Apie gelbėjimo tarnybų, narų, kariškių ir kitiems nekasdieniams poreikiams bei svaidymui skirtus peilius...
Atsakymo rašymas

Drožinėjimui skirti peiliai

2010-05-12- 13:47

Sveiki,

Kokius naudojate peilius medžio drožybai? Ir kur galima Lietuvoje tokių peilių įsigyti?

jaunuolis rašė: Kokius

2010-05-13- 2:29

jaunuolis rašė:Kokius naudojate peilius medžio drožybai? Ir kur galima Lietuvoje tokių peilių įsigyti?


Drožyba aktyviai užsiima kolegos Girez ir perlius, tad tikėkimės, kad jie ras laiko ir plačiau papasakos.

Na, o trumpai apie drožybai tinkamus peilius jau buvo minėta temoje "Drožybos mokymai" bei "Ką galime atlikti su konkrečiu peiliu". :)


Beje, specializuotą peilių drožinėjimui rinkinį buvo galima įsigyti e-parduotuvėje "Staliaus įrankiai" ir atrodo esu tokį rinkinį matęs peilių parduotuvėje "Olivje suvenyrai":


peiliukai.jpg

Drožinėjimui skirti peiliai

2010-05-13- 7:36

Pradedančiajam peilius ir kaltelius patogiausia įsigyti iš Dariaus "Gilės kaltai".
Dauguma drožėjų gaminasi patys, nes peiliai reikalingi įvairūs. Informacjos yra www.rezbaderevo.ru .
Gerus peilius gamina Džimas http://www.northbayforge.com/
Gegužės 22 dieną - Drožybos peiliu mokymai, kviečiu registruotis.

Iš Dariaus turiu įsigijes,

2010-05-13- 22:34

Iš Dariaus turiu įsigijes, drožybos kaltus ir kalimo kaltus. Kokybės ir kainos santykis tikrai puikus.

O ką manote apie vieną

2010-05-14- 7:24

O ką manote apie vieną Lietuvos meistrą, kuris mugėse dažnai pardavinėja savo gamybos peiliukus ir kaltelius medžio drožimui? Manau daugelis esam jį matę. Kalteliai parduodami po vieną, eksponuojami kartoninėse dėžutėse. Esu iš jo pirkęs peiliuką, bet dorai taip ir nebandžiau. Kiek padrožinėjau, pjauna gerai. Jei nepamiršiu - atsivešiu į drožinėjimo mokymus.

TerMind rašė: O ką manote

2010-05-14- 7:46

TerMind rašė:O ką manote apie vieną Lietuvos meistrą, kuris mugėse dažnai pardavinėja savo gamybos peiliukus ir kaltelius medžio drožimui? Manau daugelis esam jį matę. Kalteliai parduodami po vieną, eksponuojami kartoninėse dėžutėse. Esu iš jo pirkęs peiliuką, bet dorai taip ir nebandžiau. Kiek padrožinėjau, pjauna gerai. Jei nepamiršiu - atsivešiu į drožinėjimo mokymus.

Man atrodo kalbam apie tą patį žmogų, aš pas jį, kaziuko mugėje, irgi įrankį įsigijau - pasiėmiau skobtuva šaukštams gaminti :)

taip jūs kalbat apie tą patį

2010-05-14- 17:55

taip jūs kalbat apie tą patį Darių Lažinską.

Dėkui už informaciją. Darius

2010-05-14- 18:30

Dėkui už informaciją. Darius Lažinskas kaip tik Šiauliuose gyvena, kaip supratau, reiks susisiekt. Būtų įdomu ir drožybos mokymuose sudalyvaut, tik toloka važiuot vienai dienai.

Visiškai teisingai,

2010-05-14- 18:59

Visiškai teisingai, tautodailininkai Lažinskai, ten sūnus su tėvu gamina įvairius medžio apdirbimo įrankius. Turbūt ir pagal specialių užsakymą padarytų, jeigu reikėtų kažkokio specialaus.

Aš taip pat turiu keletą jų

2011-01-12- 23:44

Aš taip pat turiu keletą jų gaminių, skaptuką, peiliuką drožinėjimui ir rankini pusapvalį kaltą. Labai geri įrankiai už nedidelę kainą. Man patinka, kad pas juos visada gali pasiklaust patarimo bei susitart dėl kainos.

Re: Drožinėjimui skirti peiliai

2015-09-15- 21:16

Peilio apsaugai gerai tinka beržo žievė, jos paviršiaus struktūra neleidžia nuslysti beržiniam dėklui nuo peilio ašmenų.
Pagaliau ramu – apvilkau savo ištikimus pagalbininkus.

DSC_0241__.jpg
DSC_0242__.jpg
DSC_0245__.jpg
DSC_0247__.jpg

Re: Drožinėjimui skirti peiliai

2016-08-13- 13:14

loki rašė:
Vykis rašė:Iš suformuluoto klausimo, kaip suprantu, pirmai pradžiai reiktų kiek pasiskaityti šio forumo atitinkamas temas :)

Botui? :E

Galandinimui :D

Re: Drožinėjimui skirti peiliai

2016-12-04- 20:29

Ar tiesa, kad drožinėjimui skirtu peilių nuolydžiai turi būti suvesti į 0 gerai drožimo kontrolei, kaip rodo žemiau esantis paveikslas, ar gali būti ir klasikiniai nuolydžiai su suformuota papildoma pjaunančiaja briauna ? Paveiksle pavaizduota, jog plaušu atsiskyrimo taškas medyje turi būti kuo arčiau pjaunamosios briaunos.
Prikabinti failai
37635_900.jpg

Re: Drožinėjimui skirti peiliai

2016-12-04- 21:14

mahelad rašė:Ar tiesa, kad drožinėjimui skirtu peilių nuolydžiai turi būti suvesti į 0 gerai drožimo kontrolei, ...

Esmė ne tame - turi būti tinkamas užgalandimo kampas ir įrankio padavimo kampas.
Paveikslėlis iliustruoja netinkamą užgalandimo kampą.
Atsakymo rašymas