Pas mene litavimo patirties sočiai: pradedant smulkiomis elektronikos detalėmis ir baigiant variniais vamzdžiais
Desantas rašė:
.............................
man teko girdėti kad kai lituojamos tokios medžiagos reikia pakaitinti pačią medžaigą iki lydmetalio darbinės temperatūros kas yra ~350°C ir tada sulieti išlydytą lydmetalį, tuomet galima pasiekti kažkokią adheziją. ...................
Tas tiesa, bet jei lydmetalis stipriai įkaitintas, tai jis patį metalo paviršių įkaitina ir prilimpa. Gaunasi trumpas lokalus metalo užkaitinimas, kas greičiausia neatleistų grūdinimo ir spėtų prikibti prie bronzos.
Kaip pvz, iš patirties: lydmetalio lašiukas (kažkur +30 laipnių karštesnis nei lydymosi temperatūra) krentantis nuo lituoklio ant varinės plokštelės prikimba stipriai. Tai ir pafantazavau: pagalvojau, jei paėmus kietesnį lydmetalį (~350 laipsnių lydymosi), užkaitinus iki kokių 500 laipsnių supilti į fliusu suteptą tarpelį, gal visai geras rezultatas būtų
Beje, standartiniai lydmetaliai prasideda kažkur nuo 260 laipsnių ir iki kažkur 350. Yra toks Roze lydinys, tai tas iš viso gal nuo 80 ar 90 laipsnių.
Desantas rašė:
.................Todėl geriau klausyk patyrusio Lino ir naudok epoksidinius klijus.
...........................
Taip ir pasielgsiu

Jei mano prifantazuotas būdas praktikoje nenaudojamas, tai ir neeksperimentuosiu, na bent jau kolkas
Desantas rašė:
..................................
P. S. iš šio kios tokios patirties lituojant laidus galiu pasakyt kad perkaitinus lydmetalį virš rekomenduojamos temperatūros litavimo kokybė krenta.
perkaitinus lydmetalį (ar tiesiog ilgiau pakaitinus) išdega fliusas (kanifolija) arba oksiduojasi lituojamas paviršius, todėl sunkiau kimba. Pats lydmetalis (metalų lydinys) - nekinta.