Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-18- 16:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 463 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dėde Giriež,XXa pradžioj
StandartinėParašytas: 2010-12-23- 19:20 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
Dėde Giriež,XXa pradžioj senelis taip ne 1 ir ne 10pastatų surentė,palėpėj dar ir grąžtas klumpėm gręžt dulka ,pakištas po sparu prie kirvukų. O tikriniai daiktavardžiai rašomi didžiaja ,jei ką...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vaikai, nesiginčykit bent
StandartinėParašytas: 2010-12-23- 20:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Vaikai, nesiginčykit bent prieš Kalėdas :)
Ramybės visiems dvasinės, ramybės :)
O apie senus instrumentus, jų naudojimą, išvaizdą galima netgi temelę atidaryti. Manau niekas nesupyktų.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-23- 21:02 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
Niekas nesiginčija,tik darbe praradau pagarba vyresniem,ir stengiuos duot grąžos,jeigu jaučiuos teisus.
Dar senelio dirbtuvej buvo,,benzolė"-juostinis siaurapjūklis,sukamas arklių maniežo pagalba. Ir šefildo gamybos pjūklas-,,dielpjovė",ytariu dar prosenelio. Ir tegul dėdė Giriež paneigia,kad juo lentas pjaudavo, rastą užsikėlę ant dvimetrinių ožių ir ,,priklemerevę"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ričardas rašė: ...,ir
StandartinėParašytas: 2010-12-23- 21:44 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Ričardas rašė:
...,ir stengiuos duot grąžos,jeigu jaučiuos teisus.

Jaustis teisiam ir būti teisiam - ne tas pats.
Pvz.: tikriniai daiktavardžiai panaudoti bendrine prasme rašomi iš mažosios.
Tad geranoriškas patarimas - "pristabdyk arklius". ;)

Silkinas rašė:
Vaikai, nesiginčykit bent prieš Kalėdas :)
Ramybės visiems dvasinės, ramybės :)

Pritariu :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ok,dėde Vladai
StandartinėParašytas: 2010-12-23- 21:51 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
Ok,dėde Vladai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Sveiki, va prisižiurėjau
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 20:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Sveiki,
va prisižiurėjau filmuku visokiausiu, prisiskaičiau forumu, pagalvojau ir nusprendžiau.
Noriu turistinio kirvuko. Turistaujant Lietuvoje, neretai prisireikia malkutes paskaldyt, ar susimestraut ką nors- peilio ne visada gana, o ir gaila laužyt.
Turistauju aš dviračiu ar pėsčiomis, atitinkami ir poreikiai. Didžiulio kirvio, prisegto prie kuprinės nesitampysi, o ir reikalo nematau tokiam įnagiui, be to su dideliu kirviu bus sunku dirbti smulkius darbus.
Pasiskaitinėjęs intrnete apsistojau ties.
http://www.husqvarna.com/lt/forest/acce ... /kirvukas/

Kaina prieinama. Pagal atsiliepimus internete http://woodtrekker.blogspot.com/2010/10 ... eview.html
panašu, kad teisingas įrankis.

Bėda, kad aš beveik neturiu praktikos kirvių naudojime. Todėl noriu jūsų patarimo. Pirkti tokį kirvuką ar ne.
Galbūt Lietuvoje galima gauti geresnių už panašią kainą? Kad ir tie patys fiskars kirvukai iš pažiūros labai simpatiški...

