Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 12:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 396 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2013-12-19- 23:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Rimtai siūlau paskaityti bent jau viduramžių religinius disputus .
Būsi nustebintas :)
Siaip tai buvo pasaulio elitos pramoga kaip karalių tai ir bažnyčios vadovu .
Tesiog pabandyk bent įsivaizduoti šitų žmonių bendra išsilavinimą ir tai kad disputai buvo viena is pagrindiniu ir populiariausiu aukštuomenės pramogų .
Geografija ,fizika ir pan ., be abejo nebuvo tarp stipriųjų disciplinu bet kas liečia logikos , klasikinės filosofijos , senųjų kalbu ir etc. tai lyginant su tais laikais dabar yra visiška degradacija.
Taigi o be mokėjimo bei sugebėjimo mąstyti logiškai ,matyti ir įsivaizduoti problema is skirtingu kampu bei sugebėjimo numatyti sprendimą skirtingais metodais žmogaus protas tesiog negauna reikalingo lankstumo , taip sakant nera pakankamai treniruojamas ir net buna apskritai nepazadintas .
Hibernate , ar kaip tas režimas vadinasi :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-19- 23:23 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Bozkurt rašė:
Rimtai siūlau paskaityti bent jau viduramžių religinius disputus .
Būsi nustebintas :)
Siaip tai buvo pasaulio elitos pramoga kaip karalių tai ir bažnyčios vadovu .
Tesiog pabandyk bent įsivaizduoti šitų žmonių bendra išsilavinimą ir tai kad disputai buvo viena is pagrindiniu ir populiariausiu aukštuomenės pramogų .
Geografija ,fizika ir pan ., be abejo nebuvo tarp stipriųjų disciplinu bet kas liečia logikos , klasikinės filosofijos , senųjų kalbu ir etc. tai lyginant su tais laikais dabar yra visiška degradacija.
Taigi o be mokėjimo bei sugebėjimo mąstyti logiškai ,matyti ir įsivaizduoti problema is skirtingu kampu bei sugebėjimo numatyti sprendimą skirtingais metodais žmogaus protas tesiog negauna reikalingo lankstumo , taip sakant nera pakankamai treniruojamas ir net buna apskritai nepazadintas .
Hibernate , ar kaip tas režimas vadinasi :)

Matau, kad tikrai reiks surast tam laiko, turėtų būt įdomu :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: swerfot rašė: Mane labiau
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 0:45 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Mane labiau domina įvairūs būdai "prieiti" prie tokių nestandartinių problemų. Tos vietos, kur žmogaus protas atsiremia į savo ribas ir tenka ieškot metodų tas ribas pastumti į priekį bent minimaliai.


Atrodo supratau. *taip*
Su "proto ribomis" išmintingi žmonės susidūrė dar tada, kai žmogus pradėjo protauti, tad ši problema gyvuoja jau šimtus tūkstančių metų. :)
Religijoje tokiais metodais yra meditacija, malda (kitokia nei "Tėve mūsų..." :D ) ir kitokios transinės būsenos.
Apibūdinant metodų veikimą bendriniais žodžiais: siekiama apeiti protą ir sąmonę, kad tiesiogiai pasiekti informacinį lauką. Tai tik vienas iš daugelio esamų labai supaprastintų apibūdinimų tiems, kas "ne temoje", kuris mano manymu šios temos dalyviams bus suprantamiausias.
Vieni metodai yra paprastesni, kiti sudėtingesni, nes juos įvaldyti reikia ne tik pastangų ir laiko, tačiau dar būtina turėti atitinkamas asmenines "charakteristikas". Be to, kuo globalesnio lygio informacijos ieškoma - tuo sunkiau pasiekti reikiamą lygį.
Teoriškai, pasiekus aukščiausia lygį (skirtingose sistemose jis vadinamas skirtingai, pvz. Nirvana, Dao etc) - sužinai atsakymus į visus klausimus.
Praktiškai tai pavyko keliems žmonėms. *levit*
Kritiškai nusiteikusiems iš karto atsakau: tiesioginių įrodymų nėra, nes dėl metodų specifikos - kol pats to lygio nepasieksi - neįsitikinsi. 8(
Žmonių - pasiekusių žemesnius lygius - apstu. Tad kam įdomu, galit ir patys pabandyti, nes esmė - tai veikia. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: *deleted*
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 8:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-02-11- 15:17
Pranešimai: 650
Miestas: Trakai
*deleted*

