Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 12:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-07-01- 15:19 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Šiemet kasmetinis (jau XII-tasis) festivalis "Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje" vyks liepos 4-6 dienomis.


Kas iš kolegų ir kada planuoja apsilankyti? :)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Būsiu 6 d. mugėje.
StandartinėParašytas: 2010-07-01- 16:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.
Būsiu 6 d. mugėje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-01- 17:49 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Nerealiai norėjau ir šiemet apsilankyt, bet nežinau, ar išeis, vaikai serga. :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: ..4d. iš Perlojos vežu
StandartinėParašytas: 2010-07-01- 22:54 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:27
Pranešimai: 463
Miestas: Perloja
..4d. iš Perlojos vežu draugus į Palangą, o 5d.grįžtant užvažiuosiu kokiom 4-5 valandom į Kernavę,noriu susitikti su Vykintu Motuza apie peilius pasišnekėt ,o gal ką ir įsigyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Nebent 4d pavyks
StandartinėParašytas: 2010-07-02- 8:10 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Nebent 4d pavyks nuvažiuoti... 5-6 suplanuotas plaukimas baidarėmis :)

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Planuoju būti Kernavėje
StandartinėParašytas: 2010-07-03- 20:19 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Planuoju būti Kernavėje liepos 4 d. ir 6 d., tad su kai kuo tikriausiai pasimatysim. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-04- 3:47 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos pranešimas spaudai:


Gyvoji archeologija Kernavėje. Nuo istorinių ištakų iki Žalgirio.



 


                      Senoji Lietuvos sostinė liepos 4-6 d. Mindaugo karūnavimo dieną jau dvyliktą kartą pasitinka tarptautiniu eksperimentinės archeologijos festivaliu “Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje”. Vienas iš svarbiausių Valstybės dienos ir Žalgirio mūšio 600-jų metinių minėjimo renginių vyksta autentiškame žmogaus ir gamtos sukurtame kraštovaizdyje, išsaugojusiame 11 tūkstančių metų šiame regione egzistavusių kultūrų pėdsakus.


                      Pilies kalno piliakalnyje ir Pajautos slėnyje įsikurs Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos, Olandijos ir Vengrijos eksperimentinės archeologijos meistrai. Jie parodys ir papasakos, kaip buvo gaminami titnaginiai, kauliniai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, statomi būstai, gaminamas maistas. Festivalio svečiai galės patys pabandyti senoviniu būdu užkurti ugnį, paskanauti archajiškų valgių ar iššauti iš lanko. Akmens amžiaus gyvenvietėje senųjų amatų puoselėtojai, vilkintys rekonstruotais Narvos ir Pamarių kultūrų ir ankstyvojo bronzos amžiaus kostiumais, atkurs akmens amžiaus žmonių aplinką. Bus įrengtas neolitinis būstas – pinamos ir molio skiediniu tinkuojamos pertvaros, taisomi gultai, židinyje gaminamas maistas. Čia pat audžiami ir pinami drabužiai, lipdomi ir dekoruojami moliniai indai. Šalia darbuosis akmens amžiaus medžiotojai, akmeninių ir titnaginių įrankių, lankų gamintojai. Greta jų įsikurs bronzos amžiaus stovyklavietė, kurioje bronzos  laikotarpio amatus bei kasdieninį gyvenimą pirmą kartą pristatys eksperimentinės archeologijos meistrai iš Latvijos.


                      Šiemet pirmą kartą pamatysime geležies amžiaus peilių gamybos įvairovę, viduramžių tapybos technologijas ir ikonų tapymo procesą. Itin egzotiška šių metų naujovė – „Jenő genties kiemas“, kuriame svečiai iš Vengrijos pristatys X a. vengrų gyvenseną. Pajautos slėnyje vyks šaudymo iš lanko turnyras.


                      Bus išplėsta ir atnaujinta archajiškų Lietuvos gyvulių veislių pristatymo programa, vyks legendinių Lietuvos žirgų – žemaitukų – parodomoji programa.


