Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 8:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 134 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 7:29 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Eiliniam kareiviui peilis bus tik papildomas įrankis. Dalis jų bus pamesta ir sulaužyta. Tokiam reikalui pigesnis kinų gaminys priimtinesnis. Andriaus peiliai skirti kiek daugiau pažengusiems vartotojams :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 14:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-11-20- 1:19
Pranešimai: 205
Šalis: Lietuva
Miestas: Palanga
Normalioj valstybėj, turinčioj kariuomenę ir turinčioj nacionalinius amunicijos gamintojus, pastarieji yra kviečiami į kariuomenės logistikos padalinį, su jais konsultuojamasi. Vėliau , konsultacijų pagrindu, formuojama užduotis, skelbiamas konkursas arba parenkamas gamintojas be konkurso. Gamintojas, savo ruožtu, pagamina reikalingą amuniciją, vėliau ją aptarnauja. Įvardinto proceso metu gamintojas modernizuoja gaminį pagal savo supratimą bei vartotojų pageidavimus. Nenormalioj valstybėj už minimalią kainą per tarpininkus periodiškai perkamas kinietiškas fufelis. Ir visiems tada būna gerai, išskyrus nacionalinius gamintojus :bravo:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 21:30 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Keptulis rašė:
Jei tinka, yra patrumpintas variantas M-1XDP, su Vyčiu ir "stiklo daužikliu" vietoj Mille Cuori "plaktuko". Turi Survival.

Heh, ten vis tik buvo visai ne XDP variantas, o SLG, kuris, man rodos, gerokai artimesnis tam, kurį aš kažkada čiupinėjau ir kurio ieškojau :-)
Tai va šiandien pačiupinėjęs paėmiau jį.

Va šitas variantas: https://kapuga.pl/en/produkt/trc-knives-m-1slg/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 21:40 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Va, apačioj yra tas, kurio norėjau, bet niekur nepavyko gaut, o viršuj tas, kur iš Survival nusipirkau šiandien:
Prikabintas failas:
TRC.jpg


Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 22:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-06-14- 11:48
Pranešimai: 304
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Keptulis rašė:
Jei tinka, yra patrumpintas variantas M-1XDP, su Vyčiu ir "stiklo daužikliu" vietoj Mille Cuori "plaktuko". Turi Survival.

Heh, ten vis tik buvo visai ne XDP variantas, o SLG, kuris, man rodos, gerokai artimesnis tam, kurį aš kažkada čiupinėjau ir kurio ieškojau :-)
Tai va šiandien pačiupinėjęs paėmiau jį.

Va šitas variantas: https://kapuga.pl/en/produkt/trc-knives-m-1slg/


Svarbiausia - tiko.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 22:39 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Va, apačioj yra tas, kurio norėjau, bet niekur nepavyko gaut, o viršuj tas, kur iš Survival nusipirkau šiandien:

Įdomu, atsinešk į sekantį klubo susirinkimą, nes šito varianto nesu čiupinėjęs. Galėsiu pasiimti originalų M-1 palyginimui.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-28- 22:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Įdomu, atsinešk į sekantį klubo susirinkimą, nes šito varianto nesu čiupinėjęs. Galėsiu pasiimti originalų M-1 palyginimui.

Gerai, sutarta.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-29- 8:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Heh, ten vis tik buvo visai ne XDP variantas, o SLG, kuris, man rodos, gerokai artimesnis tam, kurį aš kažkada čiupinėjau ir kurio ieškojau :-)
Tai va šiandien pačiupinėjęs paėmiau jį.

Va šitas variantas: https://kapuga.pl/en/produkt/trc-knives-m-1slg/

Peilį jau turi - dabar gali ir į kariuomenę. Tskant, iš vidaus apšviestum karius ir ypač biurokratus apie lietuvišką gaminį. :cool:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-29- 9:27 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
swerfot rašė:
Peilį jau turi - dabar gali ir į kariuomenę. Tskant, iš vidaus apšviestum karius ir ypač biurokratus apie lietuvišką gaminį. :cool:

Tai, kad ta fazė pas mane jau praėjo... Kariuomenės "romantizavimas", ar kaip čia pasakius. Ir pažįstami/draugai, pasirinkę profesionalaus kario kelią (ir padarę šiokią tokią karjerą) irgi svarsto apie naujo kelio paieškas, nes nusivylė.
Man patinka kariuomenės naudojami įrankiai, technika, tam tikri metodai ir kai kurie "kultūriniai" aspektai, bet pačiam man ten eit reikėjo kokius 10 metų atgal, kol buvau jaunas ir naivus — dabar jau kiek per vėlu :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-29- 16:57 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Vytukas rašė:
Normalioj valstybėj, turinčioj kariuomenę ir turinčioj nacionalinius amunicijos gamintojus, pastarieji yra kviečiami į kariuomenės logistikos padalinį, su jais konsultuojamasi. Vėliau , konsultacijų pagrindu, formuojama užduotis, skelbiamas konkursas arba parenkamas gamintojas be konkurso. Gamintojas, savo ruožtu, pagamina reikalingą amuniciją, vėliau ją aptarnauja. Įvardinto proceso metu gamintojas modernizuoja gaminį pagal savo supratimą bei vartotojų pageidavimus. Nenormalioj valstybėj už minimalią kainą per tarpininkus periodiškai perkamas kinietiškas fufelis. Ir visiems tada būna gerai, išskyrus nacionalinius gamintojus :bravo:


