Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-20- 0:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ir biudžetas
StandartinėParašytas: 2012-01-26- 23:26 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Ir biudžetas :D

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Svarbiausia ligos
StandartinėParašytas: 2012-01-26- 23:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Svarbiausia ligos stadija........ :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 13:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-01-20- 0:42
Pranešimai: 47
Miestas: Kaunas
Žiūrėdamas AIC pamačiau, kad dauguma Ka Bar peiliu yra gaminami su AUS-8 plieno geležtėm. Kad ir brangus gaminiai naudoja toki plieną. Man, kaip nelabai suprantančiam kyla klausimas kodėl nėra (bent jau AIC) Ka bar su S30V, VG10 ir panašiais plienais? ar AUS-8 geriau tinka tokio panaudojimo peiliams?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: AUS-8 vidutinės klasės
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 13:46 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
AUS-8 vidutinės klasės plienas. VG-10 galima sakyti jo atitikmuo tik kito gamintojo, savybėmis jie beveik nesiskiria (manau pataisys mane jei klystu).

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: isliesiu ir as savo 'nerva'
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 16:08 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
isliesiu ir as savo 'nerva' ant SOG. pries nepilnus keturis metus sugalvojau isitaisyti SOG Powerlock. pabandes supratau - kad jisai man visiskai nelimpa prie rankos, ir kad jisai man visiskai netinkantis. staiga, prisiminiau drauga - jan galvojau padovanoti peili. kelionem: malka pakapoti, maisto paipjaustyti - zodziu smulkiems darbams. padovanojau jam ta multika, kuri anas iki siol naudoja ir juo patenkytas.

_________________
-666-


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 16:12 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 682
Miestas: Kaunas
Klysti, vien pažiūrėjus į sudėtį skirtumas gan akivaizdus:
VG10 - C:1.0% Cr:15,0% Mo:1.0% V:0.2% Co:1.5%
Aus8 - C:0.70-​0.75% Cr:13.00-​14.50% Mo:0.10-​0.30% V:0.10-​0.26% Ni:0.49% Mn:0.50% Si:1.0%

IMHO vg10 žymiai tinkamesnis plienas nedideliam, universalios paskirties, 58-60 HRC peiliui nei Aus8. Aišku viskas susiveda į poreikius ir kas tuo peiliu bus daroma. Asmeniškai man Vg10 patinka labiau nei, tarkim S30V :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 17:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-10-09- 11:27
Pranešimai: 211
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
isliesiu ir as savo 'nerva' ant SOG. pries nepilnus keturis metus sugalvojau isitaisyti SOG Powerlock. pabandes supratau - kad jisai man visiskai nelimpa prie rankos, ir kad jisai man visiskai netinkantis. staiga, prisiminiau drauga - jan galvojau padovanoti peili. kelionem: malka pakapoti, maisto paipjaustyti - zodziu smulkiems darbams. padovanojau jam ta multika, kuri anas iki siol naudoja ir juo patenkytas.


SOG PowerLock jau kokie 4 metai naudoju vos ne kasdien ir labai patenkintas juo esu.
Vienintelis dalykas kuris kliūna, tai peiliukas nuo pusės ilgio su „dantukais“. Man labiau patiktu jei būtų be jų(man apskritai nepatinka peiliai su „dantukais“)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Grįžtant prie temos,
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 17:32 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Grįžtant prie temos, neužmirškim, kad gamintojai renkasi plienus ne tik pagal jų vartotojiškas savybes, bet ir pagal technologiškumą: kaip lengvai apdirbamas plienas, kiek sudėtingas jo TA. Nemenką reikšmę turi ir plieno, kaip žaliavos kaina, nes visa tai įtakoja galutinę produkcijos kaina ir atitinkamai - gaminio konkurentabilumą rinkoje.
AUS8 - tai nebrangus lengvai apdirbamas plienas turintis eiliniam vartotojui pakankamai geras eksploatacines savybes. Todėl jis dažnai ir naudojamas nebrangių peilių gamyboje. VG10 ir S30V - brangesni ir sudėtingiau apdirbami, tad dažniausiai naudojami brangesnės klasės peiliams.
VG10 iš kitų plienų išsiskiria tuo, kad buvo sukurtas būtent peiliams. Japoniškiems virtuviniams peiliams. Čia svarbios savybės yra ašmenų aštrumas (plonumas), atsparumas dilimui bei atsparumas korozijai. Šis plienas panašus į CPM S30V nebent tik tuo, kad S30V taip pat buvo kuriamas pagal Chris Reeve užsakymą jo gaminamiems peiliams. Visais kitais atžvilgiais jie gerokai skiriasi. O kurio kokios savybės kam labiau patinka - tai jau subjektyvus pasirinkimas. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė: O kurio
StandartinėParašytas: 2012-01-27- 18:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
_Vladas_ rašė:
O kurio kokios savybės kam labiau patinka - tai jau subjektyvus pasirinkimas. :)

