Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 11:19

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kalvystes pradziamokslis
StandartinėParašytas: 2016-08-09- 1:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-06-13- 0:28
Pranešimai: 35
Miestas: Kaunas
Sveiki, kadangi neradau Kalves temoje jokiu potemiu apie kalvyste pradedantiesiems, manau daugelis noretu gauti patarimu is kalviu profesionalu. Taigi noriu uzvesti diskusija pradedamas keliais klausimais:

https://www.youtube.com/watch?v=tScMPuDzFwY Ka manot apie toki zaizdra, jo pliusai ir minusai, ar nebus per sudetinga tokio zaizdro statyba?

Ar tinka toki zaizdra kurenti medzio arba akmens anglimis?

Koki oro padavimo mechanizma naudojate (dumples, varikliukai, dziovintuvai)?

Taip pat daugelyje anglisku video pamineta savoka "clinker breaker", ka ji reiskia, kokia jos funkcija?

Koki priekala geriausia butu isigyti kaip savo pirmaji, tai yra ar ieskoti traukinio begio gabalo, sunkaus metalo gabalo ar tiesiog nesvaistyti laiko ir zvalgytis i tikrus priekalus?

Tikiuosi sia tema naudosis ir kiti forumo nariai, o galbut netgi Vladas sukurs ir oficialia diskusija.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kalvystes pradziamokslis
StandartinėParašytas: 2016-08-14- 21:30 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
positivas rašė:
Sveiki, kadangi neradau Kalves temoje jokiu potemiu apie kalvyste pradedantiesiems, manau daugelis noretu gauti patarimu is kalviu profesionalu.

Gretimoje temoje kalvis profesionalas jau senai patarė:
Jonas N rašė:
Pirma ateikit pasižiūrėkit pačiupinėkit, užuoskit kaip dega anglys, koksas, kaip kaista metalas ir tada bandykit tai atkurti nors ir alchemikų receptais. Ateikit į kalvę, ar pas mane, ar savo mieste susirasit kokį hefaistą, nepabijokit savo naivumo ir pasisemtik patirties iš profesionalų, o kai suprasit kaip būtent atliekami procesai, visiškai nesunkiai atkursite reiklaingas detales savo aplinkoje ir nereikės braidžioti tundroje, kankinant save klausimais: " Ar ne per daug oro pučia? Ar jau įkaito iki reikiamos temperatūros? kodėl man nesikala?" ir tt

Turėjau viena pameistrį, kuris nusprendęs pasigaminti peilį , nusprendė pasigaminti pats visą kalvę. Skaitinėjo šimtus PDF formatu "knygų" kurių pilnas visas internetas, iš temos "Kaip styvas kalė peilį" , ar "Kaip Džonas darėsi žaizdra" Braižėsi brėžinius pats, man atvešdavo įvairiausiu modeliu žaizdrų , priekalų, mėtėsi nuo vienos idėjos prie kitos... Jis mane kad labai daug išstudijavo ir išmoko, bet po pusės metų taip ir neturėjo veikiančio žaidro, nes žiūrėdamas į liepsną nematė esmės, o tik paviršutinias detales, kurios pas kiekvieną yra individualios ir nepalyginamos.

Paminėsiu A.A. Edmundo Frėjaus žodžius: "Norint išmokti kalvystės reikia 3 metus Žiūrėti, o tada pradėti Dirbti."

Nepriimkit to tiesiogiai bet supraskit esminę idėją : Geru meistru, be gero meistro, netapsi.


Na, o jeigu meistru neketini tapti, tuomet daryk kaip tau gaunasi ir naudok tai, ką turi ar gali gauti. Nes mėgėjiškam pastuksenimui nėra jokio esminio skirtumo kame kaitinsi, ant ko ir su kuo kalsi. Lygiai kaip ir patyrusiam meistrui, kuris žino ir suvokia ką ir kodėl daro, nėra jokio esminio skirtumo kame kaitinti, ant ko ir su kuo kalti. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kalvystes pradziamokslis
StandartinėParašytas: 2016-11-02- 23:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-03-28- 12:09
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Priimu mokinius Vilniuje. Mokytojas gal kiek per skambi frazė - esu žmogus kuris gali nesunkiai ir suvokiamai pasidalinti dešimties metų kalvystės patirtimi. Nuo peilių kalimo iš armatūros ir dildžių, iki suktų turėklų gamybos. Vertinu gyvą bendravimą (forume tiesiog nėra laiko atsakinėti) Mano telefono nr 867170271 Dirbtuvės naujojoje vilnioje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007