. O čia mokėti po 10-15 EU už tai, ką užkabinsi ir nuplėši jei ne šią tai kitą žvejybą ... Man tai sunkiai asocijuojasi su žvejyba kaip su "medžiokle neturtingiesiems".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 15:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
mahelad rašė:
Emm... Tik nesijuokite. Bent jau garsiai... O kiniški bei maksiminiai vobleriai veikia? Parduotuvėse pilna kiniškų. Prekybos centruose guli Spro bei kitų kiniečių gamintojų masalai. Matote, į masalą įpratau žiūrėti kaip į panaudos medžiagą. O čia mokėti po 10-15 EU už tai, ką užkabinsi ir nuplėši jei ne šią tai kitą žvejybą ... Man tai sunkiai asocijuojasi su žvejyba kaip su "medžiokle neturtingiesiems".


Panauda - netlygintinas naudojimasis daiktu. Kaip panauda susijusi su tavo masalais? :/
Yra "kibių" ir tarp kiniečių, tarp lašišautojų esu ne kartą girdęjęs gerų atsiliepimų apie spro ikiru. Bet pats jais nežvejoju, nepasitikikiu...
Būna net japonams iš dėžutės reikia keisti kalblius, žiedelius, būna šituos sulaužo, o čia dar pasitikėk kinu iš maximos. :)

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 16:32 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
mahelad rašė:
Emm... Tik nesijuokite. Bent jau garsiai... O kiniški bei maksiminiai vobleriai veikia? Parduotuvėse pilna kiniškų. Prekybos centruose guli Spro bei kitų kiniečių gamintojų masalai. Matote, į masalą įpratau žiūrėti kaip į panaudos medžiagą. O čia mokėti po 10-15 EU už tai, ką užkabinsi ir nuplėši jei ne šią tai kitą žvejybą ... Man tai sunkiai asocijuojasi su žvejyba kaip su "medžiokle neturtingiesiems".


Visiška analogija kaip ir su peiliais. Yra kiniečių gražių, bet panaudojus japoniškus nebekyla noras juos maudyti :/
Laikas žvejyboje labai greitiai eina ir yra nepalyginamai brangus, todėl experimentuoti su visokiais š tikrai nesinori


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 17:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Na situacija aiškėja. Dėkoju. Reiškia galima iškeisti lašiuką laiko į mažesnę kainą ir nusipirkti ko nors kiniško labai labai gerai išsirinkus.
Be to galiu prisipažinti, visą vaikystę pražvejojęs ant pigių guminukų, spiningų už 35 lt, ryčių po 40 lt, negaliu įprasti prie gerų žvejybos įrankių. Turiu itin lengvą shimano spiningą su shimano rite. Spiningas susideda į 45 cm dėklą. Puikus įrankis mažai žvejojančiam žmogui. Prikabinai prie kuprinės ir eik po miškus ir upelius. Bet vat neskaitant kito lankstumo ir mažesnio svorio, nejaučiu skirtumo su pigiu angliniu kinišku spiningu, kurį su nuolaidą galima paimti už 10-20 EUR. Sąžiningai žiūriu kitaip - shimano geras lengviems mąsalams, kinietis žymiai patogesnis su sunkiaisiais masalais, velkiavimui. Netgi Ir kiniečiu daugiau pasitikiu, nes jisai grubesnis. Tas pats su plūdinėmis meškerėmis. Turiu anglinę iš brangesnių, turių anglinę tris kartus pigesnę. Brangesne kiek lengvesnė ir tiek. Kas liečia žvejybos įrankius, aš kaip paršiukas apelsinų skoniuose. Na jo, jie oranžiniai, kvepia, bet gimtasis kombikormas skalsesnis :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 17:04 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Tada visokeriopos sekmės linkiu, kaip tikram žvejuj ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 17:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
GiedriusT rašė:
Tada visokeriopos sekmės linkiu, kaip tikram žvejuj ...

