Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

ramzis rašė: Man daugiausia

2010-12-13- 1:24

ramzis rašė:Man daugiausia ir užkliūva rankenų margumas. Dar aš pats velnių esu gavęs iš medžiotojų už per daug lenktas rankenas :-/


Lenktas peilio profilis daugumoje panaudojimo atvejų yra nelabai patogus, t.t. lupant kailį ir darinėjant žvėrieną, bet čia įtakos dar turi ir susiformavę darbo peiliu įpročiai, nes pažįstu bent porą medžiotojų, kuriems taip lenkti peiliai yra patogesni.

O dėl "margumo", tai rankenos sudūrimas iš daugelio skirtingos medienos gabaliukų, be kitą ko, padidina tikimybę, kad rankena per sandūras suskilinės, nes nestabilizuota mediena reaguoja į aplinkos drėgmės pokyčius. Jeigu buvo neapgalvotai pasirinkta mediena su dideliu plėtimosi koeficientu ar nepakankamai išdžiovinta - plyšių atsiradimas tarp atskirų rankenos segmentų neišvengiamas. 8)

Peilį damasko geležte,

2011-03-17- 8:59

Peilį damasko geležte, riešutmedžio rankena ir ąžuolo lapais dekoruota atrama teko laikyti rankose. Nuotrauka yra pirmame pranešime. Darbo kokybė nepriekaištinga, atrodo puikiai, tačiau norėtųsi daugiau funkcionalumo.

Pirmo pranešimo 5 nuotraukoje

2011-11-29- 15:51

Pirmo pranešimo 5 nuotraukoje pavaizduotą peiliuką teko čiupinėti pas vieną Kretingos medžiotoją. Apie naudojimosi įspūdžius papasakoti negalėjo, nes peiliukas guli lentynoje. Tačiau jau iš pirmo žvilgsnio matėsi, kad pagamintas labai kokybiškai. Rankoje guli taip pat liuksiškai. Tik "peiliuku" jo nepavadinsi - sveria tiek, lyg rankoje laikytum plaktuką.

peiliukai is bulato    

2013-09-23- 13:07

peiliukai is bulato

 

 

Tavo darbai kaip visada turi

2013-09-23- 15:53

Tavo darbai kaip visada turi savitą braižą. *thumb*
Gal vėl užsiėmei bulato virimu ar čia iš senų atsargų?

Puiku, tokie atrodantys

2013-09-23- 16:00

Puiku, tokie atrodantys senoviški ir tvirti *thumb*

Labai gražu, bulatas super

2013-09-23- 17:21

Labai gražu, bulatas super *2thumbs*

bulata lieju karta i metus

2013-09-23- 19:02

bulata lieju karta i metus apie 3.5 kg
Atsakymo rašymas