Kas tarnavo kariuomenėje, tas cirke nesijuokia


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-29- 18:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
...bet pačiam man ten eit reikėjo kokius 10 metų atgal, kol buvau jaunas ir naivus — dabar jau kiek per vėlu :D

Va taip ir praeina gyvenimas - kol žmogus išgali nusipirkt normalų peilį, tai ir pasensta ir pasidaro cinikas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-09-29- 19:55 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
swerfot rašė:
...bet pačiam man ten eit reikėjo kokius 10 metų atgal, kol buvau jaunas ir naivus — dabar jau kiek per vėlu :D

Va taip ir praeina gyvenimas - kol žmogus išgali nusipirkt normalų peilį, tai ir pasensta ir pasidaro cinikas.

Kaip kažkada sakiau per mėnesinį klubo susitikimą: kai kuriems dar visas gyvenimas prieš akis... o kai kuriems jau — po akimis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2022-01-30- 10:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-04- 0:40
Pranešimai: 55
Miestas: Nemėžis, Vilniaus r.
Vladas klausė, ką galvoja kariškiai? Už visus neatsakysiu, bet ilgai „verkiau“, kai sužinojau, kokią baidyklę išrinko. Gerbiu CR, kaip dizainerį, bet Green Beret yra „lentynos peilis“, o ne ekipuotės dalis. Nemačiau, kad Žaliosios beretės nešiotų prie ekipuotės. Tai proginis, simbolinis peilis, dažniausiai įteikiamas kaip simbolis. Grįžtant prie konkurso laimėtojo. Pirma, kariui reikia nešti ir taip daug svorio, o tampyti dar papildomai puskilogramį - nelabai... Ne veltui daugelis kariuomenių perka kariams Victorinox(us). Antra, dizainas „taktiškas“, bet ne praktiškas. Be to, dar vogtas. Kariui peilis reikalingas ne žudymui, o kasdieniniams buitiniams darbams. Trečia, jei tikrai bus D2, tai dar kartą rodo, kad konkurso rengėjams trūko kompetencijos. D2 palyginti trapus, rūdija ir ne taip jau lengvai galandamas lauko sąlygomis. O turint omeny, kad „statistinis-vidutinis“ naudotojas nelabai turi žinių ir galandinimo įgūdžių, tai po kurio laiko jis pasidarys kaip rusiškas štyk-nožas – „bukas“ ir niekam tikęs . Galėjo bent 440C pasirinkti. Net 420HC, šiuo atveju, būtų labiau tikęs. Grįžtant prie dizaino, tai apgailėtina, kad mes vietoje to, kad kūrę savas tradicijas, uniformas ir pan., viską kopijuojam nuo amerikiečių. Deja, konkurso organizatoriai ir šiuo atveju nei kompetencija, nei originalumu nepasižymėjo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2022-01-30- 10:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-04- 0:40
Pranešimai: 55
Miestas: Nemėžis, Vilniaus r.
Kaip beveik idealų karišką peilį matau M1 SLG su Vyčiu, (nes tokį turiu :)). Turiu, bet prie ekipuotės nenaudoju, nes gaila :). Bet šiaip naudoju, kai reikia kokį „buratiną“ nudrožti ar laužą pakurti. M1 gal kiek per ilgas, o SLG pats tas. “Beveik idealus“, dėl svorio. Jis nėra sunkus, bet visada norisi mažiau, nors tai vargu ar beįmanoma. Ir dėklas prie MOLLE galėtų būti labiau pritaikytas.
Prie ekipuotės kombinuoju Victorinox Outrider (funkcionalumas) su Mora Bushcraft Survival Black (ergonomika, skandi funkcionalumas, lengvumas, patogumas, papildomai galąstuvas (iš bėdos) ir skiltuvas (jeigu „...Abdula spički obossal“ :))).
Anksčiau rašiau, kad kariams KRC išduodavom Mora Companion – praktiškas, lengvas, paprastai ir lengvai galandamas, be to, pigus, negaila pamesti... Dabar nežinau ar ta graži tradicija tęsiasi? Reikės pasidomėti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2022-01-30- 11:37 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
TATA rašė:
Kaip beveik idealų karišką peilį matau M1 SLG su Vyčiu

Labai gražus, ir dėl to naudot gaila :-)
Prikabintas failas:
20220130_102816_1.jpg


Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 134 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007