Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 13:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-23- 18:23 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
GintarasA rašė:
Dėl kritikos susidariau tokią nuomonę, kad dažniausiai reiškia savo nuomonę tie, kas nemoka daryt peilių, ar net visai jų nedaro.. Na o pats peilis yra toks, kokį meistras padarė, ar padarė taip, kaip jam atrodo koks jis turi būt. O gal net toks - koks gavosi. Kritikai dažniausiai nori sumenkint kito darbą - pasikeldami savo savivertę. Taip jau yra, buvo ir bus. Gal net koks slaptas pavydas ten valdo juos.. Диванные войска, ar klaviatūros "riteriai" įvardinčiau tokius "ekspertus". Jų nuomonės - nevertos jokio dėmesio.

Čia nepanašu į tą atvejį. Žmogus tikrai civilizuotai ir labai atsargiai bando paaiškint dėl ko kritikuoja, net jei ir nesupranta kažko. Nieko sumenkint jis nebando, neprisigalvokit.
Man atrodo, kad kaip tik čia problema kitam gale — meistrų, kurie pernelyg jautrūs kritikai ir labai lengvai "užsigauna", reaguoja kaip į puolimą, nors niekas jų nepuola.
Protingas žmogus sugeba priimt tiek pagrįstas ekspertų pastabas, tiek nepagrįstą kritiką iš "neišmanėlių". Juk nebūtina į tuos "neišmanėlius" atsižvelgt — išklausei ir toliau darai kaip nori (o gal žiūrėk, kartais tie "neišmanėliai" pastebės kažką, apie ką pats nebūtum susimastęs).

Bendroj sumoj, kiek paskaitau temas gamybos forume, tai padidinto jautrumo lengvai įsižeidžiančių meistrų atrodo daugiau nei kad nepagrįstai juos kritikuojančių "neišmanėlių".
Esmės Andriau nepagavai :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-23- 21:39 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Svajus rašė:
Esmės Andriau nepagavai :(

Ech, gaila :-) Matomai reikai gyvai/prie alaus tokius dalykus kalbėt, nes forume tekstinėm žinutėm kartais nesigauna normaliai suprast vieni kitų :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 9:30 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2018-05-14- 15:41
Pranešimai: 33
Miestas: Kaunas
Pridursiu ir papildysiu, vienas meistras daro ,stengiasi liežuvį iškišęs, dailina ir tobulina savo darbą, o kitas ten pamato kažkokių "trūkumų", kurie kartai būna visai nereikšmingi ir taip - nuvertina darytojo darbą. Na tai tu padaryk geriau ir parodyk. Kiek žinau menininkas kuria savo darbus taip, kaip jam atrodo, taip kaip jis mato kaip turi būt, ar taip, kaip jam gaunasi.. Tai taip išeina, kad padarei kažkokį peilį, kažkas sukritikavo, tai ką - perdaryt jį reikia..? Jis jo net neperka ir kritikuotojo nuomonė, šiuo atveju - visiškai nesvarbi. Nebent, tegu pats padaro geriau ir parodo - va koks turi būt. Bet esmė ir yra tame, kad kritikuotojai nepadaro geriau, ar net iš vis nelabai moka daryt, bet . . . nuomonę turi..
Tai rašau iš savo patyrimo, turėjau aš čia tokių asmeninių kritikų, tai iš pradžių, buvau nustebęs, paskui piktinausi, o galiausiai supratau, kad - visai neįdomu ką man sako, ar kaip ten kam kas atrodo. Nutraukiau bendravimus, nes tai laiko gaišinimas ir tušti pliurpalai. Na o kam patinka ginčytis, gali leistis į visokias diskusijas ir įrodinėjimus. Trolinimas dar neišnykęs..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 11:39 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3311
Miestas: Kaunas
GintarasA rašė:
Pridursiu ir papildysiu, vienas meistras daro ,stengiasi liežuvį iškišęs, dailina ir tobulina savo darbą, o kitas ten pamato kažkokių "trūkumų", kurie kartai būna visai nereikšmingi ir taip - nuvertina darytojo darbą. Na tai tu padaryk geriau ir parodyk. Kiek žinau menininkas kuria savo darbus taip, kaip jam atrodo, taip kaip jis mato kaip turi būt, ar taip, kaip jam gaunasi.. Tai taip išeina, kad padarei kažkokį peilį, kažkas sukritikavo, tai ką - perdaryt jį reikia..? Jis jo net neperka ir kritikuotojo nuomonė, šiuo atveju - visiškai nesvarbi. Nebent, tegu pats padaro geriau ir parodo - va koks turi būt. Bet esmė ir yra tame, kad kritikuotojai nepadaro geriau, ar net iš vis nelabai moka daryt, bet . . . nuomonę turi..
Tai rašau iš savo patyrimo, turėjau aš čia tokių asmeninių kritikų, tai iš pradžių, buvau nustebęs, paskui piktinausi, o galiausiai supratau, kad - visai neįdomu ką man sako, ar kaip ten kam kas atrodo. Nutraukiau bendravimus, nes tai laiko gaišinimas ir tušti pliurpalai. Na o kam patinka ginčytis, gali leistis į visokias diskusijas ir įrodinėjimus. Trolinimas dar neišnykęs..


