Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-27- 9:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 51  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 9:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Trumpas aprašas:
Dizainas kurtas su mintim apie "kresną drūtą lietuvaitį" :E , tad tiek peilio geometrija, tiek konstrukcija tradicinė ir be įmantrybių. Pirmoje nuotraukoje pripaišiau trispalves tarpines, nes jos buvo numatytos, tačiau spalvotos tarpinės vėlavo, o kad nestabdyti darbų Tomas sudėjo juodas. Tautinių simbolių nepaišiau, nes išskyrus @Buhag niekas nepareiškė tokio noro, o jie (simboliai) gali būti ant geležtės nuolydžių, plokštumoje prie atramos ir ant rankenos buoželės. Tik "strateguodami" simbolius turėkit minty, kad kairėje geležtės pusėje dar bus foruminis logo, o dešinėje - gamintojo logotipas.
Geleštės ilgis ~100 mm, storis ~3,5 mm, plotis ~26 mm, plienas M390 (62 HRC)
Rankenos ilgis ~108 mm, max. storis ~18 mm, max. plotis ~29 mm, stabilizuota ąžuolo mediena ir baltasis varis.
Makštis - klausimas atviras. :/ Gali būti arba standartinė papuošta simbolika, arba galim ieškoti kas pagamins ką įmantresnio.

Man patinka :)
Ant rankenos stulpai gal būtų gerai? Kažkokia tautinę heraldiką reiktų IMHO. Vieną ant peilio ir susijusią ant makšties. Ant geležtės klausimas ar ko reik ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 10:33 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-04-30- 11:29
Pranešimai: 394
Miestas: Vilnius
Labai geras variantas! as sakau TAIP :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 10:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-27- 9:10
Pranešimai: 145
Miestas: Kaunas
Man patinka


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 10:49 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Man irgi patinka.
O kaip tas baltasis varis elgiasi naudojime? Ar braižosi, oksiduojasi, ... ?

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 10:50 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Peilis gan idomus. Mán tinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 11:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
:liuks: Aš už striuką olnėją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 12:15 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 355
Miestas: Vilnius
Mano nuomone-reikia imti :ok: .
1. Kuklus, nuosaikus, labai skoningas, žodžiu-solidus :hat: . Kažkaip iš karto atėjo mintis apie cigarą ir krištolinę peleninę jam. :joint:
2. Dėl medienos-ažuolas, tik jis, bet ne olnėja. Ir dėl Vlado susakytų lietuviškumo ir idėjos motyvų :schwert: , kuriems labai pritariu, ir dėl paties vaizdo-aš matau akivaizdų skirtumą tarp standartinės olnėjos ir ąžuolo, nes pastarasis ir suteikia tą solidumą ir išskirtinumą. Ir nereikia mirtinai stabilizuoto medžio, man toks kaip plastikas jaučiasi. Praktiškai panaudoti bus galima, bet dirbti lauko darbus :tree: aš gal tiek to, pasiimsiu ne jubiliejinį foruminį, ištversiu kaip nors.
3. Trispalvė tarpinė man labai patinka, gavosi lygiai taip, kaip įsivaizdavau (suprantu, kad pripiešta, bet gi proporcingai). Ir kuklus, ir ryškus, ir visiškai aiškus 100 metų simbolis (būtent ši vėliava tada atsirado kaip naujos (atkurtos) valstybės ženklas). O kartu tai ne koks papildomas leiblas/brandas, o organiška peilio dalis. Taigi, man tai tokia tarpinė cool :liuks2: .
4. 100 mm ilgis puikiai argumentuotas ir pati idėja „striukas drūtas“ patinka. (O ir šiaip, trumpi peliai šiam gyvenimo etape ir mielesni, ir patogesni).
5. Esant trispalvei tarpinei, manau, daugiau ženklų ant paties peilio nereikia. Tačiau po asociacijos ženklu kuklus nurodymas kad tai šimtmečiui būt patogu. Ant maksčių, man galva, toks ženklinimas, kaip kad p.Leonardo konkursiniame, sveikintinas, todėl pritarčiau tos idėjos nusavinimui klubo reikmėms :jaja: .