_________________
Aquila non captat muscas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė: Atrodo
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 9:02 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Atrodo supratau. *taip*
Su "proto ribomis" išmintingi žmonės susidūrė dar tada, kai žmogus pradėjo protauti, tad ši problema gyvuoja jau šimtus tūkstančių metų. :)
Religijoje tokiais metodais yra meditacija, malda (kitokia nei "Tėve mūsų..." :D ) ir kitokios transinės būsenos.
Apibūdinant metodų veikimą bendriniais žodžiais: siekiama apeiti protą ir sąmonę, kad tiesiogiai pasiekti informacinį lauką. Tai tik vienas iš daugelio esamų labai supaprastintų apibūdinimų tiems, kas "ne temoje", kuris mano manymu šios temos dalyviams bus suprantamiausias.
Vieni metodai yra paprastesni, kiti sudėtingesni, nes juos įvaldyti reikia ne tik pastangų ir laiko, tačiau dar būtina turėti atitinkamas asmenines "charakteristikas". Be to, kuo globalesnio lygio informacijos ieškoma - tuo sunkiau pasiekti reikiamą lygį.
Teoriškai, pasiekus aukščiausia lygį (skirtingose sistemose jis vadinamas skirtingai, pvz. Nirvana, Dao etc) - sužinai atsakymus į visus klausimus.
Praktiškai tai pavyko keliems žmonėms. *levit*
Kritiškai nusiteikusiems iš karto atsakau: tiesioginių įrodymų nėra, nes dėl metodų specifikos - kol pats to lygio nepasieksi - neįsitikinsi. 8(
Žmonių - pasiekusių žemesnius lygius - apstu. Tad kam įdomu, galit ir patys pabandyti, nes esmė - tai veikia. :)

Mano pavyzdyje ribas pastumt bandžiau atsiremdamas į tą pačią logiką, neatitrūkstant nuo proto ir jo "neapeinant", bet stengiantis atsikratyt pačių stipriausių suabsoliutintų įsitikinimų apie laiką, erdvę ir būtį. Idealiu atveju turėčiau išmokt mąstyt už laiko ir 3matės erdvės ribų — tai atrodo pasiekiama. Tuo tarpu suvokt nebūties galimybę neatrodo įmanoma. Bet gal čia ir kultūriniai niuansai turi reikšmės. Kaip suprantu, rytų ir vakarų kultūros labai skiriasi būties suabsoliutinimo atžvilgiu.

Dėl nušvitimo įrodymų — čia tikriausiai nori pasakyt, kad įrodyt nušvitimo egzistavimą jo nepatyrusiam žmogui yra maždaug tas pats, kaip bandyt sukelt kažkam orgazmą vien tik rašant apie jį? :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vienas is seniausiu
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 10:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Vienas is seniausiu filosofinių disputu yra apie tai ar žmogus turi visko išmokti is naujo nuo nulio ar kaip ir kompiuteris turi isanksto įrašytų programu ir reikia tik pazadinimo .
O kalbant apie Dievą ant debesų tai ar tai tik keistas sutapimas kad as dauguma IPado programu ir nuotrauku ir as laikau vietoje su tuo paciu pavadinimu :)
Ir jeigu žmogus buvo sukurtas pagal Dievą tai vel gi nera nieko keisto kad bando atkartoti Dievo veiksmus pertvarkant pasaulį ir tais pačiais metodais zadinti ir dirbtinius protus aka kompiuterius .
Temų šitoje terpėje be galo be krašto pradedant nuo Mauglio sindromo pvz.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Bozkurt rašė: Vienas is
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 11:21 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Bozkurt rašė:
Vienas is seniausiu filosofinių disputu yra apie tai ar žmogus turi visko išmokti is naujo nuo nulio ar kaip ir kompiuteris turi isanksto įrašytų programu ir reikia tik pazadinimo.

A priori/a posteriori problemą žinau, esu skaitęs apie filosofų nesutarimus šita tema per visą istoriją. Mano nuomone, protas turi iš anksto įrašytų "bazinių algoritmų", bet ne konkrečių žinių. Aišku čia atviras klausimas, vertas atskiros knygos, tai nepradėkim :-)
Bozkurt rašė:
O kalbant apie Dievą ant debesų tai ar tai tik keistas sutapimas kad as dauguma IPado programu ir nuotrauku ir as laikau vietoje su tuo paciu pavadinimu :)

Taigi, technologijų pasaulis šiandien daug kam yra toks pat mistiškas ir magiškas kaip alchemija ar šamanizmas. Dėl to marketingistai sėkmingai kurai tokius visiškai nieko nereiškiančius bet labai patrauklius masėms terminus kaip "cloud" :-)
Bozkurt rašė:
Ir jeigu žmogus buvo sukurtas pagal Dievą tai vel gi nera nieko keisto kad bando atkartoti Dievo veiksmus pertvarkant pasaulį ir tais pačiais metodais zadinti ir dirbtinius protus aka kompiuterius .
Temų šitoje terpėje be galo be krašto pradedant nuo Mauglio sindromo pvz.

