Visos kitos temos, nesusijusios su peiliais
Atsakymo rašymas

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-01-07- 13:01

loki rašė:Tai tau ne amortizacija turi rūpėt, o bilieto rezervavimas. :E

Tai bilietą jis jau seniai rezervavo - dabar jis tik galvą suka, kuri šalis jam kompensuos Lietuvoj likusių šautuvų amortizaciją. :E

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-01-07- 13:13

Ai tipo čia toks ale safaris? :/

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-01-08- 3:57

loki rašė:Tai tau ne amortizacija turi rūpėt, o bilieto rezervavimas. :E


:liuks:

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 8:04

Aš čia viską taip perskaičiau ramiai... Ką gali padėt kompaso turėjimas, jei neįsivaizduoji net apytiksliai, kur esi? O jei įsivaizduoji, pakaks ir saulės. Ėjimas kažkur gamtoj yr beprasmiškas, jei nenueini šiaip sau kasdien bent 15km. O mišku ei nepalyginamai sunkiau, kaip sunkiau ir nepamest krypties. Beje, krypties jausmas atgaivinamas pastoviai juo naudojantis- turbūt ir Vladas patvirtins, kad taksacijoj ir be gps 100ha plote surasdavom 0,5ha plotelį. Iš esmės bet koks išlikimas kritinėse situacijose prasideda šiandien ir dabar- tai apima ir fizinės būklės palaikymą, savo žinių praktinių naudojimą, įsiklausimą į save ir atpažinimą neteisingų reakcijų joms dar neprasidėjus. Nuo turimos įrangos turėjimo išlikimas priklauso gal tik dešimtadaliu, visa kita tik nuo mūsų pačių. O eilinis miesto pilietis dažnai jau praradęs ir ištvermę ir sielos ramybę. Aplinkos stebėjimas... Prieš kelis metus pamečiau miške piniginę, o miškas- išvirtęs išgriuvęs uosynas buvo, plotas 80ha. Dilgėlės aukštesnės už mane, ievos trakas persipynęs kaip džiunglėse. Po penkių valandų ieškojimo aš ją radau- pradėjau stebėdamas aplinką rast savo "pėdas"... Beje, kartais ir Lietuvoj grybavimo sezonu atrandami žmonės tik antroj ar trečioj dienoj išsekę, ir nebūtinai tai nesiorientuojantys seniai ;)

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 8:13

Tiesa, norint užvaikyt pvz stirną, visai nebūtina bėgiot paskui ją kaip pamišusiam. Esu kelis kart taip užvaikęs pats nenorėdamas, dirbau papelkiuose. ir einu zigzagais visokiais. o stirna durna, iš streso bėga nežiūrėdama kur, per pelkę jai bėgt sunku. porą kart aš ją vis pakėliau, o trečia kart iš mauryno ištraukiau ir palikau gulėt, kad atsigautų. tada gavosi netyčia, bet manau, kad visai įmanoma pakartot ir tyčia tokį dalyką. ne kartą per dieną vaikščiodamas sutinku vis tą patį "ožį"

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 8:49

mingas rašė:Aš čia viską taip perskaičiau ramiai... Ką gali padėt kompaso turėjimas, jei neįsivaizduoji net apytiksliai, kur esi? O jei įsivaizduoji, pakaks ir saulės. Ėjimas kažkur gamtoj yr beprasmiškas, jei nenueini šiaip sau kasdien bent 15km. O mišku ei nepalyginamai sunkiau, kaip sunkiau ir nepamest krypties. Beje, krypties jausmas atgaivinamas pastoviai juo naudojantis- turbūt ir Vladas patvirtins, kad taksacijoj ir be gps 100ha plote surasdavom 0,5ha plotelį. Iš esmės bet koks išlikimas kritinėse situacijose prasideda šiandien ir dabar- tai apima ir fizinės būklės palaikymą, savo žinių praktinių naudojimą, įsiklausimą į save ir atpažinimą neteisingų reakcijų joms dar neprasidėjus. Nuo turimos įrangos turėjimo išlikimas priklauso gal tik dešimtadaliu, visa kita tik nuo mūsų pačių. O eilinis miesto pilietis dažnai jau praradęs ir ištvermę ir sielos ramybę. Aplinkos stebėjimas... Prieš kelis metus pamečiau miške piniginę, o miškas- išvirtęs išgriuvęs uosynas buvo, plotas 80ha. Dilgėlės aukštesnės už mane, ievos trakas persipynęs kaip džiunglėse. Po penkių valandų ieškojimo aš ją radau- pradėjau stebėdamas aplinką rast savo "pėdas"... Beje, kartais ir Lietuvoj grybavimo sezonu atrandami žmonės tik antroj ar trečioj dienoj išsekę, ir nebūtinai tai nesiorientuojantys seniai ;)