Skirtumas turbūt tas, kad Svajus ar Vito, ar Linux žino apie ką komentuoja ir dėl ko kritikuoja...ir kai jie daro, jie padaro žymiai geriau, taigi jie yra tie tikrieji ekspertai toje srityje, o ne savamoksliai "meninykai" su savitu pasaulio supratimu ir požiūriu "o man ir taip gerai, jie tiesiog nesupranta". ;) Ir čia ne trolinimas ar asmeniškumai, o žinios tų žmonių, kurie tai išmano ir gali paaiškinti dėl ko reikia daryti vienaip ar kitaip. Ir čia būtent tiems menininkams nepriimantiems kritikos galioja posakis "kad ir nežmoniškai, svarbu kitoniškai". :D O pasakymas "<...> ar taip, kaip jam gaunasi.." tai toks visiškai nusispjovimas į savo amatą/hobį ar pan., - nulis siekio tobulėti ir profesionalizmo, - "ai kaip išėjo taip gerai" :D :D :D

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 12:57 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GintarasA rašė:
Pridursiu ir papildysiu, vienas meistras daro ,stengiasi liežuvį iškišęs, dailina ir tobulina savo darbą, o kitas ten pamato kažkokių "trūkumų", kurie kartai būna visai nereikšmingi ir taip - nuvertina darytojo darbą. Na tai tu padaryk geriau ir parodyk.

Visiškai nepritariu. Tai, kad meistras labai stengiasi ir "liežuvį iškišęs" dailina dar nereiškia, kad šiukštu negalima kritikuoti. Kritika darbo nenuvertina. Kritika rodo, kad darbas atkreipia dėmesį.

GintarasA rašė:
Kiek žinau menininkas kuria savo darbus taip, kaip jam atrodo, taip kaip jis mato kaip turi būt, ar taip, kaip jam gaunasi..

Tu nori pasakyt, kad menininkų niekas nekritikuoja??? Patys didžiausi menininkai kaip tik ir susilaukia didžiausios kritikos.

GintarasA rašė:
Tai taip išeina, kad padarei kažkokį peilį, kažkas sukritikavo, tai ką - perdaryt jį reikia..?

Iš kur tu čia ištraukei? :O Kas kur sakė, kad perdaryt reikia?.. Aišku, kad nereikia.

GintarasA rašė:
Jis jo net neperka ir kritikuotojo nuomonė, šiuo atveju - visiškai nesvarbi. Nebent, tegu pats padaro geriau ir parodo - va koks turi būt. Bet esmė ir yra tame, kad kritikuotojai nepadaro geriau, ar net iš vis nelabai moka daryt, bet . . . nuomonę turi..

Tai tame ir esmė, kad daugumos kritikuotojų nuomonė yra nesvarbi kažkuriuos aspektu. Bet tai nereiškia, kad jie neturėtų kritikuoti.

