Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 15:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 458 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2014-11-26- 16:55 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Danisei, - geriausias ir pigiausias pagrindas galandimui yra sudrekintas laikraštis ant stalo. Pašluostė vis tiek vaikšto daugiau, plius ji išsitepa galandimo metu, o storas drėgnas laikraštis (pvz., savaitgalinis Lietuvos Rytas) prilimpa prie stalo ir baigus jo negaila išmesti.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-11-26- 17:15 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Pašluostė vis tiek vaikšto daugiau, ...

Pradedančiajam - tai privalumas. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-11-26- 17:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Kai reikia daug nuimti aš naudoju worksharpą, neturiu kantrybės su akmenimis.
O, kad akmuo neslidinėtų tai turiu tokį daiktą jiems įtvirtinti (nežinau kaip jis vadinasi):



Kad būtų dar stabiliau tai pakloju drėgną rankšluostį po tuom daiktu, bet čia priklauso nuo stalo paviršiaus.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-11-26- 17:35 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
O, kad akmuo neslidinėtų tai turiu tokį daiktą jiems įtvirtinti (nežinau kaip jis vadinasi):
https://www.youtube.com/watch?v=WYWKj6v ... zc3CFgAyEg

Apie tokį ir rašiau. Liet. jis vadinasi universalus galandimo akmens laikiklis/stovas. Angl. reikėtų ieškoti "Non-Skid Holder For Water Stone".

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-05- 21:24 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Gan vaizdžiai paaiškinta kodėl peilio ašmenų briauna yra visiškai nematoma plika akimi. :)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: man iskilo toks
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 17:16 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2015-02-18- 20:00
Pranešimai: 159
Miestas: Kaunas
Dieninis rašė:
man iskilo toks klausimas.kaip pasimatuoti peilio gamiklini galandimo kampa. ar paprasciau persigalasti pagal save

kampas β lygus kraštinės prieš kampą β ir įžambinės santykio arksinusui:

kampas = arcsin a/c. A bus statinis, tai yra atstumas nuo penties iki plokštumos, kai peilis ant ašmenų briaunos pastatytas. C bus peilio geležtės plotis. O arcsinusą šio santykio rasi windows skaičiuoklėje pasirinkęs išplėstinį variantą (berods mokslinė ar kaip ten vadinas). jokių programėlių, tik liniuotė ir lygus stalas :) Beje, tai bus tik vienos pusės kampas. Bendras kampas dvigubai didesnis, bet čia jau turbūt visiems aišku. http://lt.wikipedia.org/wiki/Trikampis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: man iskilo toks
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 17:55 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
mingas rašė:
Dieninis rašė:
man iskilo toks klausimas.kaip pasimatuoti peilio gamiklini galandimo kampa. ar paprasciau persigalasti pagal save

kampas β lygus kraštinės prieš kampą β ir įžambinės santykio arksinusui:
...

Yra paprastesnis būdas. Apie tai jau buvo rašyta. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 18:27 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2015-02-18- 20:00
Pranešimai: 159
Miestas: Kaunas
Programėlė visuomet paprasčiau. Bet mano pasiūlytas būdas galimas net be kompo :) ir beje, taip pat visiškai nesudėtingas ;) Aš jį atradau prisiminęs geometrijos pamokas, o tik paskui susiradau nete. Ir dar, gatavi sprendimai aišku liuks, bet kai atrandi pats, tai atrandi ne tik sprendimą, bet ir kai ką daugiau

Ir dar, manau, kad tas kampas toks tik daug maž kažką nusakantis dydis. Realybėj pats galąsdamas peilius sau, kaimynui kokiam niekada jo nesilaikau. Nusipirkau cold steel pendleton hunter, gamykliškai buvo pakankamai aštrus, bet kampas kaip kirvio. Pergalandau mažesniu- atšipo momentaliai. Teko pažaist. Rezultatas- ir skuta, ir plauką pjauna ore kabantį, ir medį gerai drožia, ir ilgai aštrus lieka, o koks kampas biesas težino. Manyčiau, kad tas kampas individualus dalykas kiekvienam peiliui, plienui. reikia rast optimaliausią variantą, kad būtų maximalus rezultatas įtraukiant plieno savybes, peilio geometriją ir panašius dalykus, įskaitant ir kokį abrazyvą panaudosi


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 18:49 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
mingas rašė:
ir plauką pjauna ore kabantį

papasakok plačiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 18:56 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2015-02-18- 20:00
Pranešimai: 159
Miestas: Kaunas
Kad čia nėr ką pasakot- laikai viena ranka plauką pirštais, kita ranka imi peilį ir trūkteli per tą plauką. Ir plauko apačia nukrenta. Tipo niekas nebandę čia taip pjaut plauko :) realiai mora clasic, anglinio plieno po 1000 grit vandeninių akmenų jau taip pjauna. Na, tiesą pasakius po pusės metų žaidimo tik pavyko man taip, bet aš apskritai lėtai kažko mokausi

Bet čia ir vėl, nemanau, kad tai kažkoks pasiekimas. Gyvenime kažką darant su peiliu to visiškai nereikia. Tiesiog man patinka kažką brūžint, tai tai kas vakarą ir darau. Savi peiliai išgaląsti, tai atimu iš kokio pažįstamo, kad būt vakare kas veikt ir kitą dieną gražinu aštrų. Toks savotiškas nuprotėjimas, gal liga. Tik taip aš matau tą savo potraukį. Na, kol žalos niekam nėr, tol galiu ir žaist


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 19:16 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
mingas rašė:
Programėlė visuomet paprasčiau. Bet mano pasiūlytas būdas galimas net be kompo :) ir beje, taip pat visiškai nesudėtingas ;) Aš jį atradau prisiminęs geometrijos pamokas, o tik paskui susiradau nete. Ir dar, gatavi sprendimai aišku liuks, bet kai atrandi pats, tai atrandi ne tik sprendimą, bet ir kai ką daugiau

Ir dar, manau, kad tas kampas toks tik daug maž kažką nusakantis dydis. Realybėj pats galąsdamas peilius sau, kaimynui kokiam niekada jo nesilaikau. Nusipirkau cold steel pendleton hunter, gamykliškai buvo pakankamai aštrus, bet kampas kaip kirvio. Pergalandau mažesniu- atšipo momentaliai. Teko pažaist. Rezultatas- ir skuta, ir plauką pjauna ore kabantį, ir medį gerai drožia, ir ilgai aštrus lieka, o koks kampas biesas težino. Manyčiau, kad tas kampas individualus dalykas kiekvienam peiliui, plienui. reikia rast optimaliausią variantą, kad būtų maximalus rezultatas įtraukiant plieno savybes, peilio geometriją ir panašius dalykus, įskaitant ir kokį abrazyvą panaudosi

Visada atsiranda žmonių išradinėjančių ratą iš naujo...

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-02-22- 19:24 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2015-02-18- 20:00
Pranešimai: 159
Miestas: Kaunas
GAdas rašė:
Visada atsiranda žmonių išradinėjančių ratą iš naujo...

Nėr ko čia išrast. Viskas jau seniai išrasta. O pačiam atrast iš naujo- kaifas. Įdomu ne pats rezultatas, o būtent ėjimas į jį


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pokalbiai prie alaus
StandartinėParašytas: 2015-09-12- 13:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Pirmasis bandymas pergaląsti peilį, prie romo su kola:
Prieš: http://imgur.com/a/g5k5p
Ir po: http://imgur.com/a/AeDh1
Plienas: S35VN. Kaip pirmas blynas, galvoju, kad visai pusėtinas gavosi. Įdomu bus stebėt kaip šitas plienas laikys tokiu kampu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-09-12- 17:20 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Kas per peilis ? Manau linziniai S35 ašmenys tikrai gerai turėtų aštrumą laikyti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-09-12- 18:08 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Ugnius rašė:
Kas per peilis ? Manau linziniai S35 ašmenys tikrai gerai turėtų aštrumą laikyti :)

Peilis Zero Tolerance 550 :-) Originaliai tai geras kirvis buvo...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 458 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 39 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007