Man čia pagrindinė problema tame, kad iš pat pradžių yra padaroma nepagrįsta prielaida "Žmogus sukurtas pagal Dievą" — visų pirma norėčiau pamatyt kaip buvo prieita prie šio momento prieš diskutuojant toliau :-)
Bet iš tikro yra spekulaicijų ir tarp teoretinės fizikos atstovų, kad, paprastai šnekant, mūsų pasaulis yra simuliacija "aukštesniame kompiuteryje", lygiai kaip mes dabar kuriame simuliacijas savo kompiuteriuose. Vedama link to, kad panaši į mus civilizacija ištobulėjo iki tokio lygio, jog sugeba kurti virtualias simuliacijas, artimas mūsų žinomai realybei, kaip kokiam "Sims" žaidime. Ir kad mūsų matomas pasaulis ir yra viena iš tų simuliacijų.
Iš tikro tai priminė man tą klasikinį "Sapnavau, kad esu drugelis. Dabar prabudęs nežinau, ar esu žmogus, sapnavęs, kad yra drugelis, ar iš tikrųjų esu drugelis, sapnuojantis, kad yra žmogumi." :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 11:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Bozkurt rašė:
O kalbant apie Dievą ant debesų tai ar tai tik keistas sutapimas kad as dauguma IPado programu ir nuotrauku ir as laikau vietoje su tuo paciu pavadinimu :)

Kuo daugiau "paslaptingų", "mistiškų" ir nesuprantamų, dažniausiai nuasmenintų atsakomybės prasme pavadinimų/veiksmų, tuo labiau mąsina paprastą žmogelį :)
Įšventinimas fakelų liepsnų fone, gobtuvai, prietema, "kažkas kažkur" ir visi laimingi :)
Gal netgi galima sukelti priešpriesą (ar kokių problemų psichologinių), pasakius kam nors, kad cloud servai ne kažkur debesyse, o ant žemės/vandens ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 12:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Bozkurt rašė:
Vienas is seniausiu filosofinių disputu yra apie tai ar žmogus turi visko išmokti is naujo nuo nulio ar kaip ir kompiuteris turi isanksto įrašytų programu ir reikia tik pazadinimo.

A priori/a posteriori problemą žinau, esu skaitęs apie filosofų nesutarimus šita tema per visą istoriją. Mano nuomone, protas turi iš anksto įrašytų "bazinių algoritmų", bet ne konkrečių žinių. Aišku čia atviras klausimas, vertas atskiros knygos, tai nepradėkim :-)
Bozkurt rašė:
O kalbant apie Dievą ant debesų tai ar tai tik keistas sutapimas kad as dauguma IPado programu ir nuotrauku ir as laikau vietoje su tuo paciu pavadinimu :)

Taigi, technologijų pasaulis šiandien daug kam yra toks pat mistiškas ir magiškas kaip alchemija ar šamanizmas. Dėl to marketingistai sėkmingai kurai tokius visiškai nieko nereiškiančius bet labai patrauklius masėms terminus kaip "cloud" :-)
Bozkurt rašė:
Ir jeigu žmogus buvo sukurtas pagal Dievą tai vel gi nera nieko keisto kad bando atkartoti Dievo veiksmus pertvarkant pasaulį ir tais pačiais metodais zadinti ir dirbtinius protus aka kompiuterius .
Temų šitoje terpėje be galo be krašto pradedant nuo Mauglio sindromo pvz.