Viskas teisingai, tik kas tas "taksacijoj"? :D

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 10:53

mingas rašė:Tiesa, norint užvaikyt pvz stirną, visai nebūtina bėgiot paskui ją kaip pamišusiam. Esu kelis kart taip užvaikęs pats nenorėdamas, dirbau papelkiuose. ir einu zigzagais visokiais. o stirna durna, iš streso bėga nežiūrėdama kur, per pelkę jai bėgt sunku. porą kart aš ją vis pakėliau, o trečia kart iš mauryno ištraukiau ir palikau gulėt, kad atsigautų. tada gavosi netyčia, bet manau, kad visai įmanoma pakartot ir tyčia tokį dalyką. ne kartą per dieną vaikščiodamas sutinku vis tą patį "ožį"

Tai mūsų protėviai kažkada tam tikruose regionuose taip medžiodavo. Jie nemokėjo bėgti labai greitai, bet jiems to ir nereikėjo, nes galėjo bėgti išlėto, bet labai ilgai, ir taip nuvarydavo gyvūnus iki nukritimo.

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 13:31

GAdas rašė:Viskas teisingai, tik kas tas "taksacijoj"? :D

Taksacija - miško apskaita ir įvertinimas (augančių medžių amžiaus, aukščio ir skersmens, medienos išteklių, jos metinio prieaugio nustatymas). Atliekama vykdant miškotvarką.

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 17:25

Taksa= kaina. Manau iš šio žodžio kilęs mano darbo pavadinimas. O šiaip Vladas viską teisingai surašė, aš nemokėčiau taip glaustai. Paprastai žmonėms sakau, kad inventorizuoju mišką, tada jie suvokia.

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 21:53

mingas rašė:Taksa= kaina. Manau iš šio žodžio kilęs mano darbo pavadinimas.

Taksistas ? ;)

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2015-06-26- 22:44

Vincukas rašė:
mingas rašė:Taksa= kaina. Manau iš šio žodžio kilęs mano darbo pavadinimas.

Taksistas ? ;)

Taksatorius.
"Taksistas" kilo nuo žodžio "Taksi"/"Taxi", o šis savo ruožtu yra žodžio "Taxiometer" ( apsukų skaitliukas/matuoklis) trumpinys.

Nebenukrypkim nuo temos.

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2016-01-21- 9:44

Nenoriu kurti atskiros temos.
Reikia gero švilpuko, kad esant reikalui būtų galima duoti signalą kuris girdėtūsi toli. Daiktas turi būti mažas.
Turite minčių?

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2016-01-21- 11:17

klausk pas goolę, o šiaip gal tiks:
http://aic.lt/Suvenyrai-atributika-veli ... l-tec.html
http://aic.lt/Ekipuote/Kitas-smulkus-in ... ankei.html
http://aic.lt/Ekipuote/Kompasai/Svilpuk ... mpasu.html
http://www.viskassportui.lt/lt/treniruo ... pukai.html

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2016-01-21- 15:01

pyfpafz rašė:Nenoriu kurti atskiros temos.
Reikia gero švilpuko, kad esant reikalui būtų galima duoti signalą kuris girdėtūsi toli. Daiktas turi būti mažas.
Turite minčių?

Ultimate Survival Technologies Jetscream.
iš tikrųjų - Ultimate. tai ne marketingas. jei įsigysi prieš pučiant rekomenduoju užsispaust abi ausis.
mano atveju išlupus iš pakuotės ir pūstelėjus patalpoj, tą dieną negirdėjau jokių aplinkinių garsų, sekančią parą galvoj spengė be sustojimo.

Re: Išlikimas kritinėse situacijose (IKS)

2016-08-16- 22:23

atsiras pabuvoję meškų draugijoje?
Prikabinti failai
не надо в лес ходить.jpg
Atsakymo rašymas