GintarasA rašė:
Tai rašau iš savo patyrimo, turėjau aš čia tokių asmeninių kritikų, tai iš pradžių, buvau nustebęs, paskui piktinausi, o galiausiai supratau, kad - visai neįdomu ką man sako, ar kaip ten kam kas atrodo. Nutraukiau bendravimus

Na čia yra puikus įrodymas, kad visiškai nemoki priimti kritikos. Tai, kad kritika tave žeidžia ir iš viso kažkaip stipriai emociškai veikia yra labai blogai. Tai yra labai didelis stabdis tobulėjimui. Kritika neturėtų tau kelt stiprių emocijų. Žmogus išsako kritiką — tu išklausai, pasistengi suprasti, padėkoji už nuomonę ir pats sau tyliai įvertini ir atsirenki į ką kreipti dėmesį, į ką ne. T.y. atsijoji "pelus nuo grūdų".

Dievaži, kas čia per jautrumas ir įžeidumas... Toks vaizdas, kad kai kurie žmonės sulaukę kažko mažiau nei pagyros ir liaupsiai apsiverkia kamputyje...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 13:37 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GintarasA rašė:
Tai rašau iš savo patyrimo, turėjau aš čia tokių asmeninių kritikų, tai iš pradžių, buvau nustebęs, paskui piktinausi, o galiausiai supratau, kad - visai neįdomu ką man sako, ar kaip ten kam kas atrodo. Nutraukiau bendravimus, nes tai laiko gaišinimas ir tušti pliurpalai. Na o kam patinka ginčytis, gali leistis į visokias diskusijas ir įrodinėjimus. Trolinimas dar neišnykęs..

Kiekvienas yra laisvas nuspręsti, kaip jam reaguoti į kritiškus savo darbų vertinimus. 8(
Tačiau geranoriškas bendravimas ir konstruktyvi diskusija tikrai nėra laiko gaišimas. Juk ir susibūrėme tam, kad bendrautume.
O bendravimo problemos kyla ne tik dėl kritikos pagrįstumo ar trolinimo, bet ir kaip į tai reaguojama. Ypač turint minty faktą, kad gamintojo požiūris ne visada yra objektyvus, lygiai kaip ir kritinė nuomonė ne visada yra nepagrįsta (nepriklausomai nuo kritiką išsakusio asmens gebėjimų ar kompetencijų). Esam apie tai nemažai diskutavę temose "Pamąstymai apie kūrybos laisvę" ir "Kokią reikšmę turi gaminio išbaigtumas pačiam meistrui!?", todėl nesikartosiu. Tiesiog priminsiu: šiame forume kiekvienas gali [I] talpinti savo peilių nuotraukas su aprašymais ir [II] sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų. Tiek teigiamų, tiek ir neigiamų. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 16:04 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Kiekvienas yra laisvas nuspręsti, kaip jam reaguoti į kritiškus savo darbų vertinimus. 8(
Tačiau geranoriškas bendravimas ir konstruktyvi diskusija tikrai nėra laiko gaišimas. Juk ir susibūrėme tam, kad bendrautume.
O bendravimo problemos kyla ne tik dėl kritikos pagrįstumo ar trolinimo, bet ir kaip į tai reaguojama. Ypač turint minty faktą, kad gamintojo požiūris ne visada yra objektyvus, lygiai kaip ir kritinė nuomonė ne visada yra nepagrįsta (nepriklausomai nuo kritiką išsakusio asmens gebėjimų ar kompetencijų). Esam apie tai nemažai diskutavę temose "Pamąstymai apie kūrybos laisvę" ir "Kokią reikšmę turi gaminio išbaigtumas pačiam meistrui!?", todėl nesikartosiu. Tiesiog priminsiu: šiame forume kiekvienas gali [I] talpinti savo peilių nuotraukas su aprašymais ir [II] sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų. Tiek teigiamų, tiek ir neigiamų. ;)