Man čia pagrindinė problema tame, kad iš pat pradžių yra padaroma nepagrįsta prielaida "Žmogus sukurtas pagal Dievą" — visų pirma norėčiau pamatyt kaip buvo prieita prie šio momento prieš diskutuojant toliau :-)
Bet iš tikro yra spekulaicijų ir tarp teoretinės fizikos atstovų, kad, paprastai šnekant, mūsų pasaulis yra simuliacija "aukštesniame kompiuteryje", lygiai kaip mes dabar kuriame simuliacijas savo kompiuteriuose. Vedama link to, kad panaši į mus civilizacija ištobulėjo iki tokio lygio, jog sugeba kurti virtualias simuliacijas, artimas mūsų žinomai realybei, kaip kokiam "Sims" žaidime. Ir kad mūsų matomas pasaulis ir yra viena iš tų simuliacijų.
Iš tikro tai priminė man tą klasikinį "Sapnavau, kad esu drugelis. Dabar prabudęs nežinau, ar esu žmogus, sapnavęs, kad yra drugelis, ar iš tikrųjų esu drugelis, sapnuojantis, kad yra žmogumi." :-)


Tu tesiog ismeti lauk toki dalyka kaip misticizmas : )
O misticizmas ir vidinis apsvietimas butent ir buvo viskam pradzia.
Taigi "Zmogus sukurtas pagal Dieva" reiskia kad po to kaip Zodis buvo Dievu ir Dievas buvo Zodis tas Zodis buvo atiduotas zmogui ir tada jau zmogus tapo tu virusiniu ignitoriumi .
Su pranasais buvo nuleisti po to keli programiniai update tolimesniam paskleidimui, na ir tiek ziniu .
Buvo ir kitu budu apsvietimo paieskai , savomoksliu : )
Nuo Vlado paminetu mistiniu praktiku iki tu paciu istobolintu kankinimu praktiku.
Jau apie tai kazkadaise rasiau.
Kankinimu praktika irgi buvo susipinusi su mistines tiesos paieska.
Skaitesi kad zmogui bunant tarp mirties ir gyvenimo atsivercia gyvenimo tiesos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Bozkurt rašė: Tu tesiog
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 12:40 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Bozkurt rašė:
Tu tesiog ismeti lauk toki dalyka kaip misticizmas : )

Tiesiog šitam taške dar nematau nei būtinybės, nei pagrindo misticizmui. Kad sumažinčiau klaidų tikimybę, stengiuosi apsieit su "bare essentials" — tuo, kas yra būtina tolimesniam mąstymui ir tuo pačiu labiausiai pagrįsta. Okamo skustuvas kitaip tariant. Eidamas virš nepažintos bedugnės turi laikytis kažkokio minimalaus pagrindo (įtempto plieninio lyno), negali tiesiog nert stačia galva ir tikėtis, kad skrisi. Mano lynas yra mano paties patikrinti metodai — aiškios proto panaudojimo "technikos".

Bet pasidomėt misticizmo praktikomis bendram išprusimui, aišku, norėčiau :-) Tik pats praktikuoti ir priimti jų dar neplanuoju.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 12:50 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Bozkurt rašė:
Vienas is seniausiu filosofinių disputu yra apie tai ar žmogus turi visko išmokti is naujo nuo nulio ar kaip ir kompiuteris turi isanksto įrašytų programu ir reikia tik pazadinimo.

A priori/a posteriori problemą žinau, esu skaitęs apie filosofų nesutarimus šita tema per visą istoriją. Mano nuomone, protas turi iš anksto įrašytų "bazinių algoritmų", bet ne konkrečių žinių. Aišku čia atviras klausimas, vertas atskiros knygos, tai nepradėkim :-)


Tik trumpas pamąstymas. Tų pačių tėvų, taip pat auklėjami vaikai elgiasi skirtingai. Ir praktiškai vos ne nuo pat gimimo. Tai ypač pasimato, kai jie pradeda atlikti sąmoningus, tikslingus veiksmus. Pavyzdžiui stebėjau, kaip 1.5m berniukas tvarkingai rinko vyresnio broliuko išmėtytas kojines ir dėjo į stalčių. Vyresnėlis to niekada nedarė, net ir skatinamas, o jaunėlis tvarkosi. Matyt turi kažkokį vidinį "balsą" :)

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 12:53 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
TerMind rašė:
swerfot rašė:
Bozkurt rašė:
Vienas is seniausiu filosofinių disputu yra apie tai ar žmogus turi visko išmokti is naujo nuo nulio ar kaip ir kompiuteris turi isanksto įrašytų programu ir reikia tik pazadinimo.

