Visos kitos temos, nesusijusios su peiliais
Atsakymo rašymas

Autorinės teisės ir i-netas

2011-01-13- 0:26

Atskirta iš temos "Lietuviškas kirvis".

Kad jau prasidėjo kalba apie

2011-01-13- 0:27

Kad jau prasidėjo kalba apie kirvius ir istorinius vingius, tai yra išleista knyga Arvydas Malonaitis "Geležiniai siauraašmeniai kirviai Lietuvoje" (VPU Leidykla, 2008 Vilnius). Rašoma tiek apie įrankių raidos istoriją, tiek apie ergonomiką (kam patinka formulės ir lentelės su grafikais - knyga turėtų būt prie širdies :)). Jeigu įdomu - galėsiu paskolint kada prie progos :>

Katinas rašė: Jeigu įdomu -

2011-01-13- 3:13

Katinas rašė:Jeigu įdomu - galėsiu paskolint kada prie progos :>


Įdomu, nes net nežinojau, kad tokia yra. :)

O gal galėtum ją suskanuoti

2011-01-13- 9:45

O gal galėtum ją suskanuoti ir sugeneruoti .pdf e-knygą?

Kas dėl knygos, tai jei

2011-01-13- 10:44

Kas dėl knygos, tai jei Katinas tingi, tai aš galėčiau apsiimti ją nuskenuot. Gyvenu Kaune.

Grynai mano asmeninė nuomonė,

2011-01-13- 15:44

Grynai mano asmeninė nuomonė, kad viešojoje erdvėje publikuoti nuskanuotų knygų nederėtų.
Nebent šios knygos nėra laisvai prieinamos (išpirktas ir neplanuojamas papildyti tiražas) ir autoriaus, manau, rekėtų, atsiklausti. Bent jau Lietuvos autorius finansiškai reikėtų palaikyti.

Tarp savų aišku galima pasidalinti, bet viešai patalpinti nederėtų- autoriui irgi valgyti reikia. Pats, aišku, tą knygutę mielai pasivartyčiau :)

Kykas rašė: Grynai mano

2011-01-13- 16:56

Kykas rašė:Grynai mano asmeninė nuomonė, kad viešojoje erdvėje publikuoti nuskanuotų knygų nederėtų.
Nebent šios knygos nėra laisvai prieinamos (išpirktas ir neplanuojamas papildyti tiražas) ir autoriaus, manau, rekėtų, atsiklausti. Bent jau Lietuvos autorius finansiškai reikėtų palaikyti.


Pilnai pritariu - gerbkim autorines teises. Juo labiau, kad yra daug būdų privačiai pasidalinti kopijomis asmeniniam naudojimui, neplatinant jų viešai. ;)

Kaip ten bebūtų, e-spaudos

2011-01-13- 19:49

Kaip ten bebūtų, e-spaudos esmė platinimo laisvė ir prieinamumas, o Katino servas - ne forumo...taigi jei 'netyčia' ji ten 'atsiras' mano kataloge prie e-books, -> imkit tik tie, kurie pažeidinėja copyright'us (vienodai ar LT ar užsienio) :) :)
Kitas reikalas - meskit į mane akmenį, kuris iš čia esančių linkų nėra atsisiuntęs knygų - suvirinimas buvo, metalotyra, etc...tai kaip sakėt su jų autorių copyright'ais? :P

O kaip bus,jei LATGAA

2011-01-13- 19:50

O kaip bus,jei LATGAA ,,užstukins"

Jeigu priėjimas prie duomenų

2011-01-13- 20:09

Jeigu priėjimas prie duomenų nėra laisvas, pvz. kaip pas kolegą Katiną, - AT problemos nėra. ;)

Na aš neesu iš

2011-01-13- 20:54

Na aš neesu iš bailiųjų,gerbiu ystatymus,bet likimas,,š... traukenti magnetą"padovanojo,tai stengiuos apsidraust kur tik galiu.:-(

Knyga rytoj jau bus Vlado

2011-01-13- 23:17

Knyga rytoj jau bus Vlado rankose :) Ką jis nuspręs su ja daryt - ašai nežinau. Mano "skaitmeninimo" technika šiuo metu sugedus. Kada pataisysiu - sunku pasakyt (kadangi jos man prireikia labai retai, tai kolkas neturiu didelio noro investuot į ją pinigų). Legalumo ir pan. klausimų viešai aptarinėt didelio noro neturiu ;)
Bet knygos likimo klausimą, manau, kaip nors išspręsim ;)

GAdas rašė: Kaip ten bebūtų,

2011-01-14- 4:26

GAdas rašė:Kaip ten bebūtų, e-spaudos esmė platinimo laisvė ir prieinamumas, o Katino servas - ne forumo...taigi jei 'netyčia' ji ten 'atsiras' mano kataloge prie e-books, -> imkit tik tie, kurie pažeidinėja copyright'us (vienodai ar LT ar užsienio) :) :)
Kitas reikalas - meskit į mane akmenį, kuris iš čia esančių linkų nėra atsisiuntęs knygų - suvirinimas buvo, metalotyra, etc...tai kaip sakėt su jų autorių copyright'ais? :P


Atskirkim du dalykus:
- kūrinio kopijos parsisiuntimas
- kūrinio kopijos paviešinimas

Atsisiuntimas savo reikmėms iš viešai prieinamo šaltinio - joks nusikaltimas. O štai patalpinimas į viešai prieinamą šaltinį - čia jau prasideda niuansai. ;)

_Vladas_ rašė: Atsisiuntimas

2011-01-14- 5:24

_Vladas_ rašė:Atsisiuntimas savo reikmėms iš viešai prieinamo šaltinio - joks nusikaltimas.


Pastaruoju metu bandoma kriminalizuot ir atsisiuntimą . Kokiame stovyje tokie sumanymai yra šiuo metu - nežinau, bet kai kurios "įstaigos" ir organizacijos būtų baisiai patenkintos tokio scenarijaus įgyvendinimu.

Vienaip ar kitaip, laikausi principo, kad atliekant veiksmus, kurių legalumo klausimas yra ar gali būti "aktualus", reikėtų elgtis tyliai ir ramiai t.y. nei plačiai apie tai girtis, nei pasakot ten, kur tai gali pasiekt ausis tų piliečių, kurie mano manymu to girdėt/žinot neturėtų :)
Prisidaryt nemalonumų galima labai greitai ir lengvai, o va iš jų kapstytis gali tekt ilgai ir sunkiai. Man labiau prie širdies - greitai ir lengvai nuo jų pasisaugot :D
Sveika paranoja - naudingas dalykas :>

Oi net atskira tema atsirado

2011-01-14- 11:55

Oi net atskira tema atsirado :)

Vladas mano mintį iš pirmo karto suprato ;-)
Atsakymo rašymas