Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 5:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 711 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-09-04- 2:58 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Sprendžiant iš "EDC" temos, dauguma kolegų kasdien nešiojasi ir naudoja ne tik peilius, bet ir žibintuvėlius, žiebtuvėlius bei kitokias naudingas smulkmenas. ;)

Tačiau kadangi ana tema - apie peilius, šioje galėtume (ir manau daugeliui būtų įdomu) smulkiau aptarti likusį kišeninį "arsenalą": ką naudojam, kokie įspūdžiai bei ką naujo ar įdomaus pavyko "iškapstyti". :)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Be savo įprastinio
StandartinėParašytas: 2010-09-04- 16:08 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1249
Miestas: Vilnius
Be savo įprastinio "komplekto" su savim dažniausiai turiu ir žibintuvėlį Fenix TK12 R2 (dėkle prie šono). Patikimai ir tvirtai padarytas rupūžiokas. Keli švietimo režimai, pagal poreikius. Dažniausiai užtenka minimalaus. Naudoja CR123A ličio baterijas. Jeigu salygos neleidžio jo pasiimt su savimi, tada prie raktų kabinuosi Fenix E01. Nėra brangus, tvirtu korpusu ir sandarus. Naudoja AAA tipo bateriją (šviečia iki 21h).

Kiti kasdieniai dalykai:
Sandisk usb raktas metaliniame korpuse. Su visa man reikiama programine įranga (darbo ypatumai).
Žalias Zippo "Death spade" žiebtuvėlis.
Ir toks skeltuvas. Niekad nežinai kada prireiks. Paprastai gyvena džinsinio švarko arba striukės kišenėje.
Švarko kišenėse paprastai dar "mėtosi" tušinukas, pora savaržėlių. Anksčiau dar turėdavau kompaktiškai supakuotą mini vaistinėlę (neocitramonas, keli pleistrai ir t.t.), bet paskui nuspręndžiau nesirgt todėl nebesinešioju :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Matau, kad ir Lietuvoje yra
StandartinėParašytas: 2010-09-04- 23:07 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3311
Miestas: Kaunas
Matau, kad ir Lietuvoje yra kolegų 'flashoholics' :D Fenix'as šiaip puikus pasirinkimas, bet tikrai nėra pigus ;) nors kiekvieno kišenė skirtinga...
Pas mane kuprinėje paprastai mėtosi: Mora Clipper 760 (Morita), MTE M3 prožektorius su Cree MC-E (K bin) led'u ir galvinis prožektorius Zebralight H501. Dar ten galima rasti Victorinox deimantinį rankinį galastuvėlį, bent tris Bic žiebtuvėlius, keletą šratinukų, darbo knygą/kalendorių, pypkutę. Kaip atskirą rakandą galiu išskirti kelioninę vaistinėlę (aš medikas) kurioje yra skalpelis su anatominiu pincetu, kelių rūšių pirmo pasirinkimo vaistų, tvarsliavos, pirštinės. Šių daiktų kiekis svyruoja, nes kartais pamirštu papildyti atsargas.
Visumoje tai daiktai, su kuriais galiu nakvoti bet kur.:) Seniau dar ten visada būdavo keli pakeliai gumyčių, bet po vaiko gimimo dingo ir jie... :P
Ai tiesa dar gi pamiršau paminėti EDC - juo tapo M-Tech'as, po to kai pavogė mano Spyderco Delica :(

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-09-05- 20:55 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kalbant apie žibintuvėlius - turiu visokių, bet praktiškai naudoju tik nedidelius žibintuvėlius-pakabukus ir vieno AA elemento Fenix bei UltraFire. Liumenams ypatingos reikšmės neteikiu. Prioritetas - kompaktiškumas ir patikimumas. :)
Išvykoms į gamtą kartais įsimetu į kuprinę SureFire (E2E), bet nelabai patinka jų elementų formatas, nes jeigu "nusės" - bet kur nenusipirksi. O tampytis atsarginius - nesinori. :(

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Taip, CR123A dar ir rast
StandartinėParašytas: 2010-09-05- 21:21 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1249
Miestas: Vilnius
Taip, CR123A dar ir rast kartais gali būt sunku. Kaina irgi nedžiugina. Bet nieko nepadarysi, savi pliusai, savi minusai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aš naudoju Fenix PD30
StandartinėParašytas: 2010-09-07- 21:02 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas

Aš naudoju Fenix PD30 prožektorių. Jis naudoja 2 CR123/RCR123 baterijas. Prožektorius tikrai vykęs, mažas, nebijo vandens, smūgių. Kadangi pas mane kažkaip tyliai susikaupė nemaža pakrovėjų ir pakraunamų akumuliatorių RCR123 kolekcija, tai problemų su maitinimu nėra ( beje, kolegos, jei kam reikės pakrovėjo tokioms baterijoms ir akumuliatorių, galite kreiptis, susitartume - nes pas mane yra visiškai nenaudotų tiek pakrovėjų, tiek akumuliatorių :-* ).

Nepaisant to, man vistik labai norisi amerikiečių flešoholiko sukurto Kvarko prožektoriaus, jų yra įvairių, bet visi išsiskiria geru švietimu, yra galingesni už Fenixus, nors turi tiek pat, ar net mažiau liumenų nei Fenixai, bei Kvarkuose yra itin įdomių režimų. Bet svarbiausia, kas man patiko - Kvarke pasirinkus prožektorių pvz. su maitinimu 2AA elementų, dasipirkus specialų priedą - korpusa 18650 Ličio akumuliatoriams, ant šito korpuso galima užsukti galvą nuo Kvarko su 2AA elementais ir tada gauname labai universalų prožektorių, kuris maitinamas ir paplitusiomis AA baterijomis, ir dabar ypač tarp medžiotojų irgi gan paplitusiais Li-On 18650 akumuliatoriais. Tiesiog tokiu būdu šis prožektorius tampa itin universalus. Turint pakraunamas baterijas, akumuliatorius, pakrovėjus su galimybe juos pajungti mašinoje, dingsta būtinybė ieškoti elementų, kas labai palengvina gyvenimą :) Ir, be abejo, sutaupo pinigų. :-* P.s. žinau neblogą pardavėją prekiaujantį itin gerais pakraunamais AA standarto elementais ir pakrovėjais, baterijos Eneloop. Jei kada kolegoms reiks, kreipkitės, nukreipsiu. Tiesa, Eneloopai nėra pigūs, bet, tai vienas iš pačių geriausių, jei ne pats geriausias gamintojas šiam metui pakraunamų baterijų pasaulyje - bent jau tiek, kad jie pirmieji išrado technologiją, kurios dėka pakrauta baterija labai ilgą laiką išlaiko įkrovą (low self discharge), kalbant paprastai, pakrovus baterijas ir jas užmetus ant spintos, po metų prisiminus, galima jas drąsiai dėti į įrenginį ir toliau naudoti, nes jos bus išsaugojusios nemažiau 80proc įkrovos. Kitos firmos vėliau pradėjo kopijuoti Eneloopų technologiją, pvz Uniross, Ansmann, Sony, Panasonic, Kodak, Camelion, bet "pervoprachodcai" buvo Sanyo su savo Eneloopais.

Na, be peilių, be prožektoriaus, nešiojuosi dar Zippo žiebtuvėlį, kuris yra mano žmonos dovana.



Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-09-07- 21:38 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Kadangi pas mane kažkaip tyliai susikaupė nemaža pakrovėjų ir pakraunamų akumuliatorių RCR123 kolekcija, tai problemų su maitinimu nėra ( beje, kolegos, jei kam reikės pakrovėjo tokioms baterijoms ir akumuliatorių, galite kreiptis, susitartume - nes pas mane yra visiškai nenaudotų tiek pakrovėjų, tiek akumuliatorių :-* ).


Tai gerai, žinosiu pas ką kreiptis kai prireiks. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė: yra
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 7:43 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-16- 8:42
Pranešimai: 2294
Miestas: Raudondvaris, Kauno r.
O.Benderis rašė:

yra galingesni už Fenixus, nors turi tiek pat, ar net mažiau liumenų nei Fenixai, bei Kvarkuose yra itin įdomių režimų.