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 12:34 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 12:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.
+1. Leo dizainas IMHO pranoksta Tomo, toks gal labiau į Vykinto daromų baltų peilių formas panašus.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 12:55 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
swerfot rašė:
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.
+1. Leo dizainas IMHO pranoksta Tomo, toks gal labiau į Vykinto daromų baltų peilių formas panašus.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Va va, man atrodo kelti Leo peilio nuotrauką į šią temą buvo klaida. Po jo, man šis pasiūlymas visiškai nesukelia jokių emocijų, paprastas geras peilis ir tiek 8( O, kad simbolika apkarstysim nemanau, kad kas labai pasikeis... :ne:

O gal, vis dėlto, galime kaip nors Leo užspausti, ar gal atsirastų kas galėtų pagelbėti jam gamyboje ir turėtume antrą variantą? :jaja:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 13:15 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Ugnius rašė:

O gal, vis dėlto, galime kaip nors Leo užspausti, ar gal atsirastų kas galėtų pagelbėti jam gamyboje ir turėtume antrą variantą? :jaja:


Manau vienintelis galimas Leo "prispaudimas" yra nupirkti tą jo konkursinį 100-čio peilį pačiam. ;) Komandinė gamyba būtu smagu jei susikooperuotų Linuks geležčių gamybai (tokios formos jam būdingos ir gerai atmušta ranka) ir Leo su sūnum rankenų bei makštų gamybai ar pan. Bet tai jiems turi apsimokėti, o tai gali labai iškelti peilio kainą.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 13:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-02-11- 15:17
Pranešimai: 649
Miestas: Trakai
Mano nuomone, jei dizainas kurtas su mintimi apie "kresną drūtą lietuvaitį" tai jam trūksta drūtumo. 4,5-5mm storis jau atrodytų rimčiau. O 100mm ilgis pats tas.
Dėl rankenos. Jeigu tik yra galimybė, norėčiau matyti stabilizuotą ąžuolą negu Olinėją. Olinėjų ir taip ant kiekvieno kampo...
Tautinė simbolika. Spalvota tarpinė OK, o ant rankenos galo gerai žiūrėtųsi vytis arba Gediminaičių stulpai. Po logo arba logotipu simboliškas užrašas "Atkurtai Lietuvai 100".
Makštis standartinė, lengvai papuošta simbolika.
P.S. Reikia tautiško parakordo :liuks:

_________________
Aquila non captat muscas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 14:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-11-20- 1:19
Pranešimai: 205
Šalis: Lietuva
Miestas: Palanga
Man taip pat patinka. Dėl simbolikos manau, kad Leo parinktas variantas labai geras, tik užrašo ant geležtės formatas gal turėtų būt šiek tiek mažesnis. Spalvota tarpinė - super.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 14:57 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10045
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
O kaip tas baltasis varis elgiasi naudojime? Ar braižosi, oksiduojasi, ... ?

Manau žinai savybes. :) Baltasis varis - tai bendrinis vario-nikelio lydinių (kitaip vadinamų "melchioras", "nikelsilveris" ir pan.) pavadinimas.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 15:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-06-26- 9:57
Pranešimai: 25
Miestas: Trakai
swerfot rašė:
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.



Pritariu, Leo labiau į temą pataikė, tik gal kiek "riebesnio" norėtųsi :D , drūto lietuvaičio idėja patiko.

Jeigu apsistoti ties Tomo, tai nesinorėtų trispalvės toje vietoje ir blizgios dalys kažkaip nesižiūri. Ale varis geriau tiktų. Stilizuotas vytis galėtų būti kaip simbolis ant rankenos galo ar ant odinio dėklo išspaustas

Prikabintas failas:
Vytis.jpg
Vytis.jpg [ 270.34 KiB | Peržiūrėta 2149 kartus(ų) ]


Už ąžuolą ant rankenos


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 51  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007