                      Gyvosios archeologijos dienos neįsivaizduojamos be ginklų žvangesio ir archajiškos muzikos garsų. Riterių kovose savo narsą demonstruos lietuvių, rusų, lenkų karybos klubai.


                      Liepos 5 dienos tema – „Kelias į Griunvaldą“. Programa skiriama Žalgirio mūšio 600- jų metinėms. Vienoje iš palapinių, „lektoriume“, vyks teminis paskaitų ciklas. 12 val. prasidės Valstybės dienos ir Žalgirio mūšio 600-jų metinių minėjimas. Po to pamatysime 1279 m. kryžiuočių žygio į Kernavę ir vėliau vykusių kovų su kryžiuočiais inscenizacijas, o 16 val. vyks vienas pagrindinių programos akcentų – karių palydos į Žalgirio mūšį. Palydose dalyvaus viduramžių karybos klubai ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa. Skambės senosios muzikos ansamblių „Kūlgrinda“, Rugiaveidės ir folkloro grupės „Sedula“ atliekamos karinės istorinės dainos, vyks rekonstruotų viduramžių kostiumų kolekcijos pristatymas.


                      Pirmą sykį nuotaikingą archajiškos muzikos programą pristatys grupė iš Čekijos „Remdih“. Taip pat koncertuos archajiškos muzikos atlikėjai: “Atalyja”, “VISI”, „Trys keturiose“ (Lietuva), Todaro Kaškurevičiaus grupė (Baltarusija).


                      Viduramžių miesto aikštė vilios įprastiniu šurmuliu. Čia sutiksime klajojančius muzikantus, iš svetur atvykusius pirklius, valkatas ir klajūnus. Aikštėje vyks viduramžių teismai, darbuosis budeliai, galėsime dalyvauti įvairiose archajiškose rungtyse ir žaidimuose. Ilgametis senosios Kernavės tyrinėtojas archeologas A. Luchtanas papasakos apie viduramžių Kernavės miesto istoriją, kasdienį miestiečių gyvenimą, pristatys to laikotarpio moters kostiumą. Vaikams bus rengiami edukaciniai konkursai.


                      „Lektoriume“ vyks paskaitos, bus demonstruojami video filmai apie istorinį kultūrinį paveldą.


                      Festivalio svečiai turės išskirtinę galimybę stebėti archeologinio darbo procesą ir pabendrauti su Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos archeologais, atliekančiais archeologinius tyrimus piliakalnių papėdėje, Pajautos slėnyje.


Bilieto kaina – 10 Lt, vietos gyventojai, vaikai 16 metų renginį galės lankyti nemokamai.


Svarbi informacija. Į Kernavę atvykti patogu autostradoje Vilnius – Kaunas pasukant ties Vieviu, autostradoje Vilnius – Ukmergė pasukant ties Avižieniais, Bartkuškiu arba Širvintomis. Festivalio metu mažiausias transporto srautas yra kelyje per Bartkuškį. 


Kontaktai ir informacija:


RENGINIO KOORDINATORIUS: Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Jonas Vitkūnas (mob. tel.: +37061037563), el.paštas jonas.vitkunas@kernave.org


RENGINIO ORGANIZATORIUS: Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija; Kerniaus 4a, LT-19172 Kernavė, Širvintų raj.,


tel. (+370 382) 47438, 47371, faksas (+370 382) 47391,


el.paštas: reklama@kernave.org


daugiau informacijos: www.kernave.org 


Papildoma informacija apie Valstybinį Kernavės kultūrinį rezervatą :


Kernavė – archeologinė vietovė, unikalus archeologijos ir istorijos vertybių kompleksas. Kultūrinis rezervatas įsteigtas 1998 m. siekiant išsaugoti teritorinį kultūros paveldo objektų kompleksą, jo teritorijoje esančias nekilnojamąsias bei kilnojamąsias kultūros vertybes, jas tinkamai prižiūrėti, tvarkyti ir propaguoti, organizuoti mokslinius tyrimus.


Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas įsteigtas 194,4 ha teritorijoje, aplink rezervatą suformuota buferinė apsaugos zona (2456,2 ha). Kultūrinio rezervato teritorijoje saugomas kultūros paveldo objektų kompleksas, kuriame šiuo metu žinoma ir įteisinta 18 archeologijos, istorijos ir kultūros vertybių:


-         penki piliakalniai;


-         Kernavės senojo miesto vieta (XIII-XIV a.);


-         Kernavės senosios bažnyčios vieta;


-         Kernavės senovės gyvenvietė;


-         XIII-XIV a. Kernavės kapinynas;


-         kiti objektai.


Per 30 sistemingų mokslinių tyrinėjimų metų atrasta, nustatytos ribos ir dalinai ištirta 15 įvairių laikotarpių archeologinių vertybių. Šiandien ištirta tik apie 1,75% kultūrinio rezervato teritorijos, tačiau to visiškai pakanka, kad apie Kernavę galėtume kalbėti kaip apie unikalų objektą ne tik Lietuvos ar Rytų Europos, bet ir pasauliniame kontekste.


Kernavės archeologinė vietovė, pripažįstant jos išskirtinę pasaulinę vertę, 2004 m. liepos mėn., buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, remiantis dviem kriterijais:


Kriterijus (iii): vietovė, liudijanti unikalią ar išskirtinę išnykusią ir/ar gyvą kultūrinę tradiciją ir civilizaciją. Kernavės vietovės archeologiniai paminklai reprezentuoja visas šiame regione egzistavusias archeologines kultūras nuo epipaleolito iki viduramžių. Ypač svarbus viduramžių (XIII-XIV a.) paveldas – miestas, kapinynas, penki piliakalniai. Tai yra unikalus paskutinės Europoje pagoniškos valstybės miestietiškos civilizacijos pavyzdys. Viduramžių Kernavė buvo vienas svarbiausių to meto Lietuvos valstybės politinių bei ekonominių centrų, kuriame matome senąją pagoniškos Lietuvos kultūrą, tačiau jau gana ženkliai veikiamą krikščioniškosios Europos tradicijų.


Kriterijus (iv): vietovė, atstovaujanti išskirtinį teritorinį technologinį kompleksą arba kraštovaizdžio tipą, kuris iliustruoja svarbų(-ius) žmonijos istorijos etapą. Istoriškai susiklostęs Kernavės kultūrinis kraštovaizdis atspindi visus vietovės apgyvendinimo etapus, fortifikacinių įrengimų raidą (piliakalnių gynybinė sistema), o viduramžių archeologiniai radiniai liudija vieną esminių Europos istorijos raidos etapų – pagoniškosios bendruomenės virsmą krikščioniška.


       Kernavės archeologinė vietovė – vienas iš keturių UNESCO Pasaulio paveldo objektų Lietuvoje. Į Pasaulio paveldo sąrašą taip pat yra įrašyti Vilniaus miesto senamiestis, Kuršių Nerija ir Struvės geodezinis lankas.


 


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Keletas nuotraukų iš
StandartinėParašytas: 2010-07-06- 16:59 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Keletas nuotraukų iš festivalio.

Pirmasis mus pasitikęs buvo kolega Girez:


10x7redKernave-2010 010.jpg 10x7redKernave-2010 002.jpg


ir jo darbai:


10x7redKernave-2010 003.jpg


Sekanti maloni staigmena - latvis peiliakalys Edgar Voronsk:


10x7redKernave-2010 006.jpg 10x7redKernave-2010 007.jpg


Na, o toliau tradiciškai - Martynas Stankus


10x7redKernave-2010 026.jpg 10x7redKernave-2010 027.jpg


bei meistrai Tomas ir Vykintas


10x7redKernave-2010 032.jpg 10x7redKernave-2010 028.jpg


plėtojantys senovinių peilių tradicijas:


10x7redKernave-2010 015.jpg 10x7redKernave-2010 016.jpg


Šį kartą labiau bendravau, nei fotografavau, bet tikiuosi festivalyje apsilankę kolegos turės daugiau nuotraukų. ;)


10x7redKernave-2010 014.jpg 10x7redKernave-2010 013.jpg


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-06- 20:01 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:27
Pranešimai: 463
Miestas: Perloja

Kernavė 2010 047.jpg Kernavė 2010 046.jpg Kernavė 2010 050.jpg Kernavė 2010 045.jpg Kernavė 2010 051.jpg Kernavė 2010 075.jpg Kernavė 2010 084.jpg Kernavė 2010 085.jpg Kernavė 2010 092.jpg Kernavė 2010 096.jpg Kernavė 2010 052.jpg Kernavė 2010 059.jpg Kernavė 2010 060.jpg Kernavė 2010 073.jpg Kernavė 2010 072.jpg Kernavė 2010 088.jpg Kernavė 2010 074.jpg


... :) po daugelio metų (22) susitikau ir su Algirdu Stankumi..prisiminėm praėjusius laikus :)



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: perlius rašė: ... po
StandartinėParašytas: 2010-07-06- 20:25 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
perlius rašė:
... :) po daugelio metų (22) susitikau ir su Algirdu Stankumi..prisiminėm praėjusius laikus :)


O man šiandien Algirdo pagauti taip ir nepavyko - "atėjo nykštukas - išėjo namukas, sugrįžo namukas - išėjo nykštukas..." (c) :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kai negali apsilankyti, tai
StandartinėParašytas: 2010-07-06- 20:25 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-02-10- 20:44
Pranešimai: 138
Miestas: Tauragė
Kai negali apsilankyti, tai ir nuotraukas smagu perzvelgti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-08- 22:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-19- 18:27
Pranešimai: 61
Miestas: Vilnius, Trakai
Kalviai... yra geras rusiškas žodis - "колоритные" :)
O aš tradiciškai "pramiegojau" gera renginį :D

_________________
metaloforma.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Šventėje mačiau kolegą
StandartinėParašytas: 2010-07-09- 23:55 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Šventėje mačiau kolegą Linuks ginkluotą fotoaparatu - įdomu kas jam "užkliuvo už objektyvo"? ;)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Buvau ir aš šioje puikioje
StandartinėParašytas: 2010-07-10- 18:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Buvau ir aš šioje puikioje šventėje. Dedu kelias nuotraukas:
Patiko gręžimo staklės. Akmeniniame kirvuke kotui kiaurymė grežiama po du milimetrus per valandą. Ilgas darbas
Paveikslėlis

Ponai iš Lekijos demonstravo geležies lydymo aukštakrosnę. Iš pelkių rūdos gaminama geležis
Paveikslėlis

Pats procesas aprašytas čia
Paveikslėlis


O pradinė medžiaga ir galinis darbo rezultatas matyti šioje nuotraukoje
Paveikslėlis

toliau jau kalvio darbas paversti šią makalynę normaliu metalu

Paveikslėlis

Na o po to jau vartotojai mokės pasinaudoti kalvio darbo vaisiais
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na ir medžioklės trofėjai visai neblogi :)
Paveikslėlis

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė:
StandartinėParašytas: 2010-07-11- 8:49 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-16- 8:42
Pranešimai: 2294
Miestas: Raudondvaris, Kauno r.
_Vladas_ rašė:

Šventėje mačiau kolegą Linuks ginkluotą fotoaparatu - įdomu kas jam "užkliuvo už objektyvo"? ;)


Dėje nieko gero neužkliuvo , renginys padarė tokį įspūdį, kad net pamiršau fotografuoti :) o jei rimtai tai pradžioi prabėgomis vis ieškojau peilių gamintojų, paskui užsiplepėjau su peiliadirbiais.... ir teko gana skubiai išvažiuoti.... Gaila kad neatvykau pačia pirmą diena, matyt bučiau neišvažiavęs iki antradienio :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007