Dėkoju :) Vaikštant per sodo rakandus sėkmė praverčia. Bet procesas taipogi neša savotišką malonumą :)

pyfpafz rašė:
Panauda - netlygintinas naudojimasis daiktu. Kaip panauda susijusi su tavo masalais? :/

Hmm ... po žodžiu panauda aš suprantu tai, kas na kaip degalai arba kaip lempute. Ką būtinai išnaudoji kokiam nors tikslui pasiekti. Senas varganos vaikystės įprotis - žvejyba verta tiek, kiek kilogramų žuvies parsinešei namo lyginant su sunaudotais pinigais degalams ir masalams. Puikiai suprantu, kad žvejyba jau seniai tera tik pramoga, bet senieji samprotavimai pernelyg apkerpėja ir įsišakniję. Iki 2002 metų žuvis tebuvo dar vienas baltymų šaltinis. Nebuvo žuvies - šeima sėdėdavo ant daržovių. Vienas mano šeimos rato žmogus iki šiolei negali atprasti nuo tų laikų. Airijoje žuvauja menkes po 1-2kg. Šaldiklis iki viršaus užkrautas šaldyta menke, alga jam leidžia maitintis vien tik lašišų ikrais, o vis tiek nepaleis žuvies į jūrą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-11- 21:07 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
mahelad rašė:
GiedriusT rašė:
Tada visokeriopos sekmės linkiu, kaip tikram žvejuj ...

Dėkoju :) Vaikštant per sodo rakandus sėkmė praverčia. Bet procesas taipogi neša savotišką malonumą :)

pyfpafz rašė:
Panauda - netlygintinas naudojimasis daiktu. Kaip panauda susijusi su tavo masalais? :/

