Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Re: Pokalbiai prie alaus

2015-09-12- 21:22

swerfot rašė:Pirmasis bandymas pergaląsti peilį, prie romo su kola:
Prieš: http://imgur.com/a/g5k5p
Ir po: http://imgur.com/a/AeDh1
Plienas: S35VN. Kaip pirmas blynas, galvoju, kad visai pusėtinas gavosi. Įdomu bus stebėt kaip šitas plienas laikys tokiu kampu.


Šaunuolis. :liuks2:
O romas su kola, kad rankos nedrebėtų? :)

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-09-12- 21:32

A kas ten blizga, užvata ar didesnio kampo mikrobriauna?

Re: Pokalbiai prie alaus

2015-09-12- 21:36

pyfpafz rašė:O romas su kola, kad rankos nedrebėtų? :)

Yra tokia labai plona riba, kada alkoholio suvartoji būten tiek, kiek reikia, nei daugiau, nei mažiau, kad pasiektum maksimalų produktyvumą bet kokiam darbe, nesvarbu fiziniam, ar protiniam :-D Tiesa, labai sunku tos ribos neperžengt, bet kartais pavyksta XD
Ne pailiustruosiu pavyzdžiu:
https://xkcd.com/323/
Paskutinį kartą redagavo swerfot 2015-09-12- 23:30. Iš viso redaguota 2 kartus.

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-09-12- 21:38

loki rašė:A kas ten blizga, užvata ar didesnio kampo mikrobriauna?

Aš irgi pagalvojau, kad užvarta likus, bet plika akim apžiūrėjus jos tikrai nėra. Gal tiesiog šviesa taip sužaidė. Juolab, kad skuta kaip skustuvas ir popierių pjausto neplėšydamas, kas prieš tai buvo neįmanoma.

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-09-13- 22:42

kažkaip ir man neša į mikro užvartą. realiai, jei ten ir ji, tai po keletos pjūvių per medį turėtų išnykt. hmmm. neblogai labai

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 11:24

Gavau lygintą špižiaus lentelę ir deimantinės pastos. Į ką reiktų atkreipt dėmesį galandant su tokiais daiktais? o gal neverta prasidėt?

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 12:36

Savickas rašė:Gavau lygintą špižiaus lentelę ir deimantinės pastos. Į ką reiktų atkreipt dėmesį galandant su tokiais daiktais? o gal neverta prasidėt?


Man smalsu kaip tu ruošiesi su špižiaus lentele ir deimantine pasta galąsti? :/

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 12:54

haha.. tai va kad ir klausiu.. senelis ala taip daug įrankių galandosi, sakė kad labai gerai veikia... pabandžiau su pora š... peilių, tai kažko aš tokiam galandime nesuprantu :D .
buvo paaiškinta man, kad špižius yra korėtas ir "priima" deimanto dulkes kas paskui visą lentelę paverčia į abrazyvą... seni žmonės daug išsigalvoja, bet kai senelis dirbęs su metalo apdirbimu tai nenoriu iškart nurašyt jo pamokymų. turbūt teks pastą pasilikt, o lentelę nukišt kurnors toli

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 17:04

Tokia lentelė, jei lygi, geriausias variantas lyginti galandimo akmenis. Kokie išmatavimai?

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 17:24

lygi tikrai lentelė. matmenys 26x8,5x2 cm

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 18:00

Kur būtų galima tokią pirkti?

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-25- 20:03

Siaip ant tokios lenteles galasdavo saberius ir tai kam reikia pritrint plokstuma. Veikia puikiai ir tai taikoma kietiems metalam ir kietmetaliui (liaudiskai pobeditui).

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-30- 11:30

nu man kolkas pavyko išsilygint vieną skustuvą, kuris mažumėlę apgadintas buvo. suveikė gan neblogai, manyčiau (dar liko vienas mažas patrupėjimas, bet man jis nemaišo).. bet reiktų paieškot smulkesnės pastos. dar ant durniaus žirkles vienas ant tos lentelės pagalandau, tai irgi pusė velnio gavos... nu žodž, bandysiu dviratį išradinėt.. žiemos vakarai gi ilgi :)

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-30- 11:54

lolas-3 rašė:...saberius...


WTF?

Re: Peilių galandimas ir aštrinimas

2015-10-30- 13:20

pyfpafz rašė:
lolas-3 rašė:...saberius...

WTF?

Šaberis [vok. Schaber < schaben – skusti, grandyti] : skutiklis – tribriaunis pjovimo įrankis.
Atsakymo rašymas