"viena" iš nuomonų apie Aus 8 - čia: http://talks.guns.ru/forummessage/64/295806.html Gal čia reiktų kalbėti ne apie plieną, bet apie gaminį aplamai? Greičiausiai tai nauja tema...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kershaw gyvesnė kompanija,
StandartinėParašytas: 2012-04-03- 4:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
Kershaw gyvesnė kompanija, savo produktus pakankamai aiškiai ir nuosekliai suskirsčiusi pagal segmentus / kainų kategorijas. SOG gi tuo tarpu eilę metų vangiai mirksta toje pačioj kūdroje, prie kurios įsmeigtas plakatas "Darom afigeną taktinį hi-tech'ą, kurį naudoja visi specnazai". Ant kitos jo pusės, skirtos vidiniam naudojimui, mažu šriftu parašyta "Mažinam kaštus, nes neišgyvensim. Bet pigių produktų pas mus nebuvo ir nebus, kadangi esam firma, gaminanti afigeną taktinį hitechą". Maždauk taip matau SOGo problemą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Neseniai įsigijau SOG Aegis
StandartinėParašytas: 2013-01-05- 6:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-04- 0:40
Pranešimai: 55
Miestas: Nemėžis, Vilniaus r.
Neseniai įsigijau SOG Aegis AE 02 iš AIC. Kiek čiupinėjau peilių pas juos, šitas patiko labiausiai. Apie kokybę kalbėti dar anksti, neseniai turiu, o apie patogumą turiu keletą pastebėjimų. Lyginant su AIC kitais tuo metu buvusiais peiliais (pagrinde SOG ir Kershaw) AEGIS man pasirodė labiausiai pažengęs technologiškai. Pirmiausia tai pakankamai didelis peilis, bet labai lengvas (tik 88g). Ir rankoje ir kišenėje beveik nesijaučia, kad kažką turi. Antra, mane papirko peilio atidarymas. Tik stumteli geležtę truputį, o paskui peilio mechanizmas atlenkia "automatiškai". Be to dar yra atidarymo blokavimas. Nežinau kiek jis naudingas nešiojant, bet kur nors kuprinėje gal ir gerai, kad netyčia neatsidarytų.
Kiti SOGai ir Kershawai ne taip lipo prie rankos, peiliai, kaip peiliai. Šitas man pasirodė žymiai malonesnis (nereiškia,kad kiti blogesni; kiekvienam savo).
Bet yra ir trūkumų. Klipsas išlenda už rankenos galo, todėl nemaloniai erzina delną. Kituose peiliuose klipsas būna "žemiau", labiau į rankenos vidurį, todėl delnas net nejaučia. Todėl perkantieji - būkite atidūs, nepasiduokite pirmam impulsui, paturėkite, pavartykite kaip reikiant, kad netektų nusivilti. Iš kitos pusės, jei "rūpintojėlių" nedrošite, tai nedidelė bėda. Atperka lengvumas ir atidarymo malonumas.

Dėl pagaminimo, tai SOG AEGIS tikrai neturiu priekaištų. Padarytas idealiai, veikia be priekaištų (kol kas :-D ). Beje jie gaminami JAV, ne kur nors Kinijoje.

Įdomu ar dar kas nors iš gamintojų naudoja kažką panašaus į SOG Assisted Technology, palengvinančią geležtės atidarymą? Žinoma, neskaitant automatinių (iššokančių) peilių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Taip, naudoja asistus daug
StandartinėParašytas: 2013-01-05- 6:48 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Taip, naudoja asistus daug kas. SOG-as tikrai ne monopolistas ;) Dėl "lšlendančio už rankenos klipso" - jei teisingai supratau, ką turėjai omeny, tai čia kaip kam - tau trūkumas, nepatogu laikyt, man - pliusas pvz, nes tokiu klipsu prisisegus peilį, jis visas pasinardina/pasislepia kišenėje, skirtingai nei peiliai, kurie yra su neišlendančiu klipsu už rankenos ribų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: taip klipsas siame peilyje -
StandartinėParašytas: 2013-01-05- 8:02 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
taip klipsas siame peilyje - geris!

_________________
-666-


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Negaliu nesutikt . Nėra
StandartinėParašytas: 2013-01-05- 8:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-04- 0:40
Pranešimai: 55
Miestas: Nemėžis, Vilniaus r.
Negaliu nesutikt :-D . Nėra taip,kad tas klipsas labai maišytų, bet,kaip minėjau ilgai darbuojantis ir su kietesnėm medžiagom - nekas.
Beje kas turit Aegis? Ar tikrai jau tokie prasti tie SOGai? Gal dar "priduot" kol naujas :-/ ? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: TATA rašė: Beje kas turit
StandartinėParašytas: 2013-01-05- 17:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
TATA rašė:
Beje kas turit Aegis? Ar tikrai jau tokie prasti tie SOGai? Gal dar "priduot" kol naujas :-/ ? :)


Turiu tą daiktą jau gal tris metus. Džiugina ir akį ir širdį, paskutiniu metu rečiau, nes voliojasi stalčiaus dugne. Idealus žaislas džiaugtis formomis ir atlenkimu sėdint ant fotelio. Įvairiuose kasdieniuose darbuose jokių antgamtinių savybių nepastebėta. Rimtesniems reikalams naudoti nedrįsčiau ir nepatarčiau dėl niekaip nesutvirtintos zytel rankenos.

Dar galima pridurti, kad geležtės danga kokybiška, na žymės rimčiau naudojant aišku liks, bet titano nitridas tikrai ne kokie nors pigūs juodi dažai.
Dar galima pridurti, kad už smagų assistą su laiku teks sumokėti vis didėjančiu ir praktiškai nepagydomu vertikaliu liuftu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 91 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007