Laukiu nuomonių ir pasisakymų. Ačiū.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Labas, prieš metus ir aš
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 21:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-28- 22:39
Pranešimai: 156
Miestas: Šiauliai
Labas, prieš metus ir aš eiškojau panašaus kirvio. Kadangi į gamtą dažniausiai einu pėsčiomis, ir tenka nueiti nemažą atstumą pagrindiniai kriterijai renkantis kirvį buvo, dydis, svoris, funkcionalumas aišku kaina. Rinkausi tarp fiskars kirvių, kadangi nenorėjau, kad kotas būtų medinis kuris bus sunkesnis ir perdžiūvus gali imti klibėti.
http://www.ginalas.lt/lt/produktai/fisk ... i/420.html
http://www.ginalas.lt/lt/produktai/fisk ... i/421.html
Čia jau nauji modeliai mano senesnis. Pirmasis pasirodė kiek permažas, taigi pasirinkau antrą variantą ir nė kiek nesigailiu, kirvis puikiai kerta gerai laiko aštrumą tik dėklą ant diržo teko pasisiūti pačiam. Einant į gamtą ant diržo visada vienoj pusėj peilis kitoj kirvis. O per kalėdas po egle radau dar pjūkliuką http://www.ginalas.lt/lt/produktai/fisk ... i/411.html dar nebandžiau, bet manau kuprinėj sau vietą suras.
Aišku jeigu būtų daugiau pinigų, turbūt būčiau pasirinkęs kažką iš šitų http://www.roselli.lt/kirviai/
Tavo pasirinktas kirvis taip pat manau tikrai vertas tų pinigų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykas rašė: Bėda, kad aš
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 22:16 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Bėda, kad aš beveik neturiu praktikos kirvių naudojime. Todėl noriu jūsų patarimo. Pirkti tokį kirvuką ar ne.
Galbūt Lietuvoje galima gauti geresnių už panašią kainą? Kad ir tie patys fiskars kirvukai iš pažiūros labai simpatiški...

Laukiu nuomonių ir pasisakymų. Ačiū.


Renkantis kirvį, reikėtų atsakyti sau i keletą klausimų:
1. Koks kirvio dizainas labiau "prie širdies" - tradicinis ar modernus?
2. Kokio pobūdžio darbą teks kirviu dažniau atlikti - kirsti-tašyti ar kapoti-skaldyti?
3. Kiek svarbu panaudotų medžiagų ir bendra gaminio kokybė? Ir ar pasirengęs mokėti už tai papildomai?

Nuo atsakymo į šiuos klausimus priklausys tolesnė pasirinkimo kryptis, nes kiekvienas kirvis savaip geras tik turi skirtingas ypatybes. :)
Kaip pvz.: iš pramoniniu būdu gaminamų, išvykoms į gamtą pėsčiomis, man asmeniškai geriausiai tiko Wetterlings 700 g su 32 cm kotu. Bet tai nereiškia, kad jis bendrai geresnis už panašaus dydžio Husqvarną ar Fiskars. Turiu ir šiuos ir dar keletą kitų gamintojų, bet Wetterlings geriausiai atitiko mano poreikius. 8)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 22:40 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 682
Miestas: Kaunas
Kykas, manau, labai teisingas pasirinkimas. Jei pasiseks (ieškok klėmo "Hand forged in sweden") įsigysi Hults Bruk'ą su husqvarnos logu, dėl to pigesnį už tokį patį be logo. ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 9:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Daug argumentuotų nuomonių. Ačiū.

Dabar pamąstymai apie Vlado piminėtus punktus.
1. dizainas prie širdies labiau tradicinis. Tik medinės rankenos svoris galėtų būti toks kaip plastikinės.
2. kirsti-tašyti ar kapoti-skaldyti? Labai geras klausimas (nuo to, manau, turėtų priklausyti kirvio svoris ir forma) deja, aš tiesiog nežinau. Bedirbdamas niekada nesusimąstydavau, o dabar atrodo, kad po vienodai.
3. Gaminio kokybė svarbu, niekam nepatinka prastas daiktas, o tuo labiau lūžtantis kai jo reikia. Už kokybę visada reikia mokėti, taigi pasirengęs (iki tam tikros ribos). Tačiau už kokybę, o ne už marketingą.
Aš ieškau įrankio darbui- ne papuošalo.

