Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

Sapfire bandymas

2018-07-23- 20:22

Sveiki,
pagaliau pabaigiau pirmą savo peilį kurį galiu parodyti. Geleštė nukaldinau iš automobilinės spiruoklės. Dažytas acte tirpintais metalo gabaliukais. Impregnavau linų sėmenų aliejumi ir bičių vašku.
Rezultatas toks nekažka gavosi, bet pats procesas labai patiko :)
Prikabinti failai
DSC_0696.JPG
DSC_0694.JPG
DSC_0692.JPG
DSC_0693.JPG
DSC_0695.JPG
Paskutinį kartą redagavo Sapfire 2018-07-24- 7:05. Iš viso redaguota 1 kartą.

Re: Sapfire bandymas

2018-07-23- 21:25

“Įdomus” dizainas, darei pagal kažką ar paties fantazija? Ir dar klausimas kokie matmenys?

Re: Sapfire bandymas

2018-07-23- 22:35

Sveikinu su pirmu "blynu". :hi:

Sapfire rašė:https://imgur.com/a/wcFiyPH

Nuotraukas kelk tiesiai į forumą (tam skirta funkcija "Failų prikabinimas", kuri yra iš karto po pranešimo rašymo langu), nes iš kitų talpyklų jos su laiku ištrinamos ir lieka neaišku ką rodei. 8(

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 7:08

Desantas rašė:“Įdomus” dizainas, darei pagal kažką ar paties fantazija? Ir dar klausimas kokie matmenys?


Fantazija :) Bendras ilgis 19 cm, plotis apie 2.5 cm.

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 10:43

Sviestui tepti bus patogus :D

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 12:55

Su dūšia :-) Įdomu būtų sužinoti paskirtį. Kriaunos "apverstos" ir geležtės smaigalys užapvalintas, todėl, bent jau man, peršasi mintis, kad galėtų būti pritaikomas lupimui (odai perrėžti)?

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 14:03

Man tai tokia nuojauta, kad geležtės forma nebuvo iš anksto suplanuota ar numatyta, o tiesiog "gavosi tokia, kokia gavosi" gamybos procese :-D

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 14:23

swerfot rašė:Man tai tokia nuojauta, kad geležtės forma nebuvo iš anksto suplanuota ar numatyta, o tiesiog "gavosi tokia, kokia gavosi" gamybos procese :-D


+1 - viskas daryta "na chadu" greičiausiai... Nors man tai čia kažkokia provokacija kvepia - mes vaikystėje darbų pamokose dailiau dirbdavom būdami vaikai, todėl man sunku patikėti, kad tokį "daiktą panašų į peilį" (prisiminkite Ričardo tvarinius) šitaip atmestinai galėtų padaryti suaugęs žmogus...C'mon

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 15:10

GAdas rašė:
swerfot rašė:Man tai tokia nuojauta, kad geležtės forma nebuvo iš anksto suplanuota ar numatyta, o tiesiog "gavosi tokia, kokia gavosi" gamybos procese :-D


+1 - viskas daryta "na chadu" greičiausiai... Nors man tai čia kažkokia provokacija kvepia - mes vaikystėje darbų pamokose dailiau dirbdavom būdami vaikai, todėl man sunku patikėti, kad tokį "daiktą panašų į peilį" (prisiminkite Ričardo tvarinius) šitaip atmestinai galėtų padaryti suaugęs žmogus...C'mon

Tas peilis tai menas, kaip Benderio ir Kisos kūrinys.
Prikabinti failai
12 kedziu.png

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 15:25

ramanc rašė:Tas peilis tai menas, kaip Benderio ir Kisos kūrinys.


+1 taikliai Ramūnai. :D :D :D

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 22:51

Hah, palaukit kol aš pačiu pirmuoju savo pasidalinsiu :D

Šiaip tai tikrai peilis nėra išvaizdus, tikrai kvepia provokacija, tačiau nežinom žmogaus patirties, ar jis tūrėjęs bent kažkokį sąlytį su betkokiais amatais.

Plius pirmas neturi būti idealus, pirmas yra pajusti visai darbo tėkmei, kas po ko eina, kai viskas nauja ir daug ko nežinai, pirmas tai nėra baigtinis produktas, pirmas tai labiau potyris ir kelionė į visišką nežinomybė apie kurią žinai greičiausiai tik teoriškai.

Labai teisingas angliškas pasakymas yra "Dont polish a turd"

Labai smagu, kad vis daugiau kas imasi šito amato ir labai lauksiu autoriaus kitų darbų ir bus įdomu pamatyti progresą.

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 23:07

Vieniems Picasso patinka- kitiems nepatinka :)

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 23:47

Kai aš drožiau Eimanto nukaltus ir užgrūdintus kukrį ar parangą, tai 50 kartų pagalvojau - gal palikti tas juodas kalviškas dėmes ir priimti tokią originalią estetiką, nes net su 50x2000 diržu/staklėm buvo ką veikti, jau nekalbant apie pačią pradžią, kai dar drožiau su bulgarke :oops:
O dėl formos? Manyčiau, čia pavyzdys to, "kaip gavosi" - kai neturi idėjos, kaip turi atrodyti galutinis variantas ir svarbiausia yra pats procesas :D

Re: Sapfire bandymas

2018-07-24- 23:57

formalumas rašė:Kai aš drožiau Eimanto nukaltus ir užgrūdintus kukrį ar parangą, tai 50 kartų pagalvojau - gal palikti tas juodas kalviškas dėmes ir priimti tokią originalią estetiką, nes net su 50x2000 diržu/staklėm buvo ką veikti, jau nekalbant apie pačią pradžią, kai dar drožiau su bulgarke :oops:
O dėl formos? Manyčiau, čia pavyzdys to, "kaip gavosi" - kai neturi idėjos, kaip turi atrodyti galutinis variantas ir svarbiausia yra pats procesas :D


Tiesą sakant, man asmeniškai, tos kalviškos dėmės dažniau gerai atrodo, prideda to "rankų darbo" jausmo peiliui, ko neturi idealiai preciziškai padarytas peilis.

Re: Sapfire bandymas

2018-07-25- 9:17

Prisiminaiu savo pirmu ppeiliu komentarus kai kazkas rase : pirmieji kuriniai yra tuo ir nuostabus kad dar nesugadinti kitu komenteru ir nuziurejimu is kitu peiliu - del to jie yra grynai originalus ir tksliausiai atspindintis seimininkko siela :) Po to jau darant 2-a 3-a 4-a ju stilis "tobuleja" ir visi panasejea i "normalius" :) Tik dabar pamates si peili iki galo supratau visa tu zodziu prasme. Saunus bandymas - nesustuok ;)
Atsakymo rašymas