Labai teisingai (ir svarbiausia, glaustai) pasakyta :bravo:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 19:15 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2018-05-14- 15:41
Pranešimai: 33
Miestas: Kaunas
Pakritikavau kritikus, tai neaptiko jiems.. Na o apie save galiu pasakyk, kad man juokingiausia, kad kritikuoja tie, kurie patys nepadaro geriau. Bet jie ten žino ir supranta. Tai kai sako man , kad aš blogai reguoju į kritiką, tai aš - juokiuosiu iš tų kritikuotuojų. Juokiuosi už pilvo užsiėmęs, nes realiai - nespėju padaryt tiek peilių, kiek jų užsako. Ir kai pas kritikuotuoją paklausiu, o kiek tu parduodi jų, tai jis sako - aš jų nepardavinėju.. Ar net, sako - aš neadrau peilių.. Tai kaip man reaguot į tokius "ekspertus" ? Dar priminsiu, visi rimti meistrai niekada nieko nėra pasakę kritiško, tik kažkokių smulkių patarimų. Kaip antai: "aš tavo vietoj čia rankenoj ploniau padaryčiau, ar į 0,3mm suvesčiau ašmenis " ir pan. O tas pasakymas taip, kaip gaunasi, tai teisybė, man ne visada gaunasi taip kaip norėčiau. O juvelyrikos manęs niekas neprašo, tai aš ir nedarau dekoratyvinių peilių, nes neturiu galimybių. Tai ir nesistengiu pvz poliruot, nes niekas neprašo manęs poliruotų peilių. Ir nedirbu su brangiausiom medžiagom, nes nematau tam juokio reikalo. Aštru ir patogu. Na o jūs darykit kuo geriau ir kuo gražiau - su malonumu pasigrožėsiu ir pasimokinsiu iš gražių pavyzdžių. O pliurpalai ir lieka pliurpalais..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 19:49 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2018-05-14- 15:41
Pranešimai: 33
Miestas: Kaunas
Pridursiu dar, čia viskas prasidėjo, kai vienam kritikuotuojui, nepatiko kito meistro darbas. Ten : "kliūna kai plunksnos patternas geležte ne į smaigalį sueina, o į šoną." Tai kritikuotojas turi padaryt, kad plunksnos paternas geležtė ne į smaigalį sueina, tai jis turi padaryt kad sueitų į smaigalį ir pokalbis baigtas. O jei negali padaryt, tai nėra ko ir komentuot..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 20:08 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GintarasA, matau, kad mano žinutės liko neperskaitytos... O jei ir perskaitytos, tai nesuprastos. Gaila :-(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-25- 21:00 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2018-05-14- 15:41
Pranešimai: 33
Miestas: Kaunas
Ko nesupratau, kad kritikuot lengviau negu daryt? Kad verkiu įsispraudęs į kamputį..? Tai juokiuosi aš iš kritikuotuojų. Tai nemaišyk..
Dar galiu pasakyt, kad LT yra labai daug krepšinio trenerių, (ekspertų), automobilių , receptų, namų, ir visokių visokybių žinotojų, na žinoma ir peilių darymo mokytojų (kurių niekas neklausia ir neprašo patarimo) Nu bet jie ten žino geriau, ir gal net geriausiai.. O realiai jei reiktų įmest į krepšį kamuolį , tai - nelabai kas gautūsi.. Taip ir su peiliais ten niekeno neklausiami perša savo nuomuonę ir porina nutaisę rimtus veidus, kaip ten ir kas turi būti. Kai reikia savo peilius parodyt, tai neturi ką parodyt.. O jei paduot bulgarkę į rankas , tai nelabai gal sugebėtų ką nors išpjauti..
Tai visiems kritikams galiu tik pasiūlyt, jūs darykit savo - aš savo. Ir darykit kuo geriau ir kuo gražiau, ir nesukit kitiems galvos.. Manau negali peiliai būt ant vieno šablono, ar visi vienodi, ar tik tokie, kokie kritikuotojui patinka..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-26- 1:07 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GintarasA rašė:
Ko nesupratau, kad kritikuot lengviau negu daryt?