Tarkim man labai patinka Linukso daryti peiliai, nu jau labai dailūs (puikus išpildymas, detalės) mielai tokį turėčiau, bet turbūt laikyčiau lentynoj, nes būtų gaila sugadinti. Išvada paprasta, kad man toks nereikalingas.
Štai Girez peiliai nuo gimimo prašosi darbo (tai nereiškia kad jie prastai pagaminti- priešingai). Jie gaminti pirmiausiai žiūrint į jų funkciją, o paskui pasistengta juos apipavidalinant. (Tiesiog man taip atrodo- ne ekspertas aš). Girez gamintą peilį mielai turėčia ir naudočiau.

Kažko panašaus ieškau ir kirvių pasaulyje. Vis labiau galvoju, kad pasirinkau teisingai. Bent jau nuomonių, kad blogas daiktas neišgirdau. Manau reiks imt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Imk ir nesuk galvos, tik va
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 11:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-28- 22:39
Pranešimai: 156
Miestas: Šiauliai
Imk ir nesuk galvos, tik va youtube radau, kad dar su sėmenų aliejum nutepa kotą.
http://www.youtube.com/watch?v=Ep8gGaom ... re=channel


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 17:59 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Kažko panašaus ieškau ir kirvių pasaulyje. Vis labiau galvoju, kad pasirinkau teisingai. Bent jau nuomonių, kad blogas daiktas neišgirdau. Manau reiks imt.


Vienintelis pastebėjimas: Husqvarna kirvių kokybė nėra stabili, tad jeigu turėsi galimybę - įdėmiai apžiūrėk visus ir išsirink geriausią. Tikiuosi žinai, į ką reikia kreipti dėmesį. ;)
Bei, kaip jau minėjo kolega ek, jeigu bus su kleimu "Hand forged in Sweden" - rinkis tik iš jų, nes ten kirvio galvos geresnės.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kirvį naudoju vos ne
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 18:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.
Kirvį naudoju vos ne kasdien.
Jeigu tektų dabar rinktis iš čia aptariamų, imčiau Husqvarnos. Jų visi gaminiai tikri.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 18:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
"Husqvarna kirvių kokybė nėra stabili" -apie tai skaičiau.

Sunku man, nelabai žinau į ką kreipt dėmesį.

Galvoju, kad pažiūrėsiu, kad galva būtų simetriška ir "akis" (tiksliai nežinau kaip ta skylė vadinasi) centre (žiūrint va šitaip).


Pažiūrėsiu, kad rankena gerai užpildytų "akį" ir nebūtų jokių tarpų.
Pažiūrėsiu kad nebūtų klibėjimo.
Pažiūrėsiu, kad kirvio ašmenys nebūtų pasisukę ant rankenos.
Pažiūrėsiu, kad rankenos pluoštas būtų kuo artimesnis ašmenų krypčiai ir išlaikytų ją per visą rankeną (va kaip čia kairėje



Viskas, daugiau nesugalvoju į ką žiūrėt.

Tuo pačiu keletas klausimėlių apie kokybės vertinimą.

Ar galvos viršus turi būti statmenas rankenai, ar užsodinimo kampas nebūtinai turi būti statmenas?
Į ką dar būtina atkreipti dėmesį renkantis kirvį iš krūvos tokių pačių?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-04- 19:19 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Viskas, daugiau nesugalvoju į ką žiūrėt.


Tai ir yra pagrindiniai dalykai. Dar gali atkreipti dėmesį kaip iškalti nuolydžiai link ašmenų - būna storiau ir ploniau, su nusklembimu ir be. Tai siejasi su 2 klausimu.

Kykas rašė:
Tuo pačiu keletas klausimėlių apie kokybės vertinimą.

Ar galvos viršus turi būti statmenas rankenai, ar užsodinimo kampas nebūtinai turi būti statmenas?


Galvos viršaus statmenumas neturi esminės įtakos. Svarbiau ar galva užsodinta taip, kad rankenos ašis būtų statmena smūgio ašiai:

IMG_0024-K.jpg


Jeigu kam įdomu - trumpai apie visas Švedijos įmones - kirvių gamintojas. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 463 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 18 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007