Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

Linciko peiliai

2013-11-29- 20:20

Sveiki. Peiliais domiuosi jau nuo seniai, nes dirbant prie metalo apdirbimo, tokie "chalymai" būdavo gan dažni. Ypač senesniais laikais. Bet tada ir peiliai, ir medžiagos buvo kitos. Samakalas + tekstolitas=eilinis baisuoklis. Su laiku atsirado noras išspausti ką nors gražesnio, geresnio. Taip pat nebeliko galimybės tuo užsiimti darbo metu. Tad peilių gamyba tapo grynai hobiu. Profesionalu (peilių gamyboje) savęs nelaikau, iš to duonos nevalgau, nors kartais ant saldainių lieka. Būna, kad įpusėtas peilis nebedomina, nebetraukia, tad tiesiog užmetu atsigulėti kokiam pusmečiui. Paskui damušu. Daug peilių buvo tiesiog padovanota, pamačius kaip sublizga žmogaus akys paėmus į rankas. Kadangi investcijų į šį hobį didelių nedarau, tai ir medžiagos suelgetautos iš visur. Kur kokis gumbas nupjautas, ragas parvilktas. Geležėlė viena kita kietesnė rasta. Provincialai visgi esame, toli mums iki visokių miltelinių...
Gerai, užteks pasigraudenimų, pristatau kraštinį (ginkdie ne paskutinį) peilioką pagamintą prieš savaitę. Geležtė - iš Bader diskinio peilio, ilgis115 mm, kiauryminis tvirtinimas. Nuolydžiai įgaubti, suvedimas 0,4 mm. Rankena beržo gumbas, žalvaris, termokembrikas. Makštis siuvo forumietis extrasens, nes oda ne mano stiprioji pusė. Pagaląstas iki popieriaus raikymo "makaronais". Padovanotas pradedančiam medžiotojui. Nuluptas ir išmėsinėtas vienas šerniokas, galąsti nereikėjo, aštrumas pakito nedaug. Popierių teberaiko. Tiek.

   

Dailus ir kiek matosi iš

2013-11-29- 20:49

Dailus ir kiek matosi iš nuotraukų, kokybiškas darbas. *thumb*

Teisingas peilis.

2013-11-29- 21:00

Teisingas peilis. *taip*

Teko ciupint, tai "limpa"

2013-11-29- 21:44

Teko ciupint, tai "limpa" prie rankos. Nelabai nusimanau apie peilius, taciau sitokio ir pats noreciau ;-)

Saunus peiliokas

2013-11-29- 22:06

Saunus peiliokas gavosi,matosi kad igudziai yra. Beje,kas tas termo kembrikas ? Cia tas pats kur elektrikai naudoja ?

Linciks rašė: SGeležtė - iš

2013-11-29- 22:58

Linciks rašė:SGeležtė - iš Bader diskinio peilio, ilgis115 mm, kiauryminis tvirtinimas. Nuolydžiai įgaubti, suvedimas 0,4 mm.

Klausymas.
Pjūklo žaliava po suformavimo buvo abdorojam termiškai? t.y. grūdinama?

Svajus rašė: Beje,kas tas

2013-11-30- 7:20

Svajus rašė:Beje,kas tas termo kembrikas ? Cia tas pats kur elektrikai naudoja ?


Taip, tas pats. Paimu didesnio diametro, perpjaunu išilgai, iškaitinu kol susitraukia ir naudoju vietoj fibros, kuri net nežinau kaip atrodo realiai. Patiko tuo, kad iškaitintas nebebijo temperatūros pokyčių šlifuojant, nesilydo, nesivelia ir nekemša abrazyvo.

GiedriusT rašė:

2013-11-30- 7:38

GiedriusT rašė:Klausymas.
Pjūklo žaliava po suformavimo buvo abdorojam termiškai? t.y. grūdinama?


Ne. Pagrindinė problema pas mus būtent su terminiu apdirbimu. Nes visa stambioji metalo pramonė Plungėje išdraskyta, subankrotinta kaip ir daugelyje miestų. Termistų nebėra, krosnių taip pat. Vien "Litnaglis" dar kažką daro, bet tik savo reikmėm. O su "rezaku" ir tepalo kibiru pataikyti tikimybė labai maža. Todėl stengiuosi naudoti jau termiškai apdirbtus plienus. Baderio peiliai įdomūs tuo, kad labai panašūs į greitapjūvį plieną tiek apdirbant (kemša akmenį, nori kaisti), tiek savybėmis, tik tiek, kad nerūdija. Nebijo trumpalaikių perkaitinimų, bent jau aš galąsdamas pridegusį geležtės galiuką, jokių pokyčių nepastebėjau.
Beje, gal kas nors galėtų paviešinti šio plieno sudėtį ar markę, ne googlej nieko ypatingo neradau. Praverstų norint sublizgėti savo erudicija. Taip iš aukšto išrėži užsakovui - čia plienas bla-bla-bla, supranti, tau pasisekė ir pan. Juokauju.

Linciks rašė: Praverstų

2013-11-30- 13:03

Linciks rašė:Praverstų norint sublizgėti savo erudicija. Taip iš aukšto išrėži užsakovui - čia plienas bla-bla-bla, supranti, tau pasisekė ir pan. Juokauju.


Tai šitą ir taip gali iš dangaus sakyti, jei tik noras yra :) :D

Linciks rašė: Beje, gal kas

2013-12-01- 19:41

Linciks rašė:Beje, gal kas nors galėtų paviešinti šio plieno sudėtį ar markę, ne googlej nieko ypatingo neradau.

BAADER įrenginiuose naudojami kelių gamintojų diskiniai peiliai (žymima ant disko), pvz. Unimerco diskai gaminami iš 4043 markės plieno, grūdinami iki ~55 HRC. Panašiai bus ir kitų gamintojų.

Tai kad skiriasi ryškiai

2013-12-02- 10:47

Tai kad skiriasi ryškiai savybės skirtingų gamintojų. Vieni kol užgrūdinti trupa kaip stiklas, lengvai atsileidžia, kitų kietumas nepasakyčiau kad didelis. Aš kalbu apie diskus su būtent Baader užrašu. Man jų savybės labiausiai patiko.

Linciks rašė: Aš kalbu apie

2013-12-02- 13:35

Linciks rašė: Aš kalbu apie diskus su būtent Baader užrašu. Man jų savybės labiausiai patiko.


Nufotografuok diską ir jo užrašą - bus matyti apie ką kalba. ;)

Re: Linciko peiliai

2014-02-02- 17:38

Pažiūrėk pagal kibirkštį. Anglinį nuo greitapjūvio atskirti elementaru.

Re: Linciko peiliai

2014-02-03- 9:23

Sutinku, anglinį nuo greitapjūvio galima, bet aš kalbėjau apie nerūdijantį. Kadangi dabar buvo užimtesnis laikotarpis, į garažą nebepatenku, tad nuotrauka bus vėliau. Kiek pats radau interneto platybėse kalba eina apie D2 plieną, o jo aprašyme tikrai eina kalba apie grūdinimą ore.

http://www.steelexpress.co.uk/toolsteel ... rties.html

Re: Linciko peiliai

2014-02-03- 11:26

Tai ir grūdinama. Nors dažniau ne tiek ore, kiek tarp metalo plokščių, kad mažesnės deformacijos būtų. Kietumas apie vieną rokvelą mažesni, negu grūdinant tepale.
Atsakymo rašymas