Kad tu turi teisę daryti peilius kaip nori, o bet kas kitas turi teisę kritikuoti tavo darbus dėl ko nori. Tuo atžvilgiu visų teisės yra lygios. :law:
Beje, gebėjimas pagaminti peilį negali būti kvalifikuojančiu požymiu nuomonei apie kito gamintojo peilį pareikšti dar ir dėl to, kad objektyviai vertinant, nuomonė yra svari tiek, kiek pagrįsta ir argumentuota. Gamybos patirtis tam gali turėti įtakos, bet gali ir neturėti. Nes pvz. gebėjimas pagaminti peilį dar nereiškia, kad gamintojas gerai nusimano tame, ką daro. O tas, kuris nedaro, - nieko nenusimano. Todėl pirmiausia reikėtų analizuoti kas pasakyta, o ne kas tai pasakė. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-26- 9:43 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2018-05-14- 15:41
Pranešimai: 33
Miestas: Kaunas
Ne visai sutinka su Vlado nuomone, remdamasis savo praktika.Pvz jakutiško tipo peilių yra daugybė dydžių ir formų. Ir net nuo gamintojo priklauso koks jis bus.Vienas daro tokiu būdu, kitas kitokiu ir visi jie jakutiško tipo. Tai nustebau, kai sulaukiau kritikos paprastam jakutui.Klausiu kritikuotojo, o koks turi būt - parodyk. Tai jis atsako, kad jis nedaro jakutų nes nemėgsta jų ir nesupranta net , kam jie iš vis reikalingi.. Tai taip išeina, kad turiu išklausyt nesuprantančio nuomonę ir dar padėkot jam už ją..?? Taip manau, jei nepatinka tokio tipo peiliai, tai reiktų net nežiūrėt į jų pusę, o ne porint koks jis turi būt. Esu girdėjęs kritikos ir gerų meistrų peiliams (savęs nelaikau geru meistru) Tai sako man nusivylęs, sako negaliu pagaląst ir kaina kosminė.. Tai sakau, jam, tai neapgavo tavęs juk - pats išsirinkai tokį. Ir kaina ir kietumas buvo žinomi prieš perkant.Tai pretenzijos čia kam? Ogi tik pirkėjui už nežinojimą ar nesugebėjimą pasigaląst ir netinkamą pasirinkimą. Pasikartosiu, geri meistrai daro gerus peilius ir nelinkę jie ten kritikuot kitų darbus, o kas jų nemoka daryt, ar net jų nedaro - tai geriausiai žino kaip juos daryt ir koks turi būt..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-26- 11:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-02-24- 11:08
Pranešimai: 90
Miestas: Klaipeda
Kad ir kiek Vladas stengiasi, bet....
Kaip sako vienas mano draugas: žmogus ne pieštukas, padroši ir smailas, gimei kartą bukas ir mirsi tu kvailas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Svajaus peiliai
StandartinėParašytas: 2020-09-26- 12:27 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GintarasA rašė:
Ne visai sutinka su Vlado nuomone, remdamasis savo praktika.Pvz jakutiško tipo peilių yra daugybė dydžių ir formų. Ir net nuo gamintojo priklauso koks jis bus.Vienas daro tokiu būdu, kitas kitokiu ir visi jie jakutiško tipo. Tai nustebau, kai sulaukiau kritikos paprastam jakutui.Klausiu kritikuotojo, o koks turi būt - parodyk. Tai jis atsako, kad jis nedaro jakutų nes nemėgsta jų ir nesupranta net , kam jie iš vis reikalingi.. Tai taip išeina, kad turiu išklausyt nesuprantančio nuomonę ir dar padėkot jam už ją..?? Taip manau, jei nepatinka tokio tipo peiliai, tai reiktų net nežiūrėt į jų pusę, o ne porint koks jis turi būt. Esu girdėjęs kritikos ir gerų meistrų peiliams (savęs nelaikau geru meistru) Tai sako man nusivylęs, sako negaliu pagaląst ir kaina kosminė.. Tai sakau, jam, tai neapgavo tavęs juk - pats išsirinkai tokį. Ir kaina ir kietumas buvo žinomi prieš perkant.Tai pretenzijos čia kam? Ogi tik pirkėjui už nežinojimą ar nesugebėjimą pasigaląst ir netinkamą pasirinkimą. Pasikartosiu, geri meistrai daro gerus peilius ir nelinkę jie ten kritikuot kitų darbus, o kas jų nemoka daryt, ar net jų nedaro - tai geriausiai žino kaip juos daryt ir koks turi būt..

Oi, vargeli... :oops: Aš pasiduodu, beviltiška.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007