Šiuo atveju reikėtų žiųrėti kuriame daugiau liumenų, galingumas sako tik tai kiek energijos suvartoja. Pvz lietuvoje vis dar sunku gauti diodų kurie iš 3w duotų >200 lum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Eneloop jega, man labai
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 9:23 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas
Eneloop jega, man labai patiko, tarp kitko labai populiari tarp fotografu.
Zinau kas Lietuvoj prekiauja Ultrafire prozektoriais, akum Li-On 18650, 2 CR123/RCR123 ir pan. taip pat aksesuarais medziotojams, prozektoriu laikikliais ant sautuvu ir visokia kita atributika.
Linuks, turiu keleta led'u XR-E (white warm) prie 350mA 80,6 liumeno. Max iki 1000mA. Palyginimui XR-G naudoja fenixs prozikuose XR-G R led galingesni prie 350mA duoda 140lm. Sios serijos ledai prie 1W turi apie 90lm.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Tony rašė: Linuks, turiu
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 11:58 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3311
Miestas: Kaunas
Tony rašė:
Linuks, turiu keleta led'u XR-E (white warm) prie 350mA 80,6 liumeno. Max iki 1000mA. Palyginimui XR-G naudoja fenixs prozikuose XR-G R led galingesni prie 350mA duoda 140lm. Sios serijos ledai prie 1W turi apie 90lm.


Truputį pataisysiu, nes suklydai :)
Kadangi kalbi apie Cree led'us tai jų serijos yra šios: XR-E 7090, XL 7090, XP, MC-E, MP-L
Kol kas senesniuose modeliuose labiau paplitę XR-E serijos led'ai. XR-E serijos didžiausio 'bin'o' R2 led'as duoda 114 lm/w, o didinant srovę yra maždaug taip 350mA: 110~114lm; 700mA: 171.2~182.4lm; 1000mA: 214 ~ 228lm; 1400mA: ~300lm. Galima duoti ir 2A tik reikia pasirūpinti labai geru (dideliu) radiatoriumi.
Naujesnės kartos led'ai yra XP serijos, kol kas šiuo metu galingiausi išleisti XP-G R5 duoda 139lm/350mA, o prie 1000mA - 370 lm. Bet jie yra sukurti taip, kad geriau veikia prie didesnių srovių, todėl aš jiems 'duodu' 1400mA ir gaunu apie 480 lm. Pažystami iš kitų prožektorių fanų forumų XP-G R5 leidžia ant 2A ir gauna apie 560lm. Visi labai laukia S2 bin'o, kuris duos dar daugiau šviesos. Žinoma, led'ams svarbiausia geras aušinimas, todėl ir naudojame galingus radiatorius. Fenix'as kaip ir Quark'as naudoja abiejų tipų led'us, tik tai priklauso nuo modelio ir kainos.:)
Beje, tavo turimi led'ai kaip parašei - warm white, o tai automatiškai reiškia, kad jų šviesumas bus žymiai mažesnis už cool white led'ų (87,4lm XR-E Q2 warm white vs. 107lm XR-E Q5 cool white).
Apie MC-E ir MP-L nerašysiu, bet pasakysiu tik tiek, kad tai multi-branduoliniai led'ai ir jų šviesis yra daug kartų didesnis už vien-branduolių led'ų.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dekui uz papildyma!
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 13:30 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas

Dekui uz papildyma! :-D

www.cree.com



Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 17:49 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tony rašė:
Zinau kas Lietuvoj prekiauja Ultrafire prozektoriais, akum Li-On 18650, 2 CR123/RCR123 ir pan.


Jeigu ne paslaptis - pasidalink informacija. ;)
Man kaip tik reikia poros akumuliatorių 18650.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kaune tai jais prekiauja
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 18:24 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3311
Miestas: Kaunas
Kaune tai jais prekiauja "Lemona" Mituvos gatvėje (www.lemona.lt); "Evita" Savanoriuose prie buvusių "Los Patrankų" ir "RCL" Savanorių pr. kampas su Taikos už Hanza banko ir troleibusų sustojimo (einant Laisvės link)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 19:47 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1249
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Man kaip tik reikia poros akumuliatorių 18650.


Vilniuje - www.dipolina.lt (S. Žukausko g. 47-35, šalia "Senukų"), paprastai nemažai akumuliatorių turi vietoje. Evita.lt ir lemona.lt, kaip kolega GAdas ir minėjo, irgi teko matyt. Dėl rcl.lt - neprisimenu, pirkau ten tik CR123.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ačiū.
StandartinėParašytas: 2010-09-13- 19:54 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Ačiū. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 711 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007