Hmm ... po žodžiu panauda aš suprantu tai, kas na kaip degalai arba kaip lempute. Ką būtinai išnaudoji kokiam nors tikslui pasiekti. Senas varganos vaikystės įprotis - žvejyba verta tiek, kiek kilogramų žuvies parsinešei namo lyginant su sunaudotais pinigais degalams ir masalams. Puikiai suprantu, kad žvejyba jau seniai tera tik pramoga, bet senieji samprotavimai pernelyg apkerpėja ir įsišakniję. Iki 2002 metų žuvis tebuvo dar vienas baltymų šaltinis. Nebuvo žuvies - šeima sėdėdavo ant daržovių. Vienas mano šeimos rato žmogus iki šiolei negali atprasti nuo tų laikų. Airijoje žuvauja menkes po 1-2kg. Šaldiklis iki viršaus užkrautas šaldyta menke, alga jam leidžia maitintis vien tik lašišų ikrais, o vis tiek nepaleis žuvies į jūrą.
Liudna skaityti tamstos samprotavimus.Nuo sovietu pabaigos praejo jau 25 metai o mastymas taip ir liko anu laiku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hobis - žvejyba
StandartinėParašytas: 2016-12-12- 0:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Čia dar ne samprotavimai :D Samprotavimai bus žemiau po spoileriu ilgam monologe :D
Cituoti:
Spoileris
O man trūksta tos senos žvejibos... Na dabar kapitalizmas. Lyg tais visko yra. Bet dingo kažkas neapčiuopiamo. Kaip ten sakė senam filosofiniam anekdote ? Sovietmečiais mums visiems melavo apie save pačius. Bet apmaudu, kad apie vakarus mums sakė gryną tiesą. Aš spėjau pamatyti tą senąją žvejybą. Tai kas Vilniuje buvo 95-96 metais, į provinciją atėjo tik 2002-2006. Žvejyba prasidėdavo nuo neatsiejamos dalies - žvejybos įrankių bei masalų gavimo. Viską reikėdavo gauti kuo pigiau ir kuo geresnės kokybės. Na apie kokybę samprotavimai irgi buvo savotiški :D Shimano ritė buvo blogesnė už brangų kinietį, nes turėdavo mažiau guolių. Kiniškas spiningas geresnis, nei firminis, nes buvo ne toks trapus. Nežinau, ar dabar galite suvokti, kad buvo galima džiaugtis turint tris geras plūdes. Kabliukai buvo skaičiuojami vienetais o ne pakeliais. Niekas nesuprasdavo, kuo skiriasi valas už 4.6 ir 22 lt, neskaitant vos vos didesnio tvirtumo. Jei reikėjo tvirtumo, imdavai storesnį pigų valą ir viskas. Meškeres vertindavome pagal tai, ar žiedai keramikiniai ir ar kotas anglinis ar paprastas. Buvo dvi meškerės - plūdynė, kuri priklausomai nuo valo pasidarydavo dugnine ar meškere žvejybai ant mailiaus ir spiningas. Na dar žieminės, su kuriomis taipogi buvo žvejojama nuo valties vasarą. Kai įrankiai buvo paruošti, laukdavome tinkamo meto. Stengdavomės atitaikyti laiką taip, kad tikrai pagauti žuvies. Žinios, į kokį upelį atėjo kuojos, sklisdavo žaibiškai. Pavasari, kai dar būdavo sniegas, upėje gaudydavome hariusus. Bet juos reikėdavo slėpti sniege nuo inspekcijos. Vėliau į mažus upelius iš ežerų eidavo kuojos. Jums teko gaudyti žūvi rankomis? Man teko ir gan sekmingai. Lauke temperatūra +8. Vanduo +5. Nusirengi iki pusės, užsirautoji rankoves ir lendi į upelį. Tikslas rankomis įvaryti žuvį į medžio šaknys, užspausti ten ir išmesti į krantą. Per dvi valandas galima buvo prigaudyti keliasdešimt kuojų ir smulkių upėtakių. Kai oras kiek įšildavo, upeliuose pasirodydavo pirmieji ešeriai. Vėliau lydekos ežeruose. Lydekas gaudydavome su spiningais ir ant gyvos žuvelės. Tai pat neatsiejamas įrankis būdavo pupkės. Tai skritulis, bet nematomas, maskuojančios spalvos :D Penketas pupkių per dieną duodavo vieną kitą lydekaitę. Jei diena praėjo be lydekos - diena praėjo veltui. Vasaros pradžioje, kol žuvys neidavo į ežerų gilumą, būdavo raudės. Jums teko matyti, kai paukštis praskrenda virš vandens paviršiaus, o vanduo užverda? Geras žvejys be problemų prigaudydavo 6-8kg raudžių į dieną nendrių languose. Vėliau prasidėdavo kuojos bei karšiai ežerų gilumoje. Čia žuvį galima pasiekti tik su valtimis. Mus būdavo dovana, kai atplaukdavo vilniečiai. Na mes visus atvykusius taip vadindavome, jausdami gyliai užslėptą klasinę neapykantą bei pavydą. Vilnieti visada atpažindavome pagal didelį platų kibirą pašarų, akinius nuo saulės, gerus žvilgančius, lyg iš kito pasaulio, drabužius, daugybė meškerių.Na ir aiškų valtį, prikrauta mantos iki viršaus. Mums matematika niekaip nesusidėliodavo. Mes nesuprasdavome, kaip galima sumesti į vandenį penketą kilogramų pašarų, kai pagauta žuvis nekainuos 20lt. Kai vilniečiai sustodavo ežero centre, link jų iš visų ežero pusių traukdavo koks trejetas - penketas vietinių valčių. Vilniečiai neprieštaraudavo, nes mes sustodavome už 30-50 metrų ir gaudydavome tik su žieminėmis meškerėmis. Rudenį būdavo lydekos. Vėliau nuo lapkričio ir iki tvirto ledo visi laukdavome. Ant ledo vilnietį buvo galima atpažinti iš tolo. Jei matydavai juokingus papuginės spalvos kombezus ar anorakus, grąžtus o ne peikėnas, pirktines aliuminines dėžes bei roges su baulu mantos - tai tikrai vilniečiai :D Mes būdavome su miško laužo nudegintomis striukėmis, medinėmis savadarbėmis dėžėmis, guminiais batais, kuriuose ant kojinių buvo užvyniotas laikraščiai, trigubomis sportinėmis kelnėmis. Na ir aišku vilniečiai turėdavo savo pirktinius didelius kibirus pašarų :D Dar vilniečiai statydavo tuos spalvotus lydekinius skritulius, kuriuos iš tolo matydavo vietiniai ir nukniaukdavo :D Na nes statydavome po 15-25 šniurus... Kiekvienas...

Dabar lyg tais viskas yra, bet tarsi dingo kažkas svarbaus, neapčiuopiamo, pirmykščio... Tu lyg tais gaudai žuvį, bet trūksta to pliko užpakalio ir pragyvenimo būtinumo jausmo. Na tai kaip greito paruošimo maistas. Lyg tais skanus, bet kažkoks dirbtinis. Gal tik aš kvailas, nesugebantys pamatyti šiuolaikinės žvejybos žavesio, bet mano akiai šiuolaikinė žvejyba tera fetišas "Культура потребл****ва". Tu gauni kietus įrankius, masalus, mantą, bet žvejyba tarsi susiveda prie visų tų daiktų vertės pateisinimo. Gal čia tik mano psichologinis gynybos mechanizmas, kurio užduotis banaliai pateisinti mano kvailus stereotipus. O gal tai mano paties požiūrio projekcija, nes tai man tie geri daiktai yra fetišas. Nežinau. Holly War tikrai pradėti nenoriu. Ir lyg tais suprantu savo pozicijos netvirtumą....


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 37 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007