Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-25- 13:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 493 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 33  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kaelan wrote:Ar tai SPYDERCO
StandartinėParašytas: 2013-12-21- 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-11-01- 21:02
Pranešimai: 8
Miestas: Kaunas - Miunchenas
Kaelan rašė:
Ar tai SPYDERCO BRAD SOUTHARD FOLDER?


Taip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dar vienas old school'as
StandartinėParašytas: 2014-01-10- 18:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Dar vienas old school'as
Paveikslėlis

Rembo EDC:
Paveikslėlis


Paskutinį kartą redagavo Lukas 2014-02-12- 15:48. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-05-10- 12:33 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
atsilus orams, truputi atsinaujinau savo EDC zaislu kruva. ZT550 kiseneje dalinasi pamainomis su BM710 (pastarojo nenufotografavau - nes ji per skubejima palikau darbe).


Prikabinti failai:
2014 may EDC.jpg
2014 may EDC.jpg [ 173.54 KiB | Peržiūrėta 4967 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-05-15- 15:39 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
nuotraukos neturiu bet jau penki metai beveik nesiskiriu su Gerber Legend arba 800 (kažkaip nesusigaudau kodėl keitėsi pavadinimas)

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas old school'as
StandartinėParašytas: 2014-06-11- 23:29 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Lukas rašė:
Dar vienas old school'as

is tos pacios serijos - linskmieji 90-ji. XD



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 18:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Savaitę teko gyventi be savo Rucksack. Galvojau, kad pamečiau, bet po to atsirado nuvoliotas po spinta.. turbūt iškrito iš kišenės, o katinas pasilinksmino su juo po grindis voliodamas. Kadangi jau buvau praradęs viltį savaitę nešiojausi savo RAT 1. Ir sugalvojau parašyti ką aš asmeniškai manau apie puikų EDC peilį. Gal sutiksit su manim, gal ir ne. Tai tiesiog mano asmeninė patirtis ir nuomonė. Gal kam padės renkantis savo EDC peilį ateityje.

Kaip aš suprantu EDC peilio filosofiją - tai turi būti pilnai funkcionaliai pritaikomas įrankis kasdienybėje, darantis visus reikalingus darbus be priekaištų ir lengvai naudojamas. Vicotinoxo plienas lengvai galandamas, sąlyginai užtektinai laiko aštrumą. Pasirinkus sau tinkamus kitus įrankius tai tampa puikiu įrankiu kasdieniam naudojimui.
Dėl būtent šio modelio turiu kelis pastebėjimus. Visų pirma, labai labai norisi, kad peilio geležtė būtų atlenkiama viena ranka. Ne problema užkišus nagą už griovelio atlenkti peilį, bet buvo situacijų, kuomet vienoj rankoj atsiranda kažkoks daikčiukas, kuriam reikia peilio, o tokioj situacijoj greitai peilio nebepanaudosi.
Toki įrankiai, kaip atidarytuvai ir kamščiatraukis irgi buvo naudojami gana dažnai. Pas draugę kaime dažnai reikdavo atidaryti kokį konservą, o ten įrankių stalčiuje daug, bet kurio reikia niekad nerasdavai.. Todėl vėl Rucksack'as labai dažnai pagelbėdavo. Taip pat draugų kompanijoje dažnai tekdavo merginom padėti su kamščiatraukiu... Apie šių įrankių naudą gamtoje net nešneku.
Vienas mažiausiai naudojamų įrankių buvo yla. Bet ir ji kelis kartus puikiai pasitarnavo.
Esu muzikantas ir dažnai reikia pakrapštyti kokią aparatūra, todėl savo Victorinoxe labai pasigesdavau kryžminio atsuktuvo, tačiau, ir plokštieji atsuktuvai padarydavo savo darbą be priekaištų, nes mano aplinkoje nėra labai smarkiai užverštų varžtų. Kartais ir replių norėdavosi, bet atsižvelgiant į galimo įrankio dydį šita mintis greit dingdavo. Nes nešiotis gigantišką įrankį kišenėje tampa nepatogu..
Pjūklas. Labai norėjau peilio su pjūkliuku sau sakydamas "geriau turėsiu pjūkliuką ir jo niekad nenaudosiu, nei būsiu situacijoj, kuomet pjūklas reikalingas, bet jo neturiu". Pagal šitą logiką pjūklą pagal paskirtį, iš reikalo, panaudojau lygiai du kartus..

Renkantis kitą peilį turėsiu į ką atsižvelgti. Būtent 111mm victorinoxai mano manymu yra vienas geriausių pasirinkimų dėl rakinamos geležtės ir dėl pačio dydžio. Nors dabar norisi pabandyti ir 130mm. Labai norisi išsaugoti visus šiuos įrankius, bet mielai pjūklą iškeisčiau į kryžminį atsuktuvą, taip pat rinksiuos peilį su "one hand" atidarymu. Bet kalbant apie kasdienio naudojimo peilį visuomet rinksiuos victorinox arba wenger gaminius. Kaina, kokybė, funkcionalumas ir patikimumas yra labai šaunūs
Jei jums netinka mano nuomonė - tebūnie tai mano meilės įrodymas savo peiliui :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 18:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Gera istorija. :) Viksas yra viksas. :E
Kaip antras peilis su manim dažniausiai VICTORINOX 'Huntsman'. Susigyvenom :) . Daug peilių ateina ir išeina, o paprastas viksas visada turi savo vietą kišenėje ar kuprinėje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 19:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
P.S.
Neatsiejama raktų ryšulio dalis jau kokį desėtką metų "Rambler". Jis, beje turi kryžminį atsuktuvėlį, žinoma, medvaržčių atsukinėt neverta, bet su paprastais smulkesniais varžteliais susitvarko puikiai.
http://www.victorinox.com/ch/category/C ... riority_up