A priori/a posteriori problemą žinau, esu skaitęs apie filosofų nesutarimus šita tema per visą istoriją. Mano nuomone, protas turi iš anksto įrašytų "bazinių algoritmų", bet ne konkrečių žinių. Aišku čia atviras klausimas, vertas atskiros knygos, tai nepradėkim :-)


Tik trumpas pamąstymas. Tų pačių tėvų, taip pat auklėjami vaikai elgiasi skirtingai. Ir praktiškai vos ne nuo pat gimimo. Tai ypač pasimato, kai jie pradeda atlikti sąmoningus, tikslingus veiksmus. Pavyzdžiui stebėjau, kaip 1.5m berniukas tvarkingai rinko vyresnio broliuko išmėtytas kojines ir dėjo į stalčių. Vyresnėlis to niekada nedarė, net ir skatinamas, o jaunėlis tvarkosi. Matyt turi kažkokį vidinį "balsą" :)

Tą ir aš pastebėjau. Tam tikri būdo bruožai, tiksliau POLINKIS į tam tikrus būdo bruožus būna įgimtas. Bet čia daugiau genetikos ir psichologijos sritis nei filosofijos. Apie "genotipas vs. fenotipas" mokiausi dar mokykloj.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: TerMind rašė: Tik trumpas
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 13:00 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
TerMind rašė:
Tik trumpas pamąstymas. Tų pačių tėvų, taip pat auklėjami vaikai elgiasi skirtingai. Ir praktiškai vos ne nuo pat gimimo. Tai ypač pasimato, kai jie pradeda atlikti sąmoningus, tikslingus veiksmus. Pavyzdžiui stebėjau, kaip 1.5m berniukas tvarkingai rinko vyresnio broliuko išmėtytas kojines ir dėjo į stalčių. Vyresnėlis to niekada nedarė, net ir skatinamas, o jaunėlis tvarkosi. Matyt turi kažkokį vidinį "balsą" :)


Ne, tai ne 'balsas', o genų ekspresija: kiekvieno vaiko genų rinkinys unikalus, net tarp homozigotinių dvynių; tiesiog viename vaike labiau pasireiškė pvz., motinos tėvo būdo ypatybės, o kitame, - tėvo mamos.:)
Tai genetikos mokslo sritis.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 15:16 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Bet iš tikro yra spekulaicijų ir tarp teoretinės fizikos atstovų, kad, paprastai šnekant, mūsų pasaulis yra simuliacija "aukštesniame kompiuteryje", lygiai kaip mes dabar kuriame simuliacijas savo kompiuteriuose.


Kodėl spekuliacija? Tai hipoteze paremta moksliniais faktais:
- žmogaus smegenys informaciją apie kūną ir aplinkinį pasaulį gauna per jusles.
- informacija iš juslių pasiekia smegenis signalo pavidalu.
- smegenys signalus iššifruoja sukurdamos virtualų kūno ir aplinkinio pasaulio atvaizdą, kurį mūsų sąmonė ir protas suvokia kaip realybę.
Taigi formaliai męs gyvename virtualioje realybėje egzistuojančioje tik mūsų sąmonėje. Ir neturim jokių moksliškai pagrįstų priemonių patikrinti koks tikrasis signalų transliacijos šaltinis. ;)

Tai beje viena iš priežasčių, kodėl ieškant Tiesos būtina apeiti protą ir sąmonę. *levit*

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė: Kodėl
StandartinėParašytas: 2013-12-20- 15:31 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Kodėl spekuliacija? Tai hipoteze paremta moksliniais faktais:
- žmogaus smegenys informaciją apie kūną ir aplinkinį pasaulį gauna per jusles.
- informacija iš juslių pasiekia smegenis signalo pavidalu.
- smegenys signalus iššifruoja sukurdamos virtualų kūno ir aplinkinio pasaulio atvaizdą, kurį mūsų sąmonė ir protas suvokia kaip realybę.
Taigi formaliai męs gyvename virtualioje realybėje egzistuojančioje tik mūsų sąmonėje. Ir neturim jokių moksliškai pagrįstų priemonių patikrinti koks tikrasis signalų transliacijos šaltinis. ;)

Na taip, teisą sakai, negalima šito vadinti spekuliacija :-)

_Vladas_ rašė:
Tai beje viena iš priežasčių, kodėl ieškant Tiesos būtina apeiti protą ir sąmonę. *levit*

Mano išvada būtų, kad apeiti labiau reikia ne protą, o jusles. Yra tokia ganėtinai sena idėja "Brain in a box". Iš to seka išvada, jog protas/sąmonė yra vienintelis realus dalykas, ką mes turime, iš ko susidedame. Dėl to šitų dalykų nėra kaip "apeiti", geriau apeidinėti jusles, kurios yra "virtualios".


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 396 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 37 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007