Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-25- 14:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 123 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:00 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Kęstuti su namu ir karučiais aš neprašoviau, gal tik tamsta nesupratot, apie ką tas pavyzdys buvo;) Nesvarbu:) Patriotizmas gyvent Lietuvoj? Kažkaip keistai skamba. Manau, mažoka to. Nežinau, gal neužilgo visiem likusiems Lietuvos Didvyrių vardus suteiks - "Už gyvenimą/išgyvenimą Lietuvoje sudėtingomis/sunkiomis sąlygomis" pvz.. XD :D Aš manau, kad patriotizmas visų pirma yra kai kas kito, nes galima būt didesniu savo šalies patriotu joje negyvenant ir duot jai naudos daugiau, nei joje gyvenantys kai kurie duoda. Emigracijos ir emigrantų priešininkai nori sukurt kažkokią distopiją. Emigracija buvo tūkstančius metų atgal, yra šiuo metu ir bus ateity. Sprendimus kokius pasiūlysit? Aptvert vėl Lietuvą geležine tvora su kulkosvaidžių bokšteliais? Išstot iš ES, Šengeno zonos? Žmonės važiuos, jei žmogui čia negerai, jis važiuos ir vešis savo šeimą ir jūs jo nesustabdysit. Net su kulkom nesustabdysit - iš VDR į VFR žmonės per sieną bėgo po kulkomis.... Kol yra kitur geriau, ir žmogus ten nori važiuot dirbt, gyvent, jis ir važiuos. O jau motyvai kiekvieno važiuojančio - jų reikalas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:09 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Drunk rašė:
O.Benderis rašė:
Lietuviai emigrantai - yra lygiai tokie patys eksportuotojai-smulkūs, jie eksportuoja savo darbo jėgą (aišku, jei investuoja ir siunčia pinigus į Lietuvą). Valdžia net taip ir vadina - darbo jėgos eksportas. Legalu, teisėta, naudinga Lietuvai.


Šitą užskaitau :)

Belieka susitarti, ką vadinsime pinigais: eurus? dolerius? juanius? litą? bet kokius popieriukus su atspausdinta galva ir skaičiuku?

Kadangi, jei litas - mums ne pingai, tuomet turim rimtą egzistencinę problemą.


Litas - Lietuvos Banko bilietas XD Litas pinigas, bet ne valiuta. Kaip ir daugelis kitų šalių piniginių vienetų. O ką tai reiškia, aš jau rašiau anksčiau, trumpai tariant: jei neduokdie kris litu pasitikėjimas užsieniui - valiutos tu nebenusipirksi, o jei neturėsi valiutos - nebus naftos, nebus dujų, metalo ir visko, ką Lietuva perka iš užsienio. O kaip gali kristi pasitikėjimas litu? Čia manau labai daug variantų, grėblių, ant kurių galima užlipti, ekonominiai dalykai pagrinde, bet ir politinė situacija ir t.t. Ir jokios egzistencinės problemos - mes gi trokštam įsivesti eurą ;) :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ir aplamai, kalbant apie
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:22 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Ir aplamai, kalbant apie egzistencinę problematiką - jei ES sugebės išbrist iš ekonominių problemų ir nesubyrės, tai viskas eis prie to, kad būtų Europos Sąjungos federatyvinė valstybė, ir tada emigrantų Lietuvoje nebebus - visi judės valstybės, didelės valstybės ribose XD Ir čia nėra kažkoks Vokietijos sąmokslas, Lietuvos politikai visi tą žino ir tam pritaria, bent jau valdžioje esantys. Aš asmeniškai šito projekto sėkme netikiu, bet tokia idėja yra. Tačiau pasižiūrėjus į dabartinės ES padėtį, tikėtis, kad galima bus sulipdyt kažką dar tampriau - be šansų. Vokiečiams tikrai nusibos visus kelt ant šakių į vandens paviršių, kad oro įkvėptų, nusispjaus kažkuriuo momentu ir viskas subyrės :D Lietuvai nuo to bus tik blogai ir labai blogai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė: Ir jokios
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Ir jokios egzistencinės problemos - mes gi trokštam įsivesti eurą ;) :D


Mano minėta egzistencinė problema niekur nedingtų, bet tai būtų pirmas žingsnis link vieno iš galimų jos sprendimo variantų. Kokie ten yra tradicinės valstybės atributai? Visų nepamenu, bet nuosavas piniginis vienetas berods laikomas vienu iš jų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:40 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Drunk rašė:
O.Benderis rašė:
Ir jokios egzistencinės problemos - mes gi trokštam įsivesti eurą ;) :D


Mano minėta egzistencinė problema niekur nedingtų, bet tai būtų pirmas žingsnis link vieno iš galimų jos sprendimo variantų. Kokie ten yra tradicinės valstybės atributai? Visų nepamenu, bet nuosavas piniginis vienetas berods laikomas vienu iš jų.


Klystate, kolega - piniginis vienetas nėra valstybės ar valstybingumo atributas šiuo metu. Šiuo metu pasaulyje yra valstybių, kuriose valstybinis piniginis vienetas yra SVETIMOS šalies piniginis vienetas. Ir jokių problemų. Valstybės kaip gyveno, taip gyvena. Ir ką? Tiesa, be abejo, reikia paminti - tų šalių piniginis vienetas yra valiuta - $


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė: Klystate,
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 22:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Klystate, kolega - piniginis vienetas nėra valstybės ar valstybingumo atributas šiuo metu.


Na, tuomet gal tereikia išmokt laužyti tradicinį mąstymą ir adaptuotis prie nuolat kintančių realijų.
Pvz. įtikinti save, kad automobilis ne - vežimas ir arklys nebūtinas, norint automobiliu važiuoti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-06- 23:29 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
O.Benderis rašė:
Kęstuti su namu ir karučiais aš neprašoviau, gal tik tamsta nesupratot, apie ką tas pavyzdys buvo;) Nesvarbu:) Patriotizmas gyvent Lietuvoj? Kažkaip keistai skamba. Manau, mažoka to. Nežinau, gal neužilgo visiem likusiems Lietuvos Didvyrių vardus suteiks - "Už gyvenimą/išgyvenimą Lietuvoje sudėtingomis/sunkiomis sąlygomis" pvz.. XD :D Aš manau, kad patriotizmas visų pirma yra kai kas kito, nes galima būt didesniu savo šalies patriotu joje negyvenant ir duot jai naudos daugiau, nei joje gyvenantys kai kurie duoda. Emigracijos ir emigrantų priešininkai nori sukurt kažkokią distopiją. Emigracija buvo tūkstančius metų atgal, yra šiuo metu ir bus ateity. Sprendimus kokius pasiūlysit? Aptvert vėl Lietuvą geležine tvora su kulkosvaidžių bokšteliais? Išstot iš ES, Šengeno zonos? Žmonės važiuos, jei žmogui čia negerai, jis važiuos ir vešis savo šeimą ir jūs jo nesustabdysit. Net su kulkom nesustabdysit - iš VDR į VFR žmonės per sieną bėgo po kulkomis.... Kol yra kitur geriau, ir žmogus ten nori važiuot dirbt, gyvent, jis ir važiuos. O jau motyvai kiekvieno važiuojančio - jų reikalas.


Prašovėt , tikrai prašovėt *taip* Ir jei tamsta pats nesupratot, teks paaiškinti :) Stovi vienkiemyje trys namai. Kiekviename gyvena skirtingas kiekis žmonių. Viename trys, kitame penki, trečiame dešimt. Kiekvienas gyventojas turi po 100 Lt. Bendrai vienkiemyje 1800 Lt. Aišku linksmiausia ten kur dešimt ir ne taip linksma kur tryse :) Bet čia nieks iš nieko nevagia, o sumoka vieni kitiems už tai kad nugarą pakasytų ar galvą paglostytų. Taigi rezultate daugiausiai pinigų kiekvienam name bus pas tą kuris veikliausias ir mažiausiai pas tą kuris labiausiai tingi ir tik nori būti kasomas ;-) Kuriam namui geriausiai sekasi tvarkytis ir išsilaikyti manau turėtų būti aišku. Ten kur didžiausias procentas gerų kasytojų, o ne ten kur daugiausia gyventojų. Bet jie visi gali pradėtikraustytis vieni pas kitus ir tarpusavyje ( tarp namų) glostytis ir kasytis iki užsikasymo, bet vienkiemyje pinigų nepadaugės. Taigi ne taip viskas paprasta jei aplink daugiau vienkiemių nebėr :-/ Kam eksportuosim prekes ir paslaugas, gal tiems naciams į mėnulį? Nes juk senų senovėj pro šalį ėjo ponas Dievas ir davė 100 baksų amerikai, 100 eurų europai, ir 100 rublių rusams o lietuvoj taip sakant riebiai paš... . Ne taip viskas paprasta su tais namais. Pasaulyje nėra nustatytas pinigų kažkoks kiekis ir viskas. O apie tokius šposus, kad valiutos nenusipirksim, tai geriau jau išvis nepasakoti. Tam yra valiutos kursai, kainos ir jos gali kilti arba kristi, bet kad niekas nebeparduos tai nesamonė. PInigai tik priemonė sukurta siekiant supaprastinti mainų prekybą. Visumoj jie visiškai neturi jokios reikšmės valiuta tai ar ne valiuta. Mes prekėm ir paslaugom keičiamės ir iš to gyvenam. Visiškai nesvarbu su kuo mainytis ar su žmona ar su kaimynu ar su rusu ar su lenku. Ir du milijonai gali šimtą kart geriau savo šalyje gyventi, nei kitur du milijardai. Durnumas, godumas ir tingumas veda žmones klajoti po pasaulį. Puola visi madų vaikytis ir maivytis vieni prieš kitus, kieno diplomas mandresnis, prikepta krūvos durnelių su madingais diplomais ir va jums pasekmės. Nei viena profesija nėra gėdinga ar prastesnė už kitą. Kas iš to jei žmogus su teisininko diplomu dirba barmenu? Reikia mokytis to kas patinka, kas traukia ir kas sekasi, o ne to kas madinga tau ar tavo tėvams. Klausiat kodėl aš neeksportuoju savo produkcijos? Ogi todėl, kad aš vienas dirbu ir vadybininko ir dizainerio ir direktoriaus ir pasiuntinuko ir kalvio ir suvirintojo ir dažytojo ir montuotojo ir valytojo darbus. Tai kaip man spėti vienam šitiek? Jei aš važinėsiu į užsienį užsakymus priiminėti, matuotis, dėl kainų derėtis, tai kas dirbs kalvėje? O jei aš pats dirbsiu kalvėje, kas man užsakymus priiminės? Nėra kam dirbti ir svarbiausiai kad nėra kam dirbti pačių paprasčiausių darbų. Nemadingi darbai. Ir paskui verkia kad darbo nėra, atlyginimų gerų nėra. Yra ir darbo ir atlyginimų, visko yra tik proto pas žmones nėra. Tingi kažko išmokti, tingi galvoti, Geriau važiuoti ten kur nereikia nei galvoti nei mokytis. Bet kuris Lietuvos verslininkas mokės žmogui ne blogesnį atlyginimą nei užsienyje, jei tas žmogus dirbs savo darbą profesionaliai. Bet ką gali mokėti smurgiui kuris ieškodamas darbo tesugeba sms žinute paklausti ,,kiek mokėsi" . Norit nieko nesugebėdami pirmą mėnesį gauti tokį atlyginimą, lyg būtumėt 10 metų karjerą darę ir dar vaipotės kaip jus engia. Pas mane per penkerius metus dirbo apie du šimtus žmonių, taip kad mačiau visokių artistų ir kiekvienas gaudavo tik tiek kiek nusipelnė. Būdavo ir tokių kurie uždirbdavo 600 Lt. per mėnesį ir tik dėl to kad man jų buvo gaila, bet buvo ir tokių kurie po 7000 Lt. į rankas gaudavo. Ir visi dirbo tą patį darbą, tom pačiom sąlygom. Ir aišku čia mano kaltė, kad toks skirtumas? Norint uždirbti gerai reikia ir dirbti sugebėti, o ne tik šaukti, kad viską sugebu, viską moku. Du skirtingi dalykai žinoti, kad moki ir galvoti, kad moki. O darbo visada bus ir reikia padėti verslininkams savom sąžiningu ir profesionaliu darbu, o ne reikalauti savo teisių kurių patys susikurti nenorit. O ir patarimus visi greiti dalinti, kaip produkciją eksportuoti, kaip užsakymų ieškoti. Jei yra norinčių galim steigti įmonę suraskit man savo darbą išmanančių darbuotojų ir rinkit užsakymus užsienyje, o aš organizuosiu ir kontroliuosiu gamybą, pelnas per pusę ;-) . Net neabejoju, kad neatsiras nė vieno tokio ,,vadybininko", nes visi tingi ir geriau dirbs tokį darbą, kur pačiam galvoti nereikia.

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na Kęstuti tu čia daug
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 0:34 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Na Kęstuti tu čia daug parašei:) Neparduos valiutos? "Nesąmonė"? Tikrai neparduos, jei piniginis vienetas bus laikomas "š" vertu ir nepatikimu. Koks durnius parduos?:))) Iš pradžių be abejo parduos - 1$ už 100000Lt, esant hiperinfliacijai, o paskui jau po poros dienų - už tą patį 1 baksą 100000000, ir t.t. iki tam tikro taško, kol nebeparduos - nori, mokėk natūra, auksu, sidabru, prekėm ir t.t. Ir nepalankiu tau kursu, nepalankiom tau sąlygom. Tai jau Pasaulio istorijoje yra buvę ir ne sykį. Kęstuti - Lietuva - vadybininkų kraštas ;) P.s. O sulyginimas su namais - nekorektiškas, aš kalbėjau apie 1 šalį - vieną namą, ir kaip joje pinigų nepadaugės "dėl vidinio vartojimo ir t.t." ;), o tu kalbi apie kelias šalis;) Tai visai skirtingi dalykai, tad pavyzdys nevisai korektiškas.:) P.p.s. Aišku, natūriniai mainai irgi nėra taip blogai, bet kažkaip grįžt į pirmykštę bendruomenę su rinkėjais ir medžiotojais nesinorėtų, arba į feodalizmą ir pan. Ir nesinorėtų su karučiais prikrautais banknotų važiuot 1 pieno pakelio nusipirkt. Taip jau yra buvę, čia ne hipotetiniai svarstymai, čia reali schema, jau buvusi. Geriausias pavyzdys - Veimaro respublika, kur prekės pabrangdavo du kartus kas dvi dienas, ir vienas USA doleris kainavo nei daug, nei mažai - 4 200 000 000 000 markių. Koks rojus tuo metu ir kaip gera buvo ten gyvent? Tai sugriauna šalį. O šiuo atveju tai turėjo pasekmių ir visam pasauliui - 50milijonų žuvusių. O viskas prasidėjo nuo karučių su banknotais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 7:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-07-31- 21:57
Pranešimai: 109
Miestas: Kaunas
Kestuti: " Bet kuris Lietuvos verslininkas mokės žmogui ne blogesnį atlyginimą nei užsienyje, jei tas žmogus dirbs savo darbą profesionaliai."

Pat sau priestarauji... pries kelis lapus aiskinai, kad LT savo produkcijos negali parduoti uz tiek kiek UK. tai atitinkamai ir algu negalesi moketi.

Benderi: nu pamirsk tuos emigrantu milijardus. Jie labai laikini. Jau dabar siunciamu į LT pinigu srautas stipriai krites. Sutinku, kad yra emigrantu patriotu... bet ju nuošimtis labai mažas. Dėl to tikriausiai iš visų ilgalaikių emigrantų reiketų atimti pilietybę. Už valstybės išdavimą. Beje, pasiskaityk savo paties postus. Bent jau aš iš jų supratau... kad Tėvynė yra ten, kur geriau maitina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 7:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-07-31- 21:57
Pranešimai: 109
Miestas: Kaunas
Kestuti: " Bet kuris Lietuvos verslininkas mokės žmogui ne blogesnį atlyginimą nei užsienyje, jei tas žmogus dirbs savo darbą profesionaliai."

Pat sau priestarauji... pries kelis lapus aiskinai, kad LT savo produkcijos negali parduoti uz tiek kiek UK. tai atitinkamai ir algu negalesi moketi.

Benderi: nu pamirsk tuos emigrantu milijardus. Jie labai laikini. Jau dabar siunciamu į LT pinigu srautas stipriai krites. Sutinku, kad yra emigrantu patriotu... bet ju nuošimtis labai mažas. Dėl to tikriausiai iš visų ilgalaikių emigrantų reiketų atimti pilietybę. Už valstybės išdavimą. Beje, pasiskaityk savo paties postus. Bent jau aš iš jų supratau... kad Tėvynė yra ten, kur geriau maitina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pas mus brangi gamyba ir
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 8:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Pas mus brangi gamyba ir logistika.
Objektyviai.
Ir net konkuruojant su lenkais mes neturime daug shansu.
Todel priversti pardavineti analogiska produkcija eksportui 15-27 procentu pigiau.
Kieno saskaita?
Dazniausiai darbuotoju be abejo.
Yra suprantamas noras gyventi geriau uz vokiecius bet deja tas pasiturinciu ratas LT gyvena is nelegalios veiklos arba finansiskai skriaudziant savo darbuotojus


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Veimaro respublika seni
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 8:24 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 19:09
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Veimaro respublika seni laikai. Yra šiuolaikinių pavyzdžių :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 8:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
mires1 rašė:
Kestuti: " Bet kuris Lietuvos verslininkas mokės žmogui ne blogesnį atlyginimą nei užsienyje, jei tas žmogus dirbs savo darbą profesionaliai."

Pat sau priestarauji... pries kelis lapus aiskinai, kad LT savo produkcijos negali parduoti uz tiek kiek UK. tai atitinkamai ir algu negalesi moketi.

Benderi: nu pamirsk tuos emigrantu milijardus. Jie labai laikini. Jau dabar siunciamu į LT pinigu srautas stipriai krites. Sutinku, kad yra emigrantu patriotu... bet ju nuošimtis labai mažas. Dėl to tikriausiai iš visų ilgalaikių emigrantų reiketų atimti pilietybę. Už valstybės išdavimą. Beje, pasiskaityk savo paties postus. Bent jau aš iš jų supratau... kad Tėvynė yra ten, kur geriau maitina.


Zmogus keliasi gyventi kitur del aibes priezaisciu.
Jeigu skaityti gyvenamosios vietos pakeitima isdavyste tai reiketu bausti ir visus kas is kaimo keliasi i miesta.
Yepp , ypac situs, mano nuomone. Uz savo zemes isdavyste.
O ka daryti su tais kas is Kauno persikele i Vilniu as net nezinau ka daryti .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 9:03 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
mires1 rašė:
Tėvynė yra ten, kur geriau maitina.

Taip, tu beveik teisus :) - tėvynė ten, kur žmogui gera gyventi, kur jis jaučiasi saugus ir gerbiamas; ir gerbiamas ne už tai kiek uždirba ar su kokia mašina važiuoja ;) Lietuvoje saugumo nulis ir socialinio, ir iš esmės fizinio...

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Gadai, viename rusu
StandartinėParašytas: 2012-09-07- 9:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-29- 10:17
Pranešimai: 251
Šalis: Švedija
Miestas: Malung
Gadai, viename rusu filme"brolis-2" vienas amerikos taksistasrusas reze "tiesa" personazui Danilai-"rodina tvoja tam, gde zopa v teple".TEVYNE nepasirenkama pagal tavo materialine gerove.TEVYNE ir TEVAI turi visai kita reiksme...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 123 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 71 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007