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 19:26 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Manyčiau, kad EDC peilio (ir ne tik jo) pasirinkimas labai priklauso pirmiausia nuo žmogaus veiklos, pomėgių ir gyvenimo būdo.
Pvz. man pastaruoju metu realiai dažniausiai prireikia tik peilio. O ką nors iš daugiafunkcinių nešiojuosi vien tam, kad būtų "dėl visą ko". :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 22:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Ir esi visiškai teisus :) minėjau, kad tai mano asmeninė patirtis. Bet, manau, sutiks visi, kad gerai po ranka turėt tam tikrų įrankių padedančių kad ir su smulkiais darbais susitvarkyt. Improvizuoti įrankius gana lengva, bet nevisuomet man patinka. Aišku nesakau, kad reik apsikarstyt diržą su krepšeliais ir atrodyt kaip betmenui su visu papildomų daikčiukų komplektu... čia ir gimsta idėja, kad victorinoxas ar leathermanas yra labai optimalus pasirinkimas padedantis kasdien


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 17:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014-07-29- 16:10
Pranešimai: 154
Miestas: Vilnius
Savickas rašė:
Ir esi visiškai teisus :) minėjau, kad tai mano asmeninė patirtis. Bet, manau, sutiks visi, kad gerai po ranka turėt tam tikrų įrankių padedančių kad ir su smulkiais darbais susitvarkyt. Improvizuoti įrankius gana lengva, bet nevisuomet man patinka. Aišku nesakau, kad reik apsikarstyt diržą su krepšeliais ir atrodyt kaip betmenui su visu papildomų daikčiukų komplektu... čia ir gimsta idėja, kad victorinoxas ar leathermanas yra labai optimalus pasirinkimas padedantis kasdien


Norėčiau nesutikti. Kuo universalesnis daiktas, tuo jis nepatogesnis. Nei viename multitule neradau patogaus peilio, atsuktuvo, pjūklelio, replių.... Nepatogus EDC? Jau tada reikia išsirinkti, kas yra tikrai kasdien naudojama (every day cary) iš išvardintų priemonių. Pas mane tai tik peilis ir parkeris, bet ir jų į vieną korpusą nenorėčiau sudėti XD. O visam kitam turiu 4 įrankių dėžes, kuriose jie surūšiuoti pagal paskirtų (elektrai, santechnikai...). Ten visi įrankiai yra patogūs ir jau atsuktuvą bet kokiam varžteliui pritaikyti galiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 18:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Multitūlas ir yra mažų parankinių įrankių rinkinukas, o ne 'profesionalių' specializuotų įrankių dėžė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 18:56 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Valdasn rašė:
Savickas rašė:
Ir esi visiškai teisus :) minėjau, kad tai mano asmeninė patirtis. Bet, manau, sutiks visi, kad gerai po ranka turėt tam tikrų įrankių padedančių kad ir su smulkiais darbais susitvarkyt. Improvizuoti įrankius gana lengva, bet nevisuomet man patinka. Aišku nesakau, kad reik apsikarstyt diržą su krepšeliais ir atrodyt kaip betmenui su visu papildomų daikčiukų komplektu... čia ir gimsta idėja, kad victorinoxas ar leathermanas yra labai optimalus pasirinkimas padedantis kasdien

Norėčiau nesutikti. Kuo universalesnis daiktas, tuo jis nepatogesnis. Nei viename multitule neradau patogaus peilio, atsuktuvo, pjūklelio, replių.... Nepatogus EDC? Jau tada reikia išsirinkti, kas yra tikrai kasdien naudojama (every day cary) iš išvardintų priemonių. Pas mane tai tik peilis ir parkeris, bet ir jų į vieną korpusą nenorėčiau sudėti XD. O visam kitam turiu 4 įrankių dėžes, kuriose jie surūšiuoti pagal paskirtų (elektrai, santechnikai...). Ten visi įrankiai yra patogūs ir jau atsuktuvą bet kokiam varžteliui pritaikyti galiu.

Esi teisus, kad kuo universalesnis daiktas, tuo jis nepatogesnis. :ok: Tačiau patogius įrankius kaip taisyklė nepatogu nuolat su savimi nešiotis. Todėl tenka ieškoti kompromiso tarp patogumo naudotis ir patogumo nešiotis.
Kitą vertus, pati EDC savoka reiškia nešiojimą, turėjimą (every day carry - kasdienio nešiojimo/turėjimo), tad naudojimo patogumas kalbant apie EDC nėra pirmaeilis dalykas. Juk daugelis savo EDC naudoja ne kasdien. Gali būti, kad pagal tiesioginę paskirtį ir niekada nenaudoja. :E

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 19:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Gali būti, kad pagal tiesioginę paskirtį ir niekada nenaudoja. :E

Gali ir būna. Pats dažnai taip darau :E


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: EDC
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 19:45 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Cituoti:
O visam kitam turiu 4 įrankių dėžes, kuriose jie surūšiuoti pagal paskirtų (elektrai, santechnikai...). Ten visi įrankiai yra patogūs ir jau atsuktuvą bet kokiam varžteliui pritaikyti galiu.

kalbame apie EDC. sukomplektuotos irankiu dezes su savimi kasdiena visur nepasinesiosi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 